Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamar elfárad a kutyám 'agyilag'?

Hamar elfárad a kutyám 'agyilag'?

Figyelt kérdés
1 éves, nagyon pörgős foxiról van szó. Ha tanítom, már kb. 15-20perc után kedvetlenül csinálja, (de csak új trükknél, ha a régieket gyakoroljuk akkor nem) ilyenkor hagyom és nem eröltetem. De utána kb. Fél óráig bágyadtan fekszik, aztán mintha mi sem történt volna megint jókedvű. Ha fizikailag fárasztom (futunk, labdázunk, más kutyákkal jászik) akkor nem bír elfáradni. Ennyire nem érdekli a tanulás? Vagy miért fárad el benne ilyen hamar?
2013. júl. 20. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert agyilag hamarabb elfáradnak a kutyák, mint fizikailag. Mivel még elég fiatal is a kutyád, így meg pláne. De általában tényleg elég 15-20 perc gyakorlás minden kutyának. :)

Arra figyelj oda, hogy ne akkor hagyjátok abba, mikor már a kutya nem akarja csinálni vagy elkalandozik, hanem amikor még nagyon figyel és élvezi a dolgot. Inkább még 1-2 perccel előtte hagyd abba vele. :)

2013. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az agymunkára is edzeni kell a kutyát. A tied fiatal még.Mindig akkor kell abbahagyni, amikor még van kedve csinálni. Idővel ez az idő növekedni fog. Nem tudom, láttál-e nyomkövetni kutyát? Az alatt a pár perc alatt teljesen lefárad a kutya, mintha órákat futkározott volna. Persze, gyorsan is tudnak regenerálódni:))
2013. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Akkor megnyugodtam:) az az igazsag, hogy meg csak az alap dolgokat tudja, mert nem reg kezdtem tanitani. Valoszinuleg ez lehet a baj, hogy kiskoraban nem volt tanitva. De akkor odafigyelek ra:)
2013. júl. 20. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg persze az is fontos, hogy jól motiválod-e.
2013. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tanulás alatt mindig érdemes néhány perces szüneteket beiktatni,vagy naponta többször,de csak néhány percet gyakoroltatni vele a feladatokat vagy tanítani az újat.És mindig azelőtt kell befejezni,mielőtt kezdene kifáradni vagy csökkenne az érdeklődése.
2013. júl. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!