Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van kutyaszaga a kutyána...

Miért van kutyaszaga a kutyának BARF etetés mellett?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk és sokszor megcsap a kutyaszag ha belépünk az előszobába.Kan kutyus most lett ivarérett.Hosszú szőre van, de rendszeresen ápoljuk, fésüljük.Kb 2 hónapja etetek vele nyersen mindent.A kakija is nyers hús szagú meg maga a kutyaszag is olyan.A szájának nincs semmilyen szaga csak egy nagyon enyhe.Nem értem mitől lehet, miközben mindenki azt írta hogy a BARF kajáltatástól enyhül a kutyaszag.Nálunk nem enyhült semmit, sőt szerintem erősödött picit.

2013. júl. 18. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

A kutyának mindig kutyaszaga lesz, akármit csinálsz vele.

Vizezd be a kutyát, akkor vizeskutya-szaga lesz, és az annyira elviselhetetlen, hogy ha megszárad, nem is fogod érezni a sima kutyaszagod xD

2013. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, az előző vagyok, elírtam:

* kutyaszagot :D

2013. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Általában az ivaros kutyáknak erőssebb szaga van BARF-al, vagy nélkül is.
2013. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

furcsa. igaz én nem nyersen etetem hanem főzve de a kutyának abszolút nincsen kutyaszaga -szerencsére- pedig azt se tudom mikor fürdettük utoljára samponnal. igaz sima vízzel elég sűrűn van fürdetve (hol azért mert sáros hol azért mert sós lesz a bundája) ha az számít valamit. ráadásul a párom anyja kő keményen hisztis a kutyaszagra, szóval lévén nap mint nap ölelgeti (mindenki tutugatja) feltételezem nem arról van szó hogy csak én nem érzem. és a mienk is ivaros kan...

a fekhelye tisztán van tartva? hosszú szőre miatt esetleg nem lehet hogy befülled a kutya?

2013. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Enyhül a szag de nem szűnik meg. A 2hónap meg még nagyon az eleje még lehet fog csökkeni.


A lakásban lévő kutyaszagot sokszor amúgy nem is a kutyák okozzák, hanem a szőnyeg, fekhely stb amin fekszenek.

2013. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A fekhelye ott van az előszobában, de két hetente kivan mosva szóval nem hiszem hogy attól bár kitudja.Remélem csökkeni fog a szag.
2013. júl. 18. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vedlik? Az én kutyáimnak akkor van erősebb szaga. A Furminator sokat segített, és sokat pancsolnak természetes vizekben. A dezodoráló tablettát is tudom ajánlani, természetes anyagokból készül (én csak akkor adom. ha tüzelnek).
2013. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ő nem vedlik sosem, olyan a szőre.
2013. júl. 19. 20:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak erősebb szagú kutyák.Ha nyírva van,jobban szellőzik és kevésbé szagos.Ha fürdetitek nagyon jó minőségű,lehetőleg kölyök samponnal tegyétek,mert az olcsó samponok és a gyakori fürdetések ronthatnak rajta.időnként a bűzmirigyet is ki kell nyomatni kozmetikussal vagy a dokival.
2013. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem szabad gyakran fürdetni.Mondjuk most nyáron oylan 2 havonta megvolt fürdetve, de amúgy ritkán.
2013. júl. 20. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!