Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatásos kutya és macska...

Hatásos kutya és macska riasztó van?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordul hogy hajnali pl: 2-kor az kutyáink ugatnak de annyira a hogy a szomszédok is felébrednek. Sőt sokszor összeverekednek a kerítés előtt úgy felidegesítik magukat, azon hogy egy macska az út közepén ül!

Csak akkor megy el ha elkezdem dobálni kővel. És ez igaz a koborkutyára is. A koborkutyák még rosszabbak azok meg nekiállnak ugatni a kerítés túlsó oldalán. Na meg a kutyasétáltatók napi 14-20 és némelyik meg oda is engedi a kereteshez a kutyáját had ugasson az is egy kicsit.

Igazából attól félek hogy valamelyik szomszéd egyszer megmérgezi a kutyáinkat az állandó ugatás miatt.

Szóval olyan pittyegő kütyüt keresek amit távoltártana a kutyákat a kerítés mind két oldaláról.


2013. júl. 16. 19:18
 1/5 gömbicica ***** válasza:
53%

az a pittyegő kütyü ez sz.r. bocsánat.

a kutya először meglepődött tőle, de aztán mintha ott sem lenne. macskák szintén eljárnak előtte, mögötte, mellette.

pedig a boltos jó szivvel ajánlotta.

ilyet ne vegyél.

2013. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Azok a ronda primitív kutyasétáltatók. És még van pofájuk kimenni az utcára!!!! Bezzeg a te jól nevelt, szocializált kutyáid! Hát igen.
2013. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
utolsó. nem értelek !
2013. júl. 16. 19:49
 4/5 sippara ***** válasza:
83%
Napi két-három alkalomra osztva összesen mondjuk két óra séta, fél óra tanítás (szellemi fárasztás), meg persze kőkemény szocializáció minden nap, és megoldódnak a problémáid. A kutyasétáltatókra meg ne fújj, őket (ideális esetben) úgy hívják, hogy "felelősségteljes állattartók", és mint ilyenek, kielégítik a kutyájuk igényeit, ha már magukhoz fogadták - ehhez hozzátartozik a napi séta is -, ugyanis a kutya egy érző, lélegző ÉLŐLÉNY, nem kerti dísz.
2013. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel, de azért lehetne kicsit figyelmesebben is olvasni.

A kérdező szerintem nem a rendes kutyasétáltatókra gondolt, hanem azokra, akiknek szintén neveletlen a kutyájuk (és ők maguk is) és direkt engedik a kerítéshez és nem zavartatják magukat, ott állnak percekig, amíg a kutyák majd meg őrülnek. Én legalábbis már sok ilyet láttam, nálunk pl. volt egy fiatal srác, aki rendszeres így sétáltatott kutyát, hogy direkt hagyta, esetleg még a pórázról is levette, hogy tudjon szaladgálni a kerítés mentén a benti kutyával szinkronban.

Én is írtam volna, hogy le kell fárasztani a kutyát, de vannak kutyák, amiket nem lehet teljesen "lenevelni" az ugatásról, mert pl. annyira erős bennük a területvédő ösztön és annyira territoriálisak. Persze értelemszerűen más, ha egy kutya folyton ugat és más, ha naponta 4-5 ugatást hallat csak.

A több sétáltatást és foglalkozást mindenesetre érdemes megpróbálni, ártani semmiképpen sem fog és talán egy kicsit kevesebbet is fognak ugatni.

Egyébként az tényleg nem normális, ha a macska több méterre ül az utca közepén, gyakorlatilag nem csinál semmit, mégis hosszasan ugatják a kutyák. Kiskorában az én kutyám is ugatta még a macskákat is, de nagyon hamar megunta, ha már távolabb mentek a kerítéstől vagy nem csináltak semmi érdekeset. Illetve a legtöbb kutya ki is növi az ilyesmit, később már nem érdekes számára.


Végső esetben csinálj olyan kerítést, hogy az állatok ne lássák egymást. Tehát fedd le valamivel végig, hogy a te kutyáid ne vegyék észre a kóbor kutyákat. Így valószínűleg egyik sem fog elkezdeni ugatni.

2013. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!