Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál a pántlikás...

A kutyáknál a pántlikás giliszta jelei mik?

Figyelt kérdés
Hasonlóak a babéziához? Mert nekem a kutyám szomorú,étvágytalan,vért pisil de azt mondták babéziózisa van.És megkapta az imizolt meg kálciumokat,antibiutikumot,étvágygerjesztőt.De még mindig étvágytalan és gyenge meg szomorú. Csütörtökön vettük észre a jeleket a betegségen.Szombaton kapta meg az imizolt,de azóta még sok szurit kálciumokat de nem akar enni csütörtöktől.Ma estére vettem észre egy kis javulást hogy nyalogatja az ennivalóját.Lehet hogy mégsem babéziája esetleg nem lehet hogy pántlikás gilisztája van?
2013. júl. 15. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
pántlikás giliszta olyan ma nem létezik. Ezt az elnevezést nem használják. A horgasfejű galandféregre gondolsz?
2013. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Isten ne adja, hogy olyan állatorvosotok legyen, aki egy férgességet összekever egy babéziával.

Amúgy nagyon egyszerű: ha rendszeresen féreghajtod, akkor nem lehet olyan súlyos férgessége, mint amit leírsz. Ha nem védekeztek a kullancsok ellen, vagy fogalmad sincs, volt-e benne kullancs mostanában, akkor viszont könnyen lehet babéziás. A tünetek alapján amúgy elég gyanúsan babéziás. Ha későn kezdtétek meg a kezelését, nem is biztos, hogy túléli, sőt, amúgy sem, ez egy elég súlyos, sokszor halálos betegség, az állatorvos meg nem autószerelő, hogy ha baja van a kutyának, beadja a megfelelő gyógyszert, és hopp, megjavul az állat. A doki megteszi, amit tud, aztán ilyen betegségeknél vagy sikerül, vagy nem.

2013. júl. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
lapos féregre gondoltam
2013. júl. 16. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!