Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat?

Mivel etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés

van egy jelenleg 6hónapos kájunk,milyen tápod adjunk neki?

gondoltam a josera kids-re a zöldkagyló és a kevés fehérje miatt,

a happy dog maxi junior is jó lehet de ott nem találtam a zöld kagylóról információt?

esetleg hills?


2011. nov. 13. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is óriás testű kutyusom van.

Happy Dog Maxi Babyt kap most, ebben van zöld kagylókivonat is. A juniorban is kell lennie. Mi azzal fogjuk folytatni.

Ennek ellenére én vettem neki zöld kagylókivonatot és adom neki, de ettől még a táp kiváló!

Többit nem ismerem.. Annyit tudok, hogy Happy Doggal nagyon sok óriás testű kutyust neveltek fel problémamentesen. Aki nekünk ajánlotta ezt a tápot, ő is egy KÁJ-t nevelt fel rajta :)

2011. nov. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egy egész könyvet írtak erről a témáról :) [link]


egyébként nomád pásztorkutyáknál számításba kell venni, hogy hiába akkora, mint ami a táp zsákjára van írva, az a mérce nem jó neki!


a tápokat adott kísérleti csoportok alapján állították össze, a különböző fajtákkal. de ha megnézed a táp származási helyét, a legtöbbet olyan országban gyártják, ahol nem, vagy alig található nomád pásztorkutya fajta, tehát a receptúra összeállítása során nem vették figyelembe a nomád pásztorkutyák gasztroenterológiai sajátosságait.


ezekről a kutyákról tudni kell, hogy az elszeparált környezetnek hála sajátos a fejlődési ütemük, és a tápanyagigényük. ha jól akarod felnevelni, akkor meg kell nézni honnan jött a fajta: zord, táplálékban szegény területről, ahol minimális takarmányon (savó + korpa) tartotta fenn saját magát. a szukák rendszerint egyszerre ellettek a jószággal, így ilyenkor jutott nekik bőven táplálék (az ellések során mindig előfordult hullaellés, vagy nehézellés, amikor elpusztult az anya, illetve ilyenkor a placenta is a kutyáké lett), és a kiskutyák a juhoktól/kecskéktől is tudtak szopni. nagyjából 4-5 hónapos korukig tehát bőven kaptak fehérjét, illetve jutott egy kevés zsír is. aztán innentől kezdve már ők is a felnőttek ételét ették, a fejlődésük pedig ehhez mérten lelassult, nem nőttek meg hirtelen, mint a folyamatosan zsíros-szénhidrátos tápon tartott városi társaik, és így az ő ízületeik nem kaptak brutál terhet - amire genetikailag nincsenek felkészülve - hanem szépen lassan, kiegyensúlyozottan nőttek fel ők is savón és korpán (illetve ami időnként akadt dög, azon).


summázva tehát én nem ajánlom, hogy tápozzon bárki is egy originál pásztorkutya fajtát, vagy ha igen, akkor úgy nézze meg a táp összeállítását és úgy adagolja, hogy az az ő kutyájának sajátos igényeinek megfeleljen. ezek a kutyák nem nőnek fel egy éves korukra, kb 1,5-2 évesen fognak úgy kinézni, mint egy felnőtt, nem szabad őket felhizlalni, nem szabad őket megnyomni túl sok zsírral vagy szénhidráttal, viszont nem szabad megvonni a fehérjét, hisz abból építi fel a saját szervezetét.

nem szabad őket siettetni, és nem szabad hagyni, hogy elhízzanak. legcélszerűbb hússal etetni (NEM: fej, farhát, nyak, láb, bőr), heti 1-2x csonttal, hozzá ízületvédő, kevés zsiradék (pl. tepertő, bőr), reszelt zöldségek, kefír, túró, kecsketej. ha mégis tápot kap, akkor lehetőleg nagyobb fehérjetartalmút, de véletlenül se annyit, mint ami a zsákra van írva! nálunk a 27 kg-os agár többet eszik, mint a 65kg-os kau! nem lehet őket a molosszerekhez hasonlítani, hiába azonos a méretük. felnőtt korukban aztán a fehérjét is vissza lehet fogni, terheléstől (mozgástól) függően kell beállítani a húsmennyiséget, és adni mellé a zsiradékot és esetleg némi szénhidrátot.

megéri foglalkozni a takarmányozásukkal, nincs borzasztóbb, mint látni lesántulni egy ilyen csodálatos, ereje teljében lévő állatot 5-6 éves korában...

2011. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az én kutyám is 3 éves korára éri el a kifejlett méretét.

Barátnőmék berni pásztor kölyköt neveltek úgy, hogy ők főztek rá, eredménye az lett, hogy a kutya 8 hónapos korára sántított, mert nem megfelelően táplálták.

Az vállaljon ilyet, aki kijelentheti, hogy ért hozzá, vagy szakember segítségével állíttatja össze a kutyájának megfelelő ételeket, mennyiségeket.

Ellenkező esetben még mindig sokkal jobb egy gyártó által gondosan összeállított táp, amely megfelelő arányban tartalmazza a kutyák számára fontos dolgokat..

2011. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mondom még egyszer: bullmasztiff NEM hasolítható a közép-ázsiaihoz! és a berni pásztor sem.


teljesen más környezetben alakultak ki, teljesen mások az igényeik. a tápgyártók pedig nem vették figyelembe a receptúráknál a kazah törzsek kutyáinak sajátosságait...


ha az ember kutyát vesz, főleg ilyen kutyát, akkor az volna a legkevesebb, hogy utánanéz rendesen, hogy mire is van szüksége az állatának. és az nem a gyári keverésű kutyatáp...

2011. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hasonlítok én egy kutyát sem a KÁJ-hoz.


Ha észreveszed, azt írtam le, hogy milyen kárt lehet okozni azzal, ha valaki hozzá nem értő módon főz a kutyájára és ebben az esetben lényegtelen, hogy berni pásztorról vagy bullmasztiffról vagy KÁJ-ról van szó.

2011. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

de erre nem az a megoldás, hogy egy másik nem megfelelő módszert javaslunk. szerintem.


a hasonlítgatást meg csak onnan gondoltam, hogy "az én kutyám is 3 éves korára éri el a kifejlett méretét" de ha félreértettem akkor elnézést.

2011. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy ne létezne olyan tàp, ami ne lenne nekik megfelelő. És itt a hangsúly a megfelelőn van. Ahogy ìrtam, nekem KÀJ-os gazdi ajànlotta a Happy Dogot, ő makk egészséges kutyàt nevelt fel ezen a tàpon.
2011. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tudsz esetleg olyan tápgyártóról, aki külön figyelmet fordítana a messzi kelet kietlen pusztáin élő nyájőrző kutyáira?


jelenleg nyugaton eléggé ritkák ezen fajták ahhoz, hogy ne legyen érdemes piacot nyitni feléjük. főleg, hogy a sok egyszeri kutyatartó megveszi nekik a large breed tápot, mert az biztos jó lesz...

nem lehet erre hagyatkozni. ha tápot is etet az ember az ilyen típusú kutyával - ahogy írtam is feljebb, hozzá kell etetni, és odafigyelve kell nézni a beltartalmat.


nyilván túlélnek a kutyák tápon is, csak kérdés, hogy hogyan és meddig...


szerencsére már a tenyésztők, felvilágosultabb tartók körében is kezd terjedni a BARF etetés. konkrétan olvastam ilyet az ázsiás fórumon az egyik tenyésztőtől, hogy ő nem is fedeztet olyan kannal, amit táppal etettek... (ami szerintem túlzás, de a nézetek változását asszem jól szemlélteti ez a gondolat)

2011. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!