Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 kérdést tennék fel -személyi...

4 kérdést tennék fel -személyi és házőrzésre komondor/kuvasz/kau? -a komondoroknak milyen betegségük lehet és ha belemennek a sárba hogyan tisztul ki a szőrzetük? -milyen gyakran kell ápolni a kuvaszok karmait? úgy hallottam sokszor kell.

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Én ezekből 1 kérdésre válaszolok neked, én a komondort javaslom több okból is.

1. Nincs agyon tenyésztve mint a másik két fajta (ok a kuvasz sincs annyira agyon tenyésztve mint a kau)

2. nálam +pont lenne hogy magyar fajtát válasszak, de a kaunál tényleg szerencse kell mert nagyon sok az ideggyenge :S

3. Komondornak nem tudok öreg kori betegségeiről de a kuvaszról én sok történetet hallottam hgoy öreg korára minden baja lesz a részleteket nem szeretném megosztani, persze nem hiszem hogy egyik kuvasz se éli meg szépen az öreg korát, de feltűnően nagy a szórás de lehet más oka is a fene tudja.

4. a komondoroknak azért kell ápolni a szőrzetüket hogy ne csomósodjon be de alapvetően ha jól tudom "öntisztító".

5. ami még fontos lehet, hogy nem tudom mekkora területre akarsz kutyát de a kuvaszok párban dolgoznak jól, de ha jól tudom a komondornál se árt ha van mellette társ, akár vehetsz 1 kuvaszt meg egy komondort is...

Persze egymaga is jelez meg minden de könnyebb 1 kutyát leszerelni mint 2-t, de ez tényleg csak attól függ hogy mennyire akarod bevédeni a területet.


Remélem azért hasznos dolgokat is kiszűrsz a hozzászólásomból :)

2013. júl. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Személyi és házőrzésre tökéletesen megfelel, de sokkal határozottabb és következetesebb fellépésű gazda kell melléjük, mint más kutyafajták mellé.

2. betegségük bármilyen lehet, de ez minden fajtára igaz. Ami jellegzetes betegségük az a diszplázia, mint minden nagy és óriás testű fajtának, de ezért kell jó helyről, szűrt szülőktől venni. Másik betegség ami még előfordul, az entrópia, szemhéj befelé fordulása, ami egy apró plasztikai műtéttel megoldható. Szerencsére egyre ritkább és hát itt is igaz amit az előbb írtam: szűrt szülőktől kell venni, megbízható helyről.

3. öntisztuló a bundájuk, amint megszárad a sár, kipereg a bundából a kosz.

4. tudomásom szerint nem kell ápolni a karmait, magának lekoptatja, ha megfelelő mozgásban van részesítve. Ez is igaz minden kutyafajtára.


Az első válaszolónak:

1. se a kuvasz, se a kau nincs agyontenyésztve.

2. ez sem igaz. A kau és a kuvasz egyszerűen temperamentumosabb fajta a komondornál, de attól még nem ideggyengék. Ideggyengének mást neveznek.

3. urbanlegends.

4. a komondor bundáját tépni kell, mert ha összeáll egy teljes nemezzé, akkor már csak nyírni lehet. Tépéssel alakítják ki a nemezes-szalagos vagy zsinóros bundát. Sokan le is nyírják, mint ahogy régen tette a pásztorember.

5. ez minden kutyafajtára igaz, hogy 2 kutya jobb mint 1.

2013. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

1 Nézd meg mennyi kau van fent a különböző oldalakon... (nem feltétlen a tenyésztőkről beszélek) már nagyon ritka a rendes kau.

A Kuvaszból kb az egészséges mennyiség van, a komondorból meg szinte tényleg csak tenyésztőknél/kennelekben lehet találkozni.

2. A fentiből következik hogy a kauk nagy része igenis ideggyenge (mivel ide kell venni a szapis egyedeket is)

A Kuvasz legalábbis ami nekem volt egyáltalán nem volt temperamentumos könnyen kezelhető viszont a jelzésen kívül nem sok mit csinált, eléggé barátságos volt idegenekkel is (de gondolom ez csak egyedi eset volt barátnőméknél sokkal vérmesebb kuvaszok vannak/voltak).

3. urbanlegend vagy sem az enyémen is és a közvetlen környezetemben még 1-2 embernek előjött ez az eset illetve barátnőméknél is előjött, mert az ok hogy minden kutyának előjön valami nyavaja az öregségére, de az enyémen speciel hatalmas fekélyek jöttek ki és el kellett altatni :S Barátnőmék kuvasza meg csak steroiddal tudott pisilni szintén altatás lett a vége.

Nem mondtam egy szóval sem hgoy ez a jellemző, sőt kiemeltem hogy lehet csak mi fogtunk ki rossz egyedeket (habár van kettőnk között egy kis távolság)

Az urbanlegend az az hogy meghülyül öregségére ami nyilván nem igaz.

4. jah igen ezt mondtam én is öntisztító de azért foglalkozni kell vele

5. Ezt már csak általánosságra írtam habár annyiból igazad van hogy a kuvaszt kiemeltem abban a mondatban.


Összeségében én akkor is a Komondorra szavazok, de a kuvasszal se lő mellé a kérdező (De itt tényleg fontos hogy jó helyről vegye, lásd az én példámat) én csak a Kauról szeretném lebeszélni.

2013. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent számodra az, hogy rendes kau?

A magyarországi kau állomány 95%-a a szovjet vonal, amit anno börtönőr kutyának terveztek az Ivánok, de kissé mellényúltak a dologgal kapcsolatban.

Azt sem értem mi az, hogy kuvaszokból kb. csak az egészséges mennyiség van.

Komondorból pedig sok TK nélküli van, csak éppen olyan elrejtett helyeken, falvakban, tanyákon, ahová még a madár se jár.


Én személy szerint mindegyik pásztorkutyáról lebeszélném, ha még nem volt korábban semmilyen kutyája és/vagy nem tudja biztosítani egy ilyen kutyának a megfelelő nevelést, környezetet. Fajtáról nem beszélném le, amelyik neki jobban tetszik. A kau és a kuvasz szerintem egy temperamentumos fajta, egygazdások, de ide lehet még sorolni a közép-ázsiait és egyéb keleti fajtákat is. Vannak ideggyenge példányok mindegyik fajtában. A kuvaszra és a komondorra pl. azt mondják, hogy már nincs meg bennük az igazi ösztön és gyávákká váltak. Igen, arányait tekintve valóban több az ilyen egyed, mind a többi fajtánál, ezért kell jól körülnézni, hogy honnan veszi az ember a kutyáját.

Nekem komondorom van és ami szerintem a komondorban jó, az a nyugodtsága, ami eltér a többi pásztorkutya temperamentumosabb viselkedésétől, valamint az, hogy nem egygazdások, hanem egy kisebb csoportot (családot) elfogad és engedelmeskedik. De lebeszélni nem fogok senkit a kauról/kuvaszról/egyébről, hiszen azok külleme lehet másnak jobban tetszik, vagy esetleg a vérmesebb viselkedésük. De egy valami fontos, gyenge kezű gazda, nem megfelelő környezetbe nem való egyik sem.

2013. júl. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kuvaszaim vannak jó házőrzők 2-en bátrabbak, a körmüket elkoptatják, hetente egyszer végigkefézem, főleg a farkán csomósodik a szőre. A kaukázusi nagyon durva csak kemény férfinek ajánlott. A komondor sokszor gyenge házőrző. Anyáméknál is beengedi az embereket. Ennek ellenére a héten veszek egy törzskönyves komondort, a Kunok kincse kennelből ahol tanyát meg birkákat őriznek, azok a komondorok tényleg bátrak.
2013. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
en pedig ugy tudtam hogy a komondorok egygazdás tipusok. egyebkent első az lenne hogy megvenném a kutyát kennelből ha lehet é elvinném kutyaiskolába. a kutyára 150.000- 200.000 Ft-ot szánok (tanitasara) ha lehet kiképeztetném k9-re. egyebként az udvarunk egy 30x80m-es de készulunk még kibőviteni.a kutyára naponta tudok szánni (sétára) 2 és fél - 3 órát.a közelbe van egy tó úgy 4-5km oda-vissza elég is lenne.(lehet ezeket a kutyákat póráz nélkul sétáltatni''??)
2013. júl. 8. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Jajaj! Látom itt alapvető problémák vannak és fogalmad sincs hogy milyen egy pásztorkutya.

A kutyaiskola egy dolog miatt lehet fontos, a szocializáció miatt. De ezen felül az ilyen fajtáktól ne várd azt, hogy olyanok lesznek mint egy németjuhász. Ezek nem szolgalelkű fajták és az ilyen ül/fekszik dolgokat még megcsinálják, de ezen felül már a többi parancsot egyszerűen felesleges, értelmetlen dolognak tartják. A pásztorkutyák mindig is önálló életmódot éltek, önálló döntéseket kellett hozniuk a pásztor jelenléte nélkül is.

A K9-t és az egyéb őrző-védő bohóckodást pedig végképp nem nekik találták ki. Ezek a kutyák nem zsákmányosak, a kutyafajták közül pont a pásztorkutyákban a legkisebb a zsákmányösztön. Ráadásul a harcmodoruk is teljesen más, tehát a csibészeltetés elvadítja és tönkreteszi az ösztönkészletüket.


Póráz nélkül akkor, ha maximálisan behívható.

2013. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

zsákmányszerző képesség mintthogy utánaszalad az ember után?mert akkor ezt nem tudtam. de ha veszek egy kutyát és az pont olyan hogy gyáva,pl. nyugodtan beenged bárkit az udvarba,akkor nem lehet arra megtanitani hogy ne futamodjon meg?

es ettől még érdemes elvinni kutyasuliba?

2013. júl. 8. 23:23
 9/10 anonim ***** válasza:
A bátorságot nem lehet tanítani. Egy kutya vagy bátor vagy nem. Ezért nem szabad összekeverni a kutyaiskolás őrző-védő foglalkozásokat ami inkább sport és show, az igazi őrző-védő (rendőrség, katonaság, stb.) kutyákkal.
2013. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Örző védőre tényleg ne vidd el a pásztorkutyáknak ösztönből megy ez (ahogy az előttem levő írta csak tönkreteszik vele)
2013. júl. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!