Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ragaszkodik annyira a...

Miért ragaszkodik annyira a kutyám a labdákhoz? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kutyánk mondhatni labda bolond. Vannak játékai, azok annyira nem érdeklik, csak a labdái. Régebben teljesen kezelhetetlen volt, csak a labdára fókuszált aztàn robbant, nem lehetett tőle játszani, egy labdát nem lehetett leejteni a földre.

Mostmár ezt hála istennek lehet kezelni, csak akkor megy a labda után ha engedem neki, nem nyúl hozzá ha csak ott van, simán ledobhatom elé játszhatok vele semmi.

Viszont néha még vannak "kitörései" a múltkor pl. mikor játszottunk annyira ugrált a labdáért, hogy beleharapott egy kicsit a könyökömbe, kocogtatta a fogait es egyszerűen nem érdekelte semmi csak hogy az övé legyen a labda. Miután sikerült kizökkentenem odaadtam neki a labdát (nem közvetlenül utána) hogy játszon vele, de amikor megpróbáltam elvenni tőle védte a fejével és a mancsaival aztán morgott. Végül amikor sikerült megkaparintanom az Istennek nem akarta elengedni. Az ereszd parancsot egyszerűen képtelen megtanulni (tudom hogy ilyen nincs de én már majdnem feladtam) jutalomfalattal és cserével is próbálkoztam, de csak ez csak addig jó amíg èrzi az illatát a jutalomfalatnak. Szabályosan fel tudom emelni a játékkal, olyan erővel fogja. Mikor "engedek neki" próbálja rángatni a játékot, húzza és sosem adja fel. Van hogy akár 10percembe tellik kioperálni a szájából a labdát. Más jàtékkal nem ilyen azokat könnyebben el veszem tőle, de ilyenkor teljes erejével szorítja.

Hogyan tudnám erről is leszoktatni/kezelni a helyzetet?


2013. júl. 17. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 labdával játssz a kutyával. el fogja engedni ami a szájában van, mert az már "halott zsákmány" és az fogja érdekelni ami mozog. Labdázz vele minden nap, dobáld neki, és amikor felveszi, a másikkal hivod vissza. nagyon jól le lehet fárasztani vele, és a rövidtávú sprintek szépen be is erősitik, fejlesztik az izomzatát. Amikor pedig ti szeretnétek játszani, akkor el kell zárni a kutyát.
2013. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon jó tulajdonság, de fejleszteni kell. Mindenki arra törekszik hogy a kutyája labdabolond egyen. Ahogy előttem mondták vegyél 2 labdát és mikor visszahozza az egyiket dobd a másikat erre azt leteszi fut a 2. után stb.

Menjetek el kutyasuliba és ott nagyon jól meg fogja tanuli mit hogy kell, mire jó a labda meg ilyenek

2013. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

2labdával nem tudok vele játszani, mert eleinte sikerül a dolog aztán csak egy labda érdekli, vissza pedig nem hozza hanem lefekszik és rágja, mikor közeledek védi.

Mikor mi játszunk, akkor nem szeretném elzárni szerinten az nem megoldás lenne csak elkerülnénk a bajt de ezzel már nem is nagyon vannak gondjaink.

A kutyaiskola itt sajnos havi 23 000ft+messze is van ezt nem engedhetjük meg magunknak.

2013. júl. 19. 15:18
 4/4 anonim ***** válasza:
ez nem elkerülés. Vagy apportos kutyát akarsz, vagy letiltod róla.
2013. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!