Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka a viszketésnek?

Mi lehet az oka a viszketésnek?

Figyelt kérdés
A kutyám napok óta vakarózik, ahogy végighúzom a kezem a hátán, egyből elkezd vakarózni. Bolhát nem látok benne, már többször átnéztem. A szőre szép fényes, egészséges. Mi lehet a baj?
2013. júl. 15. 15:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Minden nagyobb állat kereskedésben! Vagy kérdezz meg egy eladót a kereskedésben hogy van e
2013. júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2013. júl. 16. 17:15
 13/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit
2013. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Tesséj ez a select gold drágább mint amiket linkeltem, legalábbis ott van minden árfekvés [link]

Egyébként meg nyersen kaphat, csirke csontot is a kutya, kivéve ha allergiás. Ne, lesz semmi baja tőlle. Szerinted a BARF szerint etetők nem adnak nyers szárnyas csontot a kutyának? De, sőt csak azt adnak. Meg persze szinhúst és zöldséget gyümölcsöt.

2013. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Én is szoktam adni neki, semmi baja nincs tőle. Az állatorvosom is mondta, hogy ez "hülyeség", mert a kutya gyomra szinte mindent megemészt, arra, hogy kiszúrja meg nagyon kicsi az esély. Mindig a csirke gyengébb részeit adom neki, amelyik szálkásabb, azt nem. Mindig jól megrágja, nem egészben nyeli le... Egyébként ha jól tudom, a sertés csont sem túl jó nekik. De hát, valamilyen csontot csak kell nekik adni, az én spanim nem bírná ki, ha nem rágcsálhatna! :)
2013. júl. 17. 15:08
 16/18 anonim ***** válasza:
Mondjatok amit akartok, én olcsón vettem a kaját és minden könyvbe benne van hogy ne adja a kutyának szárnyas csontot! De felőlem a te kutyád! Aztán majd nézel ha igazam lesz!
2013. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Most figyeltem hogy spanid van, a lányomnak is az van. Ő ezzel a táppal etet [link] a 12 kg-os 10500 ft, kb 2 hónapra elég neki. Természertesen csirke mentes, és 2 hónapra szrintem nem drága.

Kedves utolsó, főtt csöves csirke és pulyka csontot valóban nem tanácsos a kutyáknak adni mert gondot okozhatm de nyersen semmi baja nem lesz tőlle. Dobd ki a könyveidet, vegyél frissebbeket.

2013. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell egyből letámadnod kedves válaszoló, írtam, hogy gyenge, kevésbe szálkás csontot kap. És igazad van, az én kutyám, azt eszik amit én adok neki, illetve ha bármi baja lesz tőle az is az én felelősségem. Az előző kutyám 8 évig élt (babéziában elpusztult), semmi baja nem lett a csonttól, pedig ő rossz evő volt, és szinte csak azt evett meg húst. A mostani kutyámnál sokkal jobban odafigyelek, hogy mit eszik, de nem tilthatom meg tőle a csontot, mikor egyszerűen imádja. Hetente egyszer kap csirke csontot, akkor is a nyakát, esetleg ha van gyenge combcsontot akkor azt is. A hét pár napján pedig kizárólag sertés csontot eszik.. De nem értem miért is magyarázkodok, mikor te is írtad, hogy az én kutyám, azt csinálok vele amit akarok. Nem mondtam, hogy hazugság amit mondasz, tudok róla, hogy ilyen is történhet.


Egyébként ma lefürdettem a kutyust, és "szerencsére" találtam pár döglött bolhát a vízben, úgyhogy nem allergia! Most nagyon megnyugodtam! :) Köszönöm szépen mindenkinek a választ, elnézést kérek a téves "diagnózisért", de tényleg állandóan fürkésztem, és egy darab bolhát nem találtam benne idáig, de ez biztos a sűrű szőre miatt van.

2013. júl. 18. 13:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!