Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most én tényleg egy utolsó...

Most én tényleg egy utolsó szemét vagyok, mert nem vagyok hajlandó mindig vigyázni a tesóm kutyájára napokig?

Figyelt kérdés

Össze vesztem a tesómmal, aki külön él, de megy el nyaralni 1 hétre, és rám akarta passzolni a kutyáját, mint mindig.

Tavaly is vigyáztam rá nyáron 5 napot, télen is vigyáztam rá, meg tavasszal is volt nálam 1 hétig, és most megint én vigyázzak rá, mert mindenki más nem ér rá, nyaralnak stb.


És megmondtam, hogy nem. A kutya szökik, szóval láncra kéne verni, engem szeret, kint voltam vele fél napot a kertben, erre reggelre megszökött.

Már vagy 30x hozta a tesóméknak vissza más a kutyát, mert szökik a házuk udvara egy börtön, de azon is kijut. Már állatorvos fejből tudja a telszámukat, mert annyiszor hívta őket, hogy ide hozták a kutyát.


Tesóm már mondta is, hogy nem is lenne baj, ha többé nem jönne vissza, mert mindig szökik.


És megint engem nyaggatott, hogy "jajj, 1 hetet kibírsz!"


Ja, csak nem én akartam kutyát, miért nem, gondolt erre, mielőtt megszerezte? Mindig vigyem sétálni, meg a kert csupa sz*r lesz, és nekem kell össze szednem, mert anyámék azt mondják, én vagyok vele otthon, ők dolgoznak, és fáradtan meló után nem fognak kutya sz*rt szedni!


De most meg anyám engem is leszólt, hogy "jajj a testvéred, megtehetsz ennyit neki! Ő is segített neked!"


Ez igaz is, de én nem vartam a nyakukba egy kutyát, vagy bármit amit gondozni kell!


Tesóm nyaggatott egy fél napig, utána azt mondta, hogy "Jó! Soha többé semmit ne kérjél tőlem!"


Most én vagyok a köcsög, mert nem akarok más helyett felelősséget vállalni?

Legközelebb ha lesz kisgyereke, azt is a nyakamba fogja varrni, mert Ő nem fog ráérni?



2013. júl. 17. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagy szemétség amit mondott: nem is lenne baj, ha többé nem jönne vissza, mert mindig szökik


Egy igazi állatbarát ilyet életében ki nem ejt a száján! És igen, nem a Te felelőséged nem muszáj vállalnod. Viszont a testvéred inkább kereshetne szegény kutyának egy igazi szerető otthont!

2013. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legyszi mondd meg a tesodnak, hogy a szokesre a megoldas:

Lathatatlan kutyaor, ird be a vatera ketesobe, azonnal kiadja.

A keritesen vegig kell huzni a vezeteket, kutya kap egy nyakorvet, amikor egy meteren belul megy a keriteshez, csipog a nyakorv, es ha megis ki akar menni es kozelebb megy, akkor megcsipi az aram a nyakorvben.

Nekunk csak az valt be a befogadott kutyanknal. Egy het alatt megtanulta, azota nem megy a keriteshez kozel, nem is hasznaljuk mar a nyakorvet.

Amugy meg mondd a trsodnak, hogy vallalad a kutyat, pl.napi 1000 ft-ert, mert ha panzioba adna, az is annyi lenne, neked meg lesz zsebpenzed. :)

2013. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
egyátalán nem vagy szemét neki kellett a kutya akkor az ô gondja legyen. amikor vesz vki kutyát tegye fel magában a kérdést h kutya v nyaralás mert a kettôt együtt baromi nehéz összehozni de egy kérdés a tesódék gazdagok?
2013. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagy szemét, de azért tényleg nagy segítség, ha kutyapanzió helyett biztos kézben, ráadásul olcsóbban, rokonnál nyaral a kutya.

De a te eseted speciális, a kutya neveletlen, ha nem lenne vele gond, akkor talán azt mondanám, kicsit szemét dolog, hogy nem vigyázol rá, ha amúgy ráérsz a héten.

2013. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És ha ráé, akkor mi van? Nem az övé a kutya, rohadtul nem köteles rá vigyázni.


A kutyám 3 éves, a 3 év alatt kb 2szer bíztam másra, akkor is pár órát. És azoknak az alkalmaknak sem örültem, mert megfogadtam, h ha az én kutyám, akkor nem bízom másra, nem varrom más nyakába a "gondot".


Igen, így más a nyaralás, más a szabadidő, mások a porgramok, de én akartam így.

2013. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát, én még a szomszéd kutyájára is szoktam vigyázni, szívességből. Én ezzel úgy vagyok, hogy ha ráérek, és megtehetem, akkor miért ne tenném ezt meg a saját testvéremnek? Főleg, ha ő is szokott nekem segíteni ebben-abban. Az, hogy 3-4 havonta megkér téged, hogy pár napra vigyázz rá, szerintem nem olyan gyakori dolog. Ha mondjuk minden hétvégén a nyakadba varrná a kutyát, arra azt mondom, tényleg sok, de egyszer télen, egyszer nyáron, az azért nem sok annyira. És igen, ha majd mindkettőtöknek lesz gyereke, az is elvileg természetes lenne, hogy egyzser te vigyázol az ő gyerekére, egyszer meg ő a tiédre. Jó családban, jó kapcsolatban ennyit szerintem megtehet az ember a másikért.
2013. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
E lvagytok ti tájolva sztem. SENKITŐL SEM ELVÁRHATÓ, H VIGYÁZZON MÁS KUTYÁJÁRA! És pont.
2013. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Little red: te semmi szívességet nem szoktál tenni a családtagjaidnak? Csak kérdem. Persze olyan család is van, ahol utálják egymást és még egy levelet sem hajlandó feladni egyik a másiknak, de ez azért nem mindenhol van így.ilyen alapon azt is mondhatnád, hogy a nagymama se vigyázzon a nyári szünidő alatt az unokájára, mert a szülőé a gyerek, neki kötelessége gondoskodni róla.
2013. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!