Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka a viszketésnek?

Mi lehet az oka a viszketésnek?

Figyelt kérdés
A kutyám napok óta vakarózik, ahogy végighúzom a kezem a hátán, egyből elkezd vakarózni. Bolhát nem látok benne, már többször átnéztem. A szőre szép fényes, egészséges. Mi lehet a baj?
2013. júl. 15. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Allargia is lehet. Mivel eteted? Mostanában egyre több a csirkeallergiás kutya.
2013. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Általában azt eszi amit mi. Csirkét is szokott kapni, de nem csak azt eszik.
2013. júl. 15. 16:05
 3/18 anonim ***** válasza:
Valszeg csirkeallergia. Ugyanez van az én kutyámnál is.Próbálj meg más, csirkementes tápra váltani.
2013. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a főtt ételhez van szokva, nem csak tápot kap. A tápváltás elegendő, vagy egyáltalán ne kapjon csirkét? Ill. a csirke csontját, tojását se eheti meg?
2013. júl. 16. 13:08
 5/18 anonim ***** válasza:
Azt kellene csinálnod hogy veszel neki csirkementes tápot, ezekből tudsz válogatni [link] Egy hónapig semmi mást ne kapjon, tényleg semmit. Így tudod a legjobban kiszűrni az allergiát. Aztán fokozatosan kaphat más dolgokat is. De semmilyen csirke alkatrészt ne adj neki a továbbiakban később sem. A csont is ugyanugy allergizál. A tojás az egyetlen amit kaphat. Álltalában a pulykára is ugyanúgy allergiásak szoktak lenni. A kacsára és a libára viszont nem. Ennek az az oka hogy többnyire a csirkével, pulykával feletetett növekedési hormon, antibiotikum okozza az allergiát. A kacsa liba ilyet nem kap. Ha kérdésd van írj nyugodtan privit is.
2013. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És ezek ilyen sokba kerülnek? :(
2013. júl. 16. 15:10
 7/18 A kérdező kommentje:
Nincsenek esetleg "pénztárca barátabb" tápok, amiket boltban is lehet kapni?
2013. júl. 16. 15:11
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy bolhás? Amúgy az én kutyám is csirkeallergiás és mi Select Gold tápot veszünk és akkor nem vakarózik
2013. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy bolhás? Amúgy az én kutyám is csirkeallergiás és mi Select Gold tápot veszünk és akkor nem vakarózik. Csirke csontot pedig soha ne adj neki mert szilánkos belül ami fölvágja a kutya száját, rosszab esetben ha lenyeli a torkát/hasát! Úgyhogy adj neki sertés vagy más négylábú állat csontját, szárnyasét pedig ne, mert a kutyák életébe kerülhet. Lehet hogy eddig szerencséd volt, de ami késik nem múlik!
2013. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sertés csontot szokott kapni, néha kap csirke farhátat. Bolhát nem találtam benne, többször is átnéztem. A Select Gold táp hol kapható?
2013. júl. 16. 16:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!