Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni hogy ne...

Mit tudok tenni hogy ne nyuszitsen egesz ejjel a kutya akire vigyazok?

Figyelt kérdés
2 napja vigyazok egy torpe tacskora. Sajat kutyam nem szokott a haloban aludni, ezt a kutyat se akartuk beengedni. Most reggel 6 ora van, es ejfeltol folyamatosan nyuszitett kint. Probaltuk kulon tenni egy szobaba, aztan egyutt a masik kutyaval. De nem hagya abba, pedig ra is hagytuk tobb orat. Teljesen el vagyok keseredve. En meg csak tudok aludni, de olyan magas hangon nyuszit, hogy a ferjem egy szemet nem tudott aludni. Most kikoltoztem a nappaliba, igy elaludt a labamnal. Szornyu ez a helyzet, es plusz meg be is pisil folyamatosan... Egy eves elmult mar a kutya es ivartalanitott kan. Mit csinaljak? Meg egy hetet lesz itt..

2013. júl. 18. 06:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Ezt akkor kellett volna meggondolni, mielött elvállaltátok a kutyát.

Ha arra van szoktatva, hogy az emberekkel egy szobában alszik, akkor vagy engedsz neki, vagy nem marad nyugton.

(Mellesleg egy másik - neki idegen - kutyához tenni igencsak felelötlen dolog volt, és akár komoly bajuk is lehetett volna).

Az meg, hogy mindenfelé odacsinál: vagy nincs szobatisztaságra szoktatva, vagy egyszerüen csak meg akarja a területet jelölni saját teritóriumként.

Sok mindent nem tudsz ellene tenni, legfeljebb reménykedni, hogy egy-két nap alatt saját területnek fogja a lakást tekinteni és utána hajlandó lesz egy helyre menni a dolgát végezni.

2013. júl. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Nem tisztel téged a kutya.

Ne tutujgasd, ne babusgasd, gyorsan hozd a tudtára, ki a főnök. Meg kéne kicsit mozgatni, elvinni egy sétára, ahol figyelsz arra, hogy a kutya melletted jöjjön szépen végig, te pedig jelzed neki, hogy már pedig a főnök te vagy, séta után jöhet az etetés. Etetésnél egyél a kutya előtt, hogy lássa, hogy te vagy az első, utána jöhet csak ő, ha nyugodtan viselkedik. Ezekkel a módszerekkel hamar a kutya tudtára tudod adni, hogy ki a főnök a házban, és nem fog nyüszíteni.

2013. júl. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ma 07:51-es: olvasd már el, NEM a kérdezö kutyája, hanem 10 napig megörzésre elvállalt kutya. Ennyi idö alatt eleve nem lehet átnevelni egy kutyát, de nem is a kérdezöt kell elfogadni a gazdaként (mert ö nem is az), ez semmit sem geit, ettöl az az idö, amig a kutya ott van, nem lesz könnyebb.
2013. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

húúú, utolsó, te aztán vérprofi vagy, Miért nem mindjárt azt javasolatad neki, hogy vigye suttogóhoz a megőrzős kutyát!!!???


Figyelj, deritsd ki, az otthonában, hogy aludt a kutya, ha bent a gazdájával, akkor vigyétek be, ezt az egy hetet kibirjátok, megértem a helyzeted, én is jártam már igy. De 1-2 nap alatt rendeződni fog. Szegény kiskutya sem érti mi történik vele.

2013. júl. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocs: utolsó előtti.
2013. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a kutya korábban lakásban volt a gazdi közelében, akkor érthető, hogy nehezen viseli az udvart :(

Mennyi időt sétáltatod egy nap, és mikor viszed ki reggel először, és mikor viszed ki utoljára pisilni?

2013. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a saját kutyátok hogy reagál az egészre?
2013. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
általába a mienk akkor nyüszít ha fél
2013. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszaitokat. Hat igen nyilvan nem vallaltam volna el ha tudom,hogy nem bir egyedul meglenni egy szobaban 7-8 orat. A bepisilesekrol is melyen hallgattak a gazdik. 3 szor terveztem a setat, de az ejszaka\hajnalban is kivittem 2x, de akkor nem csinalt semmit. Mikor feljottunk valamikor rapisilt a sajat pokrocara.3x20-25 percet setaltatom oket. Setanal nem figyel, rangat, van hogy mar 2 hatso labon huz. Megugatja a mellettunk elhaladokat. Es mikor probalom tanitani neki nem szabad, meg hogy labnal jojjon, ne huzzon, ram se hederit. Ha a fejet magamfele forditom, elkapja a tekintetet, fejet. A masik (sajat) kutya labnal jon vegig, mig nem engedem neki higy szaladjon, es barmikor, meg tuzelo kutyatol is vissza tudom hivni, teljes az osszhang. Probaltam, hogy az uszkarnak adtam a parancsszavakat, hatha a tacsi igy jobban megerti mikor mit kell csinalni, de a masik kutyara se figyelt. A sajat kutya nem izgatja magat, olyan mint eddig volt, 10 eves uszkar egyebkent. Annyit csinal ami esetleg baratsagtalan, ha lehet keruli hogy mellette fekudjon. De szerintem ez normalis.
2013. júl. 18. 12:03
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem udvaron vannak, hanem lakasban. Ugy tunik nekem egy percre se hagytak egyedul, es az agyba aludt a gazdajaval. Nos ez nalunk kilove. Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha nem mergelodok ezen. A csaladi beke a legfontosabb, es hogy a ferjem ne szenvedje meg ezt a tiz napot. Az lesz, hogy a ferjem marad a haloban, en meg kikoltozom addig aludni a nappaliba a kutyakkal.
2013. júl. 18. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!