Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetés ilyen feltételek mellett?

Etetés ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz nem sokára lesz egy kiskutyám. Hobbi célra, de azért szórakozás képen elmennénk kiállításra is vele. Egyébként sem szerettem volna a legrosszabb táppal etetni, de gondolom az etetés nagyban meghatározza, a kutya majdani kinézetét. Szóval szeretnék egy kicsit jobb tápot adni neki, de anyagilag nem tehetem meg, hogy 1500-2000ft/kg áron vásároljak tápot. Azt hallottam, hogy a kutya első egy évében jó ha jobb tápot eszik, majd később viszább lehet venni a minőséget.

Ehhez mérten szeretnék én is etetni, hogy legalább az első 1 évben egyen jobbat. Olyan maximum 600 forint/kg áron szeretném a legmegfelelőbb junior tápot adni neki. Később pedig a felnőtt táp olcsóbb ha jól tudom ott pedig olyan 500ft/kg árra gondoltam maximum.

Miket tudnátok ajánlani? A kutya középtestű lesz ha ez számít.


2012. jún. 7. 14:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
ha azt akarod, hogy a kutya nagyon egészséges legyen, akkor ne tápot adj neki, állateledel boltban lehet venni 100-200 ft/kg áron csirkenyakat, tepertőt, lábat, farhátat stb. A táp semmire nem jó. Tele van mesterséges adalékokkal. Egyik kollégám kiállításra hordja a kutyáit. Ő egyáltalán nem ad nekik tápot.
2012. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

600 Ft/kg áron csak teszkós szemetet kapsz, meg pedigree-t....


A minőségi tápok (6-ból 2 csillagosak, pl: Royal Canin, Josera) kb. 1000,- Ft/kg-nál indulnak jó esetben, de ezek a reklám miatt iszonyat drágák, ugyanakkor nem annyira jók...


A legjobb tápok az Orijen és a Taste of the Wild.


Az utóbbit akciósan lehet kapni a zoofaston, ez kb 1000 Ft/kg, de megéri az árát (akkor ennyi, ha nagy kiszerelést vásárolsz).

[link]


Úgyhogy ha tudsz, inkább spórold ki a drágább tápot és azt add a kutyádnak. [link]

Esetleg ha nagyon nem tudod megvenni, akkor inkább ezt keverd megfelelő házi koszttal (tészta, csirkemell, rizs, stb. a kutya számára megfelelően elkészítve). NEM MARADÉKKAL!!!


Remélem, tudtam segíteni. :)

2012. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ja azt nem írtam, hogy az Orijen és Taste of the Wild 6 csillagosak.
2012. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igazából egyikőtök sem segített... Egyébként meg előző válaszoló hol élsz Te, hogy a Tescos táp 600ft/kg? Egy Tescos táp 1200-1500forint között van TÍZ KILÓ!!!!

Nincsenek olcsóbb, de minőségibb táp csak olyan ami 1000ft/kg áron van? Nem tudok annyit rá költeni sajnálom, mert már van itthon egy kutyám.

Állatboltban majd akartam vásárolni húst kiegészítésként egy héten 2x-3x kapná, de táppal is akarok etetni nem csak azzal.

2012. jún. 7. 14:27
 5/23 anonim ***** válasza:

Első! Legalább ne írnál hülyeséget! A csirke farhát, -nyak, -láb, mióta jobb?? Tiszta csont az egész, szinte alig van rajta hús. Akkor már inkább szín hús, megfelelő gyümölcsökkel, zöldségekkel, tejtermékekkel összeállítva. Csak ugye nem mindenkinek van rá ideje, illetve többe jön ki mint a táp.

Kérdező! Én a Brit-et illetve a Joserát ajánlom, de biztos van még ami hasonló árban van, és jó táp.

2012. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező! Ha ennyire szakértő vagy a témában és okoskodsz/kakaskodsz, miért bennünket kérdezel, ha magadtól ilyen okos vagy?


Mi leírtuk a saját tapasztalatainkat, véleményünket, innentől kezdve nem leugatni kell, hanem értékelni a hozzászólásokat és vagy elfogadni a tanácsot, vagy figyelmen kívül hagyni.


Ha nincs pénzed egy állatot még az igényeinek megfelelően etetni sem, akkor inkább ne vállald be, mindkettőtöknek sokkal jobb úgy..

2012. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ja és mellesleg: A minőségi termékeknek ára van, ez az emberi fogyasztásra szánt ételeknél is így van.


Ne akarj minőséget venni, ha nincsen rá pénzed... Olcsón úgyis csak minőséginek hazudott moslékot fogsz kapni sajnos.

2012. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Azért valahogy el vagytok tájolódva kicsit.

Kilónként 600 Ft- az 15 kilónál 9000 Ft-os zsák ár. Ennyiért meg lehet kapni már jó minőségű tápot.

Azt pedig kijelenteni, hogy ez, meg az a táp csak a legjobb, dőreség. Sokan sokfélét etetnek és nem csak hobbisok.

2012. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ma: 2:28-as vagyok! Be is linkelem neked, de lehet más weboldalon még olcsóbb.

[link]


Én is ismerek olyan tenyésztőt aki ezzel a Brit-tel etet, mert neki ez vált be. Más jobb tápoktól lesántultak a kutyái. Hozzá teszem gyönyörű kutyái vannak, és díjnyertesek.

2012. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Brit, Josera - ezek jó tápok.

Ha egy kicsit tudsz többet szánni rá, ott van a Brit Care is - ez már szuperprémium minőség, bárányos-rizses, gabonamentes táp, nagyon jó az összetétele.

[link]

Én tegnap rendeltem dupla csomagot, összesen 24 kg tápot, ezért fizettem 17900Ft-ot, tehát 745Ft/kg.

2012. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!