Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a kutyát, hogy ne menjen ki a helyéről? És hogyan taníthatom meg, hogy jöjjön be?

Figyelt kérdés

Nincs a környéken Kutyasuli. Hogyan tudnám megtanítani a kutyának, hogy ha nyitva van a kapu akkor ne menjen ki az utcára hanem maradjon az udvaron belül, vagy amikor a helyénél a kapu nyitva van akkor ne jöjjön ki hanem maradjon ?



ÉS hogyan taníthatom meg, hogy ha mondom, hogy helyedre és megyek a helye felé akkor ő bemenjen.


Légyszi magyarázzátok már el . Köszönöm


2009. okt. 20. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Pl. azt akarod elérni, hogy a kutya a "helyedre" parancs után ott is maradjon, akkor legalább egyszer elkell verni és ráförmedni, ha megszegi a parancsot. Hozzászokjon ahhoz, hogy büntetés jár azért, ha nem teszi amit mondasz. Verés alatt természetesen nem kell agyonverni, de nem is oldalát megpaskolni, mert az meg már dicséret. A módszer hatásos e? A kutyám parancsra ült, feküdt és később az "alvás"-ra is alvással reagált. Természetesen nem támadott meg senkit, csak parancsra. Ami még hasznos lehet: szoktasd a kutyát arra, hogy csak a saját táljából ehet, így nem tudják majd megmérgezni és az asztalról sem fog lopni. Ha sétáltatod akkor mindig ültesd le, ha az út egyik oldaláról átkell menni a másikra, akkor is, ha zöld a lámpa. Ez azért hasznos, mert így megszokja, hogy csak ember oldalán kellhet át és nem üti el autó. Elég sok biztonságosan, egyedül közlekedő kutyát láttam a városban. Összegezve, ha ellenkezik büntesd, ha teljesíti a parancsot dicsérd. Aki szerint ez állatkínzás, az túl vajszívű, hogy kutyát tartson. Amúgy milyen fajta a kutya? Van pár önfejű, meg úgy nevezett "egy gazdás" is.
2009. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A KUTYÁT NEM KELL MEGVERNI. Hacsak nem félős, idegbeteg, agresszív kutyát akarsz. Ezek elavult, 100 éves módszerek. Én úgy tanítottam meg, hogy amikor mentünk akkor az ajtóba álltam, így nem fért ki, és ha nagyon erősködött akkor dobbantottam, fölé hajoltam és visszatoltam. Persze mondtam neki, hogy: Nem, nem szabad. Ott marad. Gondolom vagyis remélem nem egy 60 kg-os felnőtt kutyád van, kölyök korban ezt sokkal egyszerűbb megtanítani. A kutya személyiségétől függően lehet erősebben vagy gyengébbewn rászólni. Természetesen eleinte nem sokáig gyakorolj vele és aztán dicsérd meg. Én így tanítottam, és a kutyáim mindig tudják, hogy mikor szabad kijönni. Mert eleinte féltem, hogy nem fogják érteni, hogy először tiltom, aztán ha hívom akkor mégis kijöhet az ajtón. De megértette. Csak akkor jön ha hívom, sőt a pórázzal is húzhatom, nem jön amíg nem hívom. Amikor etetem, simán besétálhatok a házba a kajáért, és valamikor ott is felejtkezek egy fél órára, közben nyitva van a kennel, mégsem jönnek ki. Persze ha épp őrjöng az utván egy másik kutya, akkor lehet, hogy kirohan izgalmában. És soha nem vertem meg őket, ezt nehogy elhidd.

Arra nem elékszem hogy tanítottam meg neki hogy helyedre, de úgy rémlik mondogattam, aztán egyszer csak rájött. A másik kutya meg már eltanulta tőle. De próbálhatod, hogy becsalogatod a házába és közben mondod, hogy helyedre. Amikor ez már megy, akkor próbálhatod egyre messzebbről. Vigyázz, hogy szeresse a helyét, ne szídd ott, oda csak jó élmény kösse. Gondolom azt tudod hogy kell megtanítani a helyben maradást. Sok helyen leírják. Nos ne várd tőle, hogy napokig ki se jöjjön ha beküldöd oda. Egyszerre ne várj tőle sokat, legyél türelmes.

2009. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Persze a kutyád jellemétől függően, ha rossz akkor megcsapkodhatod a fenekét, vagy kaphat egyet az újsággal, megrázhatod a grabancát de ez nem verés.
2009. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. Verni meg amúgysem akartam,
2009. okt. 20. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Direkt leírtam, világosan, hogy nem agyonverni kell a kutyát..Én is papírújságra vagy fenékre csapásra gondoltam. A fő az, hogy valamit ami tilos kellemetlen élményhez kössön. És a kutyám nem volt idegbeteg, soha meg sem ugatott más kutyát, de a betörőt sem támadta meg (volt ilyenre), külön parancsot kellett adni rá. Abban egyetértünk, hogy kölyökkorban kell nevelni.
2009. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor sem szabad ilyet írni, mert az nem verés, és valamelyik h*lye még elhiszi aztán otthon jól megveri a kutyáját.
2009. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!