Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül ált. Egy...

Mennyibe kerül ált. Egy fajtatiszta kutyát pároztatni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 20. 13:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

kiskutyázok velük


onnan h látom h szép

2013. júl. 21. 12:36
 12/17 anonim ***** válasza:
25%

Engem megkerestek amikor sétáltattam a kutyát , hogy nem e pároztatnám a szukájával ,mondjuk enyém törzskönyves de az nem érdekes, mert azt nézték hogy szép és okos kutya, ehhez semmilyen papír nem kell. Én egy kiskutya árát kértem érte ami kb akkor 30 ezer volt. Meg is születtek a kölykök szépek egészségesek lettek láttam őket 6db, és elkapkodták őket 20-30 ezerért.Csak az utcából 2-en vittek.. Úgyhogy az ezen az oldalon lévő károgókórusra ne hallgass . Szerintük csak a 200ezres díjesős kutya meg a menhelyi létezik semmi más.


Régen sem csináltak ilyen óriási faksznit a kutyatenyésztésből ,kis túlzással Bodri átszökött a Morzsihoz és abból lettek a kutyák, és Bodri nem kért pedigrét, sem oltási könyvet. Az egész pedigrézés és kiállításra rohangálás csak egy maroknyi ráérős hobbista kiváltsága de én biztos nem alkalmazkodnék az ő igényeikhez. Ez a természet rendje. Lehet pontozgatni lefelé .

2013. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyen már egy kis eszed!

0 hozzáértéssel honnan láthatnád,hogy szép?Neked lehet hogy szép,miközben esetleg a fajta egy selejt példánya.

És mi lesz a kiskutyákkal,ha felnőnek?Miből tartod el és viszed pl.orvoshoz őket?És majd ők is szaporodni fognak előbb-utóbb akár egymás között,sőt a kanok befedezhetik saját anyjukat.

Ha el akarod őket ajándékozni,megvan rá a jó esély,hogy szaporítótelepre vagy láncra kerülnek,mert nem fogod tudni megítélni a jelentkezőket.

Mestertenyésztő(!!!)ismerősöm 40 éves tapasztalattal is járt úgy,hogy a tőle megvásárolt kutyát egy kutyagyártó telepről kapta vissza teljesen tönkretéve.Miből gondolod,ha egy 40 éve ezzel foglalkozó profi szakember nem tudja 100%-osan kiszűrni az ilyeneket,te ki fogod?Biztos hogy nem fogsz utánajárni a kicsik további sorsának.A kutyagyáros nem úgy fog odamenni hozzád,hogy jó napot,én vagyok a csúnya gonosz szaporító!Szimpatikusnak látszó emberek,sokszor gyereket is visznek magukkal,hogy nekik lesz a kutya.Olcsó vagy ajándék almokra jelentkeznek,nem baj,ha nincs papír.

Nekem van egy ilyentől egy kiselejtezett szukám.Borzalmas állapotban került hozzánk,a felnőtt bullterrier szuka nem volt 15 kiló.Olyan gyenge volt,hogy pár lépés után egyszerűen feldőlt.Tele volt gennyes és gombás felfekvésekkel.Az idősödő kutya nem ismerte a pórázt,mert egész életében beton kennelben volt.Lelkileg annyira tönkre van téve,hogy 3 éve van nálunk,és még mindig nem sikerült teljesen meggyógyítanunk a kis lelkét.

Gondolkozz el,hogy érdemes-e ilyen sorsra lehozni egy almot.Hangsúlyozom,hogy NEM fogod tudni kiszűrni az ilyeneket.Ha tőled kerül ilyen helyre kutya,bűnrészes leszel állatkínzásban.A magadfajták által előállított "fajtatiszta"kutyák nélkül nem lennének ezek a kutyagyárak,mert a szaporítók tenyésztőtől nem kapnának kutyát.

Ha szeretsz kiskutyákkal foglalkozni,menj el a legközelebbi menhelyre,ott is vannak kölykök és még jót is teszel,ha foglalkozol velük.

Egyébként azt még mindig nem árultad el,hogy törzskönyves-e a kutyád.

2013. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Bodri átszökött Morzsihoz,a megszülető kölyköket meg a kedves "gazdi"élve elásta vagy vízbe fojtotta,mivel sajnos mai napig ez az elterjedt megoldás a nem kívánt szaporulatra.

És honnan tudod,hogy a szaporított kölykeitek egészségesek voltak és még most is az mind?Ránézésre biztos hogy nem tudtad megállapítani.

És azt honnan tudod,hogy nem volt-e rokon a két szülő?

2013. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Igen , lehet agyonütik a nem kívánt almokat ,de itt arról van szó hogy szeretnék a kiskutyákat!!

Mint mindenben ebben is a szerencse számít. Nem kell károgni ,nagy többségében semmi komplikációja nincs egy láthatóan egészséges kutya szülésének és a kicsik is felnőnek rendben. Ha meg valaki megveszi vagy ingyen elviszi az ő dolga mit csinál továbbiakban vele. Elvitte ,kifizette , az ő tulajdona onnantól kezdve. Ha az eladott kocsimat bankrablásra használják az sem az én dolgom.

Mindenkinek joga van az állatától almot lehozni! Nem kell ehhez engedély.

2013. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

Gratulálok,ez aztán a felelőtlen gondolkodás!

Szerinted ha a közreműködéseddel szaporított kiskutya állatkínzóhoz vagy kutyagyárba kerül,nem vagy érte felelős?

Pedig igen,mert a te felelőtlenséged is közrejátszott abban,hogy megszületett szerencsétlen.

Ezek után már azt sem kérdezem meg,hogy az utcátokba eladott kölykökön kívül a másik négy sorsáról tudsz-e valamit vagy érdekel-e egyáltalán,mi van velük?Ha kifizették,szerinted meg is dögölhet szerencsétlen,ti mossátok kezeteket?

Igen,egészséges szuka leellik gond nélkül.Már amelyik.

Lehet,hogy csak az ellési komplikációnál derül ki,hogy rejtett betegsége van.Lásd pl.Varnus Xavér "egészséges"kutyáját,aki szépen belehalt az ellésbe,pedig folytonos állatorvosi felügyelet alatt volt.Vagy az ismerősöm bullterrierjét,akit császározni kellett volna és abban a pillanatban,mikor megkapta a műtéthez az altatót,el is pusztult és a 6 kölyköt sem tudták megmenteni.Boncoláskor derült ki,hogy vese és szívelégtelensége volt,aminek nem volt még semmi tünete.Az orvosok szerint ha nem lett volna befedeztetve,még évekig élt volna minden gond nélkül.2 évesen halt meg.

Úgyhogy te ne magyarázz arról,hogy egészséges szuka (szerinted)probléma nélkül fog elleni.Mi vagy te,jós vagy állatorvos?

2013. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
38%

Ez van , benne van a pakliban .Valószínűleg Xavér kutyája is pedigrés és méregdrága volt aztán tessék, ez mire garancia? Mint ahogy embereknél is benne van a szülés közbeni elhalálozás ,születetten beteg gyerek és nem kér senki pedigrét és teljes kivizsgálást mielőtt hozzámegy Julcsához, csak tetszik neki. Akkor nehogy már egy kutyánál nagyobb ügyet csináljunk az egészből!


A két kutyáról konkrétan tudok :egyik kutya jól van ,szép ,boldog vele a család,a másikat sajnos megmérgezte valaki ,sajnos gyakori ez .

És igen , úgy gondolom ha már nem az én tulajdonomban van semmi közöm hozzá.Onnantól aki elvitte az felel érte, főleg ha nem az utcába hanem másik megyébe városba vitte.. Jogilag is így van! Pereld be a késgyárat mert az ő általuk gyártott eszközzel szúrtak le valakit.

2013. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!