Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért olyan fontos hogy jó...

Mért olyan fontos hogy jó minőségű tápot egyen egy kutya? Más is van itt Gyk-n aki nem a legdrágább legjobb tápot adja a kutyájának és mégis normális a kutya?

Figyelt kérdés
Az enyém normális mégse a legjobb minőségű tápot kapja és nincs semmi baja teljesen egészséges. Szófogadó,sok trükkre tanítottam meg és sokat vagyok vele. Nem gondolom azt hogy ilyen egy rossz kutyatartó. Teljesen átlagos kutyatartó vagyok de ha ide csak ilyenek járnak azt hiszem nem fogok a kutyák témában többet kérdezni. Itt ha valaki Chappit vagy hasonlót ad a kutyájának máris jönnek a válaszok: Szegény kutya,nem is szereted ha ilyet adsz neki,tapasztalatlan kutyatartó vagy,vegyél inkább jó minőségű tápot stb. Mért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Itt mindenki minőségi tápot ad a kutyájának csak én nem? Ilyen rossz kutyatartó lennék?
2013. júl. 17. 13:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A kutyámat - szerintem - megfelelően etetem. Kap néha maradékot is (nem akármit, tudatosan összeválogatom) kap főttet, kap tápot, mikor mit. De mindig tudatosan rakom össze mi kerül a tálba, nem csak beleborítom amit találok.


PErsze időnként elcsábulok és adok neki ezt-azt (chips, fagyi, stb), de amíg hófehérek a fogai, vakítoan fényes a szőre, nem büdös a szája és tele van energiával, addig nem hiszem, h bármit is rosszul csinálnék.

2013. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Engem marhára nem érdekel, hogy mivel eteted a kutyádat. Mi is főztünk neki egy időben. De nekem ez túl macerás volt. A pedigree meg a társai egy gagyi minőség, és ezen az áron magasabb tápértékű kaját veszel.

Sokan emlegették a chipeset, meg a mekis kaját, amiről a "Super size me" jutott rögtön eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=U1NPXmFzxtg

2013. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
84%
Én ebben csak azt nem értem, hogy Chappi, Predigree árain már jóval minőségibb tápot lehet kapni.. Tehát akkor minek vegyem a gagyi sz.art, ha a pénzemért egészségesebben tudom tartani a kutyámat? Nekem onnantól, hogy valaki aki tudja, hogy nem jó az a táp, de csak megveszi drága pénzért, már fura a dolog.
2013. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
73%
Azért veszik, mert ezeket lehet kapni a szupermarketben. Ha más márka lenne a közértek polcain, azokat vennék.
2013. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
87%
dehát ne mondja már senki se hogy ha egyszer netezni tud, akár ide tud írni akkor olyan nehéz lenne egy brit tápot pl. rendelni... vagy ez olyan nehéz dolog? ráadásul azt még ki is viszik házhoz nem?
2013. júl. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
57%

vannak jobb tápok és rosszabbak. a jobbakból kevesebbet eszik a kutya, rosszabbakból adhatnál bármennyit nem kapja meg a szükséges tápanyagokat. amit sokan nem tudnak mert esetleg nem néznek utána : a minőségi tápok nem vagy nem sokkal drágábbak ha a napi költséget nézed mint a Chappy minőségűek.ha pedig már ezen az elven választhatok akkor egyértelmű h a jobbat adom a kutyámnak.

az pedig h idősebb korára milyen betegség jön rajta ki esetleg a rosszabb minőségű tápoktól hát azt majd akkor fogod látni esetleg.

2013. júl. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Kutyusunk 8 éves. Édesapám etette fél évvel ezelőttig Darlinggal. Nemrég lecseréltük a tápját drágább, minőségibbre. Sokáig azt hittem azért kaparja az ajtót, mert hiányzik neki apu. Amióta ezt a tápot kapja kevésszer akar bemenni. Az ok az volt, hogy éhes volt, hiába kapott reszelt almát, kutyaszalámit darabolva, tasakos aszpikos (Friskies, Tesco-s vagy Pedigree-t), ehhez még külön tálban a száraz táp és friss víz.

Nem is gondoltam volna, hogy éhes lenne, különösen azután, hogy etetés után csak egy óra telt el.


Most már reggel kap többet, estére csak táp és kevés szószos konzerv.

2022. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!