Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért olyan fontos hogy jó...

Mért olyan fontos hogy jó minőségű tápot egyen egy kutya? Más is van itt Gyk-n aki nem a legdrágább legjobb tápot adja a kutyájának és mégis normális a kutya?

Figyelt kérdés
Az enyém normális mégse a legjobb minőségű tápot kapja és nincs semmi baja teljesen egészséges. Szófogadó,sok trükkre tanítottam meg és sokat vagyok vele. Nem gondolom azt hogy ilyen egy rossz kutyatartó. Teljesen átlagos kutyatartó vagyok de ha ide csak ilyenek járnak azt hiszem nem fogok a kutyák témában többet kérdezni. Itt ha valaki Chappit vagy hasonlót ad a kutyájának máris jönnek a válaszok: Szegény kutya,nem is szereted ha ilyet adsz neki,tapasztalatlan kutyatartó vagy,vegyél inkább jó minőségű tápot stb. Mért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Itt mindenki minőségi tápot ad a kutyájának csak én nem? Ilyen rossz kutyatartó lennék?
2013. júl. 17. 13:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én etettem Royal Canint, Pro Plant, Orijent. Ezek azért klasszisokkal jobb tápok a Chappinél és társainál, a kutyám mégis beteg lett, részben tőlük is (már 7 évesen). Az előző kutyám főtt kaján (nem maradékon, neki lett főzve) élt, 12 évig egészséges volt és utána még 2,5 évig volt velünk. A macska korábban Friskies-en élt, 4 évesen majdnem az összes rágófogát ki kellett műteni, olyan fertőzést kapott a fogkövesedés és amiatt pangó baktáriumtenyészetek miatt, és egészen addig folyamatosan vedlett egész évben. Azóta macska-kutya főtt vagy nyers kaját kap, és én már leginkább ennél is maradok.
2013. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%
oké, csak egy kérdés, ha téged édesanyád egész életeden át zacskós leveseken meg zacskós tésztán éltet (műanyag kaják teli mesterséges cuccal) akkor te egészséges volnál? illetve azt gondolnád édesanyádról hogy milyen felelősségteljes szülő? a chappi és társai egyenlő azzal mint számunkra a zacsis kaja:, pocsék, teli van mesterséges cuccal, semmire se jó csak arra hogy nehogy éhen halj.
2013. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

jah azt kifelejtettem hogy zacsis kaján élve te is normális volnál, tudnál tanulni meg ilyenek, csak épp valószínű fáradékonyabb lennél, betegségekre sokkal fogékonyabb, fakó lenne az arcod, még vékonyan is full zsíros lenne a tested a sok használhatatlan anyagtól, a hajad fakó száraz lenne, a körmeid szintúgy, lehet az arcodat ellepné a ragya a sok káros anyag színezék stb következtében, ésatöbbi ésatöbbi.



megnézném én pl. a te kutyádat mennyire csattan ki az egészségtől pl. már ránézésre is. mennyire fényes csillogó a szőre (nyilván a megfelelő étrend következtében), mennyire fogékony betegségekre stb stb.

2013. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
nem arról van szó, hogy akkor rossz kutyatartó lennél, vagy nem szereted a kutyád, szimplán arról, hogy pl a Brit amivel én etetek, 500-600 ft/kg középkategóriás táp, míg a chappi, pedigree ugyanezen az áron olyan, mint neked a mekiskaja. Mivel jobb minőségű, kevesebbet is kell belőle adni, több tápanyag van benne, nem ízfokozóval és színezővel van tele, hanem rendes tápértékkel, ami jobban hasznosul a kutya szervezetében (Ezért is kell belőle kevesebb). Amíg a nagykutyámat pedigreevel etettem, napi 4-5-6 kaki volt, amióta átváltottam a britre a 3 kutya miatt, napi 1-2 kaki van fejenként, ebből is látszik mennyivel többet hasznosít fel a szervezetük a tápból:)
2013. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Hogy egészséges legyen a kutya azért fontos!

Amelyik táp tele van ízfokozókkal,színezékkel ami egyenlő nálunk a chipszel!

Ha vki egész életében csak chipszet és csokit eszik az egészséges? na a kutyáknak is éppen annyira egészséges az olcsó kaja(chappi,pedigree és társai) mint nekünk a chipsz!


A jó minőségű táp sem a leges legjobb mivel nem természetes,de klasszisokkal jobb mint az olcsó kaják.


Én BARF étrend szerint etettem a kutyáimat és nem térnék vissza semmilyen tápra sem!

2013. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
22%

A mi kutyánk semmilyen tápot nem hajlandó megenni, parizeren és virslin él. Szerencsére foxi, nem nagyétkű, így nem kilószámra eszi a felvágottat.

Mellesleg a kérdésre visszatérve itt sokan presztízskérdést csinálnak a "mivel etetem a kutyám" kérdésből, és azért sem tenném tűzbe a kezem, hogy sokan nem sima maradékkal etetik a kutyájukat (vagy etetik a szüleik, mert elég sok a fiatal, még nem kereső felhasználó) azok közül, akik itt a prémiumtápokkal hencegnek.

2013. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván mindenki anyagi helyzetéhez is igazítja az etetést. Én többek között azért vagyok ezek ellen a színezett-tartósított-ízesített vacak tápok ellen, mert ugyanennyi pénzből már lehet minőségibben is etetni, nem is éri meg ezeket venni.

Nem gondolom, hogy rossz kutyatartó lennél emiatt, legfeljebb kevésbé jártál utána a tápoknak, rengetegen nem is tudják, hogy melyik milyen minőségű, mert a marketing azért elviszi az embert. Csomó jó és árban is fizethető tápot csak netről lehet rendelni vagy eledelboltban venni (ott azért drágább), sokan szeretik a normál vásárlásnál intézni a kutyakaja megvételét is és nem külön vacakolni vele.

Én azért etetem jó táppal a kutyámat, mert ő nem tudja eldönteni, hogy egészségesen akar-e élni, hát én helyette így szeretném csinálni. Kisebb korában azért engem is beetettek egy rosszabb táppal, de akkor sokkal jobban hullott a szőre és a széklete duplaennyi volt és hígabb. Ezt jobban hasznosítja, kevesebbet kell belőle adnom, anyagilag se járok rosszul.

2013. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
10%

mi sose figyeltünk a tápra,vettünk amit vettünk,meg kapják az állatok a maradékot,és egész jól elvannak.a minőségi táp (szerintem) nem azt jelenti,h azzal kell etetni folyton,elvégre mi is változatosan táplálkozunk,csak kevesebb benne a káros anyag és több a hasznos.pl az ásványvíz egészséges,de ha folyton ugyan azt innád,neked se tenne jót.a zacsilevesek egészségtelenek,de nem baj,ha néha olyat is eszel...

ahogy minekünk is,úgy az állatoknak is változatosan kell táplálkozni...

2013. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Azzal nincs nagy gond, ha valaki nem teheti meg, hogy mondjuk Orijent vegyen a kutyajanak, es ezert gyengebb minosegu, kedvezobb ar/ertek aranyu tappal etet, de azzal mar van, ha valaki Chappit, Pedigreet, Darlingot, Friskiest, meg ilyesmit vesz. Ezek teli vannak karos anyagokkal, en nem tudnam nyugodt szivvel adni a kutyusomnak. Es megis mennyivel nagyobb erofeszites Britet, Cibaut, Boscht, vagy barmi olcsobb, de elfogadhato, jobb minosegu tapot venni? Meg mi az, hogy miert kell ebbol ilyen nagy ugyet csinalni?? A sajat kutyam egeszsege nekem nagyon nagy ugy. Egyebkent lehet, hogy te latni nem latsz most semmit a kutyadon, de kesobb lesznek gondok...
2013. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk sem a legjobb tápokat kapja.De mindig másmilyet,természetesen mndig fokozatosan váltunk. Egyszer konzerv,máskor száraz.A doki is azt mondta,hogy teljesen egészséges.

Persze a kutyink nem csak tápot kap,szokott főtt kaját is kapni.

2013. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!