Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet a kedvencem végső...

Hol lehet a kedvencem végső nyughelye?

Figyelt kérdés
Sajnos a kutyám elég öreg és nagyon rosszul van szegény. Ma kihívom az állatorvost és attól tartok hogy altatás lesz a vége. Az lenne a kérdésem hogy a kertemben eltemethetném e? Nem szeretném ha valahova elcibálnák szegényt és úgy bánnának a testével mint egy ronggyal.
2013. júl. 19. 05:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Elméletileg úgy tudom nem teheted meg, de én is így csináltam a macskáimmal, és majd a kutyáim végső nyughelye is a kertben lesz.
2013. júl. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodtan temesd a kertbe, mi is igy tettunk, ott vsn a kutyank, es ket cicank, csak mely godor kell nekik.

Ultettem rajuk viragot, es mindig kimegyek hozzajuk.

Nyugodtan temesd oda.

Nagyon sajnalom. :(

2013. júl. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Inkább temesd el a kertben.
2013. júl. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha nincs 50 kilós, akkor nyugodtan eltemetheted. Ha van, akkor sem kell ezt mindenkinek tudnia.

Van néhány előírás (mettől merre hány méter, meg ilyenek), ha akarod előkeresem.

2013. júl. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Előkerestem egy régebbi válaszomat:


A jogszabály ezt mondja (rövidítem egy kicsit):


Az állati hulladékot égetőműben történő égetéssel, vagy - az állat-egészségügyi és élelmiszer-ellenőrző állomás által engedélyezett kezelő és feldolgozó üzemben történt - hőkezelést követően, külön jogszabály szerint égetéssel vagy együttégetéssel kell ártalmatlanítani.


Az elhullott, 50 kg-nál nem nagyobb össztömegű, kedvtelésből tartott állatokat, valamint a három hetesnél fiatalabb szopósbárány, kecskegida és borjú hulláját az állati hulladék birtokosa saját telkén a szomszéd telek határvonalától 1,5 m-re elföldelheti. Ennek feltétele, hogy a felszín alatti víz mindenkori maximális nyugalmi vízszintje és az elföldelés mélységi szintje között legalább 1,0 méter távolság legyen. A kedvtelésből tartott, elhullott állatot a kedvtelésből tartott állatok kegyeleti temetőjében is eltemetheti a tulajdonos.

2013. júl. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Eltemetheted a kertedben. A miénk már kész kedvencek temetője lett a 30 év során. Kisállat temetőkben is lehet temetni, ha van a faluban/városban és legális, azaz van engedélye és nem valaki egyszer elkezdte és nőtte ki magát temetővé. Illetve ott a hamvasztás is. Főnököm a husky-ját hamvasztatta és berakta a picike urnáját a polcra a fényképe mellé. Ilyet is lehet, ha nem akarod elföldelni.
2013. júl. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát. A környékünkön nincs semmilyen kisállat temető. A mi kertünk is már sajnos egy kedvencek temetője, azért kérdeztem mert elég sok mindent variáltak mostanában a kedvencek terén, éppen ezért gondoltam hogy ilyen is lehet.


Nem is szeretném másra bízni a temetést. 14 éve együtt vagyunk, úgy vélem az lenne neki a méltó ha én temetném el.

2013. júl. 19. 07:48
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
Hivatalosan nem lehet eltemetni/elásni a kertben, de szerintem mindenki ezt teszi, aki szerette/szereti a kedvencét.
2013. júl. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Igen, tényleg úgy van, hogy az 50kg felettieket nem lehet hivatalosan eltemetni a kertben.
2013. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Állatorvostól is függ.Nekünk is azt monta hogy 60kg felett nem szabadna a háznál eltemetni, de, szeptemberben a lovam (500kg) megbetegedett,és a végén el kellett altatni. Semmi fertőző nem volt, bélelzáródás, és nem lehetett megmenteni. Megkérem a dokit hogy ne kelljen elszállítatni, nem a pénz miatt, hanem azért mert így a közelemben maradhat. Elaltatta, és azt mondta ássunk egy 2méteres gödröt. Úgyhogy a végső nyughelye a karámban van, ahol előtte szaladgált. Nekem is így nyugisabb, mert tudom hogy mindig itt van. Szeintem ezzel nem ártottunk senkinek.
2013. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!