Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen agresszív gyomírtót...

Milyen agresszív gyomírtót ajánlotok egy nagyobb, használaton kívüli kertbe?

Figyelt kérdés

Nem használjuk a kertet, már évek óta, csak a baj van vele, mert a gaz meg nől, a pollen meg száll.

Le van nyírva 1-2 havonta, de ha lepermetezném jobban járnék...nem?!


2012. jún. 25. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak gaz van benne, akkor 1%-os Glialka, ha bozót, cserje is, akkor 2%-os. Száraz időben permetezz olyan, amikor van esély arra, hogy legalább 6 órán át nem lesz eső. A permetezést sajnos rendszeresen ismételni kell, mert az elszóródott magok kikelnek, a Glialka csak a zöld növényre hat. ezenkívül számolj azzal, hogy a Glialkás permetezés után ellepi a kertet a gyúkhúr. De az legalább nem nő nagyra.
2012. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Régen volt olyan, hogy Hungazin. Állítólag a kukoricán kívül semmi nem éli túl.
2012. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(Első!

Miért lepi el a tyúkhúr? Mi ennek a tudományos magyarázata? Komolyan érdekel! És az ellen mit lehet tenni?)

2012. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs tudományos magyarázata, de én megőrülök tőle. Ugyanis a tyúkhúr kiváló tulajdonsága, hogy mindenütt megterem, ahol más nem. Ahol én eddig Glialkát használtam, mindenütt felütötte a fejét a tyúkhúr. Ha nem akarok oda veteményezni vagy virágot ültetni, akkor semmi baj vele, mert szép zöld, messziről úgy néz ki, mintha pázsit lenne, és nem nő magasra. De pl. a virágok közül nem győzöm kigyomlálni. Ha lepermetezem glialkával, egy idő után újból megjelenik. És nagyon kérlek, ne nevess ki, 67 éves vagyok, gyerekkorom óta mindig kertes házban laktam és jóformák azóta "imádom" a tyúkhúrt. Tehát van vele tapasztalatom.
2012. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gaz ellen legjobb szer, ha megműveled a földedet és akkor nem csak gaz terem benne. Illetve ha behinted sóval, tuti nem lesz gondod vele utána, csak gondolj Egyiptomra történelemből. Egyes kutatások szerint az 5%-os ecet is nagyon jó gyomirtó. Ha ennyire irritál a nagy méretű föld add el és költözz be a városba. Vannak akik alig várják a lehetőséget és maguk termelhessék meg a bevető falatjukat, ne a multikban kelljen ipari hulladékot vásárolni a munkabérnek nevezett alamizsnán.
2012. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nálam ez vált be a legjobban:Glyphogan Classic!Olyan,mint a piros hetes)

A lombozaton szívódik fel és a gyökérzetet pusztítja el,majd ezt követően száradnak el a föld feletti részek!Egyszikűek és kétszikűek ellen egyaránt hatásos,még az agresszív tarackoló aranyvesszőt is "vitte"!

2012. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!