Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj a kutyám...

Anonymuser kérdése:

Mi lehet a baj a kutyám viselkedésével? Hogyan tudnám ezt korrigálni nevelésileg?

Figyelt kérdés
Ma reggel teljesen random elkezdett odakapni a combomhoz. Teljesen indoktalanul csinálja. Szóval állok a konyhába bejön csóválja a farkát meg ilyenek de odakap, 1x, 2x, 3x. Nem erősen hanem csak jelzés szerűen, szóval csak annyit lehet érezni hogy a foga hozzád ér. Eddig soha nem volt vele probléma akárhogy lehetett vele játszani, gyömöszölni, hülyéskedni. Egy fajtiszta labradorról van szó akit tanítottam. Nagyon intelligens. Szobába nem jön be, tudja hogy nem lehet. Hallgat a parancsokra. És alapjáraton minden rendben vele. De ezt a viselkedést teljesen nem értem. Miért csinálhatja és hogy tudnám ezt megakadályozni mielőtt hozzászokik hogy ilyesmit szabad csinálni?

2013. júl. 20. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát szólj rá, hogy ne csinálja. Ha nem durvul meg amúgy működik a kutya, akkor elégnek kell lennie.
2013. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rászóltam... ez gondoltam magától értetődő hogy letoltam érte hogy nem szabad, kizavartam, satöbbi. Továbbra is falkavezérként kezel, és látszanak a jelei hogy ugyan úgy megvan a hierarchia mint eddig. De mégis csinálja. :D
2013. júl. 20. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs, nem mindig egyértelmű :)

Két lehetőség van: vagy elgondolkodsz, hogy mit akarhat jelezni neked a kutya, vagy lekeversz neki visszakézből egyetlen akkora pofont, amiből egy életre megjegyzi, hogy ez nem buli. A sorrendet ajánlott betartani ;)

2013. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még soha nem kellett megütnöm, mert mindent megértett szóból is. És nem is akartam megütni soha. Viszont ha nem változik és valami baromság miatt csinálja akkor lehet muszáj lesz.
2013. júl. 20. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

"Szobába nem jön be, tudja hogy nem lehet. Hallgat a parancsokra.."


Ami ebben nagyon fontos, hogy csak végrehajtja a parancsokat, (ami jó, de nem fontos) és közben nincs követő lelkiállapotban, vagy meg is hunyászkodik, és megadó lelkiállapotban van (ami sokkal fontosabb, még ha a parancsot nem is hajtja végre tökéletesen, és nem annyira látványos)


Ami a spontán hozzád érést illeti, teljesen kizárja, hogy falkavezérként kezeljen.

Előtte, utána kezelhet úgy, de akkor nem.

Ez a kutyáknál nem úgy van, hogy ezt 1-szer eldöntik, és utána úgy marad. 1 percen belül is tudnak váltani követőből dominánsra, ez az adott pillanattól függ.


Rászól, kizavarni, teljesen értelmetlen dolog, mint ahogy az okát keresni is!!!


Ő sem rád szól hanem hozzád ér, itt hangoknak nincs helye!

Egyértelműen fizikai kontaktus kell, ez vitán felül áll.

Elzavarni teljesen értelmetlen, azzal kizavarod a szituációból fegyelmezés nélkül, anélkül, hogy végigvinnéd a fegyelmezést, elérnéd a követő állapotot, és megértetnéd vele az elvárt viselkedést.

Az okán elmélkedni szintén emberi dolog, semmi értelme ebben a szituban. Ő sem elmélkedik, hanem reagál.

És miután őt nem tudod megtanítani emberül, neked kell megtanulnod "kutyául" és neked sem elmélkedned kell, hanem reagálni. Ez alapvető kommunikáció a kutyáknál, sokkal testközelibb, és egyáltalán nem nehéz dolog, ha egyszer ráéreztél.


Megverni nem kell. Azzal csak a bizalom sérül, megfélemlíted, a tiszteletet pedig veréssel úgysem lehet kiharcolni, azt csak kiérdemelni lehet.


A legjobb lenne megelőzni a bajt. Ha észreveszed, hogy oda akar kapni, bökd meg a horpaszát, ott, ahol a lovakat sarkantyúzni szokták. Vagy a nyakán.

Olyan erővel, hogy azonnal összerezzenjen, nem kell finomkodni, csak keményen.

Nem a fájdalom a lényeg, hanem a meglepetés.

Mint ha izomból pofon vágsz egy hisztiző embert.

Jó nagy ütés legyen, de ne büntető jellegű, hanem tanító szándékú.

Ez a szemükben még fényévekre van a megveréstől, a gyorsasággal, erővel, meglepetéssel viszont tiszteletet érhetsz el.

Max 1 rövid nem-mel kísérheted a dolgot.

Nem mint ha akkor lenne értelme, csak hogy ezzel társítsa a fegyelmezést, és idővel ez a nem hang is elég legyen.

Ha nem sikerül megelőzni, akkor így reagáld le az odakapásokat, abban a másodpercben.

De megelőzni jobb lenne, mindig a szándékot jobb korrigálni, nem már a viselkedést, ami a szándékból ered.

(De azért ne várd túlzottan az odakapást, mert akár a várással is előidézheted tudat alatt kiprovokálod "bevonzod" (tényleg működik) úgyhogy csak lazán!)

Ne engedd elmenni. Várd meg a teljes behódolást.

Fej, farok lehajtva, behódoló testtartás, teljesen követő üzemmód, alázatos testbeszéd, stb.

Fektesd le, és te sétálj ki a szituációból. De csak akkor, ha látod a viselkedésén, tekintetén, testbeszédén, hogy nincs már benne irányító szándék.

2013. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Lehet, hogy mégis volt rá oka. Lehet, hogy valamire figyelmeztetni akart. Lehet, hogy valamit épp nem csináltál úgy mint szoktál és ezért bökdös. Lehet, hogy rajta van a szapora és siettet téged. Valami biztos van abban amiért ezt csinálja.
2013. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

5-ös

először is: nem én pontoztalak le, csak érdekelne, hogy miből gondolod, hogy a kutya spontán érintése tiszteletlenség

Vannak olyan fajták meg olyan kutyák, akik szeretetből vagy felhívásként odanyomják az orrukat a lábadhoz/kezedhez.Meg egyáltalán miért ne nyalhatná meg egy kutya csak úgy a gazdit, anélkül, hogy erre utasítanád vagy engedélyeznéd a szeretgetést...nekem kicsit abszurd.

Mégis hogyan jelezzen a kutya? Nem ugathat a gazdára, mert az egyesek szerint tiszteletlenség, nem böködhet, mert akkor domináns, max. magába roskadhat és nyüszöghet


Egyébként csak ma történt meg, kíváncsi vagyok, hogy ez egyszeri alkalom-e.

2013. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
A kutya spontán érintése lehet tiszteletlenség, de nem mindig az. Ha például gazdi mosolyogva, várakozón néz a kutyára, miközben az engedélyt kér a gazdi személyes terébe való belépésre, az már felhívás keringőre, onnantól szabad a pálya. És ehhez egy mosolynál kevesebb is elég. Akkor pofátlanság, ha a gazda egyértelmű jelzései ellenére csinálja a kutya, de akkor meg egyértelműen vissza kell jelezni, hogy na ezt nem, és meg fog szűnni a probléma.
2013. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez így kinek szólt, és miért?
2013. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!