Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért olyan fontos hogy jó...

Mért olyan fontos hogy jó minőségű tápot egyen egy kutya? Más is van itt Gyk-n aki nem a legdrágább legjobb tápot adja a kutyájának és mégis normális a kutya?

Figyelt kérdés
Az enyém normális mégse a legjobb minőségű tápot kapja és nincs semmi baja teljesen egészséges. Szófogadó,sok trükkre tanítottam meg és sokat vagyok vele. Nem gondolom azt hogy ilyen egy rossz kutyatartó. Teljesen átlagos kutyatartó vagyok de ha ide csak ilyenek járnak azt hiszem nem fogok a kutyák témában többet kérdezni. Itt ha valaki Chappit vagy hasonlót ad a kutyájának máris jönnek a válaszok: Szegény kutya,nem is szereted ha ilyet adsz neki,tapasztalatlan kutyatartó vagy,vegyél inkább jó minőségű tápot stb. Mért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Itt mindenki minőségi tápot ad a kutyájának csak én nem? Ilyen rossz kutyatartó lennék?
2013. júl. 17. 13:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%

Pont azért adnak az emberek jó tápot a kutyának mert jót akarnak nekik... Nem szarral akarják tömni és kész. A gyerekedet se viszed minden nap mekibe mert nem jó neki..


Amúgy én is a hússal etetést támogatom. Igaz én most PREY szerint etetek. Nagyon bevált és ha találsz jó húsforrást akkor anyagilag is sokkal kevesebb mint a felső kategóriás tápok. Nekem olyan 8000-9000ftba van az kutyám havonta. Az ahoz képest hogy nagy testű nagyon baráti.

2013. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%
Próbáld ki, hogy 4-5-6 évig mcdonaldsban kajálsz, és chipset eszel meg mindenféle műsz@rokat. Meglátjuk mennyire leszel egészséges.
2013. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
55%

"pl az ásványvíz egészséges,de ha folyton ugyan azt innád,neked se tenne jót.a zacsilevesek egészségtelenek,de nem baj,ha néha olyat is eszel...

ahogy minekünk is,úgy az állatoknak is változatosan kell táplálkozni..."


ekkora butaságot irni, nem semmi. szóval a folyton fogyasztott ásványvíz egy idő után nem tesz jót? ez ugye most csak vicc?! igen, változatosan kell enni, de az nem azt jelenti hogy zacsiskaja kell a szervezetnek, hanem különböző zöldségek gyümölcsök. lényegében ugynez a helyzet a kutyák etetésével. nem az a jó hogy pörköltet eszik ma, holnap meg egy tál chappit....


mellesleg más már nagyon jól megírta. sokkal jobb tápot lehet találni ugyanannyiért -én se azt mondom hogy az a legjobb de mindenképpen jobb- ha pedig arra van net hogy ide írjunk akor arra is van hogy rendeljünk nemde?


a másik. aki a ratyi tápjával meg a maradékjaival szerencsétlenkedik az még az életében nem etette még normálisan sem a kutyáját. mert ha etette volna többé nem tenne le róla annyival jobb a kutyának! ha pedig fogalma sincsen arról mégis mi a különbség akkor szerintem ne dumáljon arról milyen jó a mardék meg chappi társai.


mi most jelenleg főzünk a kutyára. barf elmélet csak főzve. eleinte ratyi táppal kezdtük, majd átálltunk britre azonnal voltak pozitív változások, majd át a főzésre. a kutya egyszerűen gyönyörű, mindenki megdicséri. ha ezen változtatunk az tuti barf lesz, tehát felfele haladunk a minőségben nem pedig lefele. kizárt hogy valaha is mégegyszer csak egy szem ratyi táppal is mérgezzem a kutyámat vagy a fűszeres maradékunkkal! tiszta fakó ronda kutya volt akkoriban.


és pontosan ezért bizony ez komolyan van véve. volt egy kemény hajat leordibálásom és senki az ég világon nem ad neki semmilyen kaját! és jól írta az egyik hozzászóló, nekem nagyon fontos a kutyám egészsége. jó látni hogy azért olyan szép mert egészséges, jól táplált kutya. és persze a dicséretek és elismerések sem rosszak ám, amit az utcán zsebelünk be.

2013. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
34%
Olyan vicces. Mintha itt mindenki vega-bio kaján élne;) jöttök itt a mekis kajával meg a zacskós levessel, chipsszel. Ti nem esztek ilyet, csak zöldségen éltek meg színhúson? ;) ugyanmár. Csomó ember is egészségtelen kajákat eszik főleg, nagyon sokan esznek chipszet, isznak kólát, és élnek... Nem hiszem, hogy itt mindenki annyira tudatosan táplálkozik, mint ahogy mondja.
2013. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%

#14

Itt mindenki száraz kenyéren él. A fizetésük elmegy prémiumtápra a kutyának. :)

2013. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%
A kutyámat tudatosabban etetem tény. De fel kell hozni valamilyen példát..
2013. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%
14# Mekis kaját utoljára 4 éve ettem egyszer, előtte meg tizensok éve. Kólát 14 éves korom óta egy kezemen meg tudom számolni hányszor ittam, az is többnyire hányinger elleni "kezelés" részeként. Zacskós levest se eszek évek óta, chipszet talán pár havonta egyszer. Tápot is azért adtam anno a kutyának, mert a tenyésztő után szabadon én is beettem, hogy az jó neki. Hát tévedtem. És ha belátom, változtatok.
2013. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%
senki nem írta azt hogy bele fog halni a kutya, de bármikor utánna lehet nézni, mind ember mind kutya esetében millió előny van a tudatos táplálkozás mellett. mellesleg én pl. veseproblémák miatt nagyot változtattam az étkezésemen. rengeteg nyers zöldséget eszek és még magamról is fel tudnék sorolni rengeteg pozitívumot ennek érdekében. azelőtt pl. csupa ragya volt a képem (nemcsoda mekis meg zacsis meg fűszeres kaják mellett) ma olyan gyönyörű a bőrőm hogy azelőtt soha nem gondoltam volna hogy ilyen szép is lehet. rengeteg apró cseprő betegségek már a múltté. szóval az embereknek sem ártana jobbra váltani, de itt idézném az egyik válaszolót: a kutyám saját maga nem választhatja meg azt hogy egészségesen e élhet és felelősséget érzek eziránt. de már leírtam azt is hogy mennyi pozitívum van a megfelelő táplálkozás mellett. ha valaki egyszer is próbálta az többé nem mondd le róla. ugyanez a helyzet az egészséges életmóddal az emberek számára. sokan azért olyan betegesek fáradékonyak mert nem megfelelően táplálkoznak, szinte semmi vitamin nem jut a szervezetükbe (pörkölt pizza stb nem ide tartozik valljuk be). ki lehet próbálni, egy hét full egészséges étrend és máris kicsattan az energiától az ember. az többi előnyről még csak nem is beszélve.
2013. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

14:17-es vagyok:

nem, nem eszem mekis kaját, mivel lisztérzékeny vagyok, így semmilyen gabonaterméket vagy bármit ami glutént tartalmaz nem ehetek, így a saját kajámat is megnézem és igen, a kutyáét is.. De ha ehetném, akkor se ennék már, így hogy évek óta látom miben mi van és elolvasom az összetevőket. Nyilván nem salátán meg biokaján élek én sem, eszem főtt ételt is bőven, de megválogatom miből főzök/sütök..

2013. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Jázi&Csenge ***** válasza:
81%

Én is lisztérzékeny vagyok, szóval a mekiben egyetlenegy dolgot szoktam enni:salátát:D Általában odafigyelünk a táplálkozásunkra, de persze nem csak egészséges dolgokat eszünk. Ennek ellenére szándékosan, rendszeresen én sem tömöm magam színezékekkel, ízfokozókkal, meg mindenféle hülyeséggel, tehát a kutyámmal sem tenném ezt. Én rosszul vagyok a Pedigree-féle tápok összetételétől, rengeteg gabona, állati melléktermékek (csőr, toll, hasonló ínyencségek)...

Meg ahogy már írták: nem teheti meg mindenki, hogy a legjobb szuperprémium táppal etessen, de Chappit, Pedigreet, stb. akkor se vegyen, nem igaz, hogy annyit nem ér meg a kutyája egészsége, hogy ne keressen egy másik tápot, jó ár/érték aránnyal. Bármit, csak ezeket a gagyikat ne.

2013. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!