Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ, hogy a kutya...

Mitől függ, hogy a kutya kihez ragaszkodik jobban? Hogy kell rászoktatni, hogy nem ő a ˝falkavezér˝?

Figyelt kérdés

#falkavezér #rászoktatás #kutya ragaszkodás
2012. dec. 25. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3795756-mitol..

A falkavezérség meg nem szoktatás kérdése, hanem folyamatos meló. Keress rá, olvass cikkeket, könyveket, és keress egy jó kutyasulit, ahol foglalkoznak ezzel, ha érdekel a téma.

2012. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Tapasztalatom szerint,a foglalkozás számít inkább. Hiába etettem,sétáltattam,suliztattam én a kutyám,apám kertmániás,mindig kinn volt kertben a kutyánál.Mindig ő lett a falkavezér.Nem számított,hogy ki eteti.Meg persze a kutyát is ugyanúgy szerette mint én...
2012. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem kutyánál nem az etető családtag a főnök, hanem aki sokat van vele, sétál, játszik, beszélget, neveli, rászól. Nálunk is az apám volt a főnök én csak a játszópajtás.

Szomszédunkban viszont a nő a főnök, ő volt legtöbbet a kutyával, pedig ott el van osztva ki mikor sétál vele, de napközben a nő van vele és beszélgetnek.

2013. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

sehogyan sem kell rászoktatni ! a falkavezérség ,egyszerűen egy viselkedés és lelkiállapot a GAZDÁNÁL ! a nyugodt ,és közömbös ,a szerető,és aggódó gazdák falkavezérek, egyszerűen a viselkedésed dönti el. példa : hazaérsz,,kutya rádugrik,vagy csak egyszerűen odabújik hozzád ,játszol vele, szeretgeted,parancsokat mondasz neki és megteszi ( ül,fekszik,kúszik,gurul,stb).aztán , kiviszed a többi kutya közé ,és rád se bagózik !! ki vagy te ? hát nem falkavezér !!

mert nem falkavezérként viselkedtél vele! ő irányított téged,és ő szabta meg ,hogy hol ,mikor ,mit játszatok,egyszerűen ő a főnök .

- vagy : hazaérsz ,teljesen közömbösen viselkedsz a kutyával ,mintha nem is létezne,( nem nézel rá,nem szólsz hozzá,nem érsz hozzá),aztán később kimész ,magadhoz hívod,stb-stb-stb-stb . és érdekes módon te vagy a vezér!

2013. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4.amikor én hazaérek,megsimizem a kutyámat,és hallgat rám,ha kiviszem több kutya közé,elmegy,de előtte rám néz,mint ha ezt kérdené:Ugye elmehetek?

Mikor hívom,akkor visszajön.

2013. jan. 8. 17:13
 6/14 anonim ***** válasza:

látom nem igazán érted:)

a lényeg az irányíthatóság. ha ,a kutya dönt,akkor ő irányít!amit leírtál ,az egyértelmű,nem te,hanem a kutyád irányít. egyszerű!neked kell " rászoknod, a helyes viselkedésre" ! ha ,megy akkor ok,ha meg nem ,hát te tudod mit akarsz?!

2013. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
jaja,persze,persze.. -.-˝
2013. jan. 11. 16:53
 8/14 anonim válasza:
70%

én minden egyes alkalommal, ha kutya érkezett hozzám (akár vendégségbe pár napra, akár kutyás barátnő költözött be hozzám), azonnal falkavezér lettem.

Az eszközeim:

- meghatározom a szabályokat, pl nem mehet fel ágyra/kanapéra, nem mehet be a konyhába, a gyerekszobába. Ezeket könnyű betartatni és a rászólás, illetve kényszerű esetben a kiráncigálás után megérti. Egyetlen kutya sem volt még amelynek egy napnál tovább tartott volna felfogni és mivel a szabályokat én hoztam és én tartattam be, automatikusan elfogadta hogy én irányítok.

- Nagyobb kutyánál (pl pitbull) a játék közben le kell őt győzni, birkózni vele és éreztetni a fizikai erőfölényt. Ha elkanászodik, akkor hanyatt kell vágni és a torkánál fogva lefogni, azt érti.


- Egyébként pedig szeretni kell, gondoskodni róla, simogatni ha neked úgy tartja kedved, megengedni néha hogy odajöjjön, máskor hívni, de elzavarni ha épp mással vagy elfoglalva, így megtanulja, hogy te döntesz mikor mi történik, de szeretni fog és tisztelni mert érzi a gondoskodást.


- egy trükk ami nagyon bevált: etetésnél kiteszem a tányérjára az adagját, de rászólok hogy marad! és a fenyítőeszközzel (nálam ez a felemelt mutatóujj + szigorú hang, attól félnek a legjobban) is jelzem hogy nem nyúlhat hozzá addig, amíg meg nem engedem (ez nálam a jó étvágyat, de lehet tessék, tiéd vagy hasonló is). Amikor kitöltöm az ételt, néz rám és vár hogy mikor mondom hogy ehet, ha pedig azt mondom hogy marad, és elmegyek öt percre, addig ül előtte szomorúan amíg vissza nem térek és meg nem engedem.


Kb ilyenekből áll a falkavezérség.


Korábbi hozzászólók nagyon helyesen látták hogy a gazda viselkedése és a kutyaiskola számít, én hozzátenném, hogy az iskolában nem a kutya tanul meg viselkedni hanem a gazda.

2013. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Dagda:ez a kajás ügy nálunk is így van,sőt,a szobákba is csak úgy jön be,ha megengedem.

De ez anyunál és apunál nem így van.Rájuk nem hallgatnak annyira,mint rám,pedig én ha hazaérek,megsimizem,becézgetem,amíg kikulcsolom az ajtót.Anyuék csak megsimizik.Rám mégis jobban hallgat.

2013. jan. 13. 16:09
 10/14 anonim ***** válasza:
A levegőnek nézem a kutyát mikor hazaérek csak egy módszer, gondolom te anélkül is tudsz falkavezér lenni. Az én kutyám már most próbálgatja a határait, így a következetességen kívül én bevetek jó pár trükköt, és az egyik a levegőnek nézem, ha megérkezek.
2013. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!