Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annyira bűntudatom van régen...

Annyira bűntudatom van régen hoztam le almot a kutyámtól, de ma már nagyon ellene vagyok és mindenkit lebeszélek róla, mit csináljak, hogy ne legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés

A kutyám 3 éves volt és akartam kiskutyákat persze akkor 14 éves voltam.Fogalmam sem volt,hogy ez szaporításnak számít.

Amióta megtudtam,hogy ez szaporítás olyan 2-3 éve olvasgattam itt az oldalon.Ledöbbentem,hogy mit csináltunk :(

4 kiskutya született Eukanuba puppy tápot kaptak első oltásuk meg volt 8 hetes korukba adtuk oda a gazdinak és kértünk értük pénzt :(

Egy gazdival azóta is tartom a kapcsolatot.

Annyira bűntudatom van 20 éves vagyok 6 éve történt ez,de még nem tudtam túl tenni magam.

Persze mostmár mindenkit lebeszélek róla,meg az ivartalanítás mellett vagyok,tudom,hogy rossz dolog.De belegondolni annó mi is ezt csináltuk egyszer :/


2013. júl. 21. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Rájöttél, hogy hiba volt, többet nem csinálod, ennyi. Ne zizegd túl. Sose legyen nagyobb gondod.
2013. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki követ el hibákat, tanultál belőlle ami jó. Lépj tovább.
2013. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, szerintem itt legtöbben úgy kezdjük, hogy nem értünk a kutyákhoz, aztán tanulunk róluk. A lényeg, hogy változtál, rájöttél, hogy ez helytelen. Esetleg amit addig is tenni tudsz, segíts menhelyi kutyákon, akik szintén a felelőtlen emberek miatt vannak ott, és így legalább a lelked is kicsit helyrejön.
2013. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az akkor volt. Kicsi voltál,nem tudtad,hogy rosszat csinálsz,de most már tudod és többet nem csinálsz ilyet. Ne agyalj rajta annyit. :)
2013. júl. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Majd ha lesz normális állásom akkor besegítek a menhelynek és ideiglenesezést is fogok vállalni,a mostani kutyusom után pedig egy menhelyi kutyát szeretnék.Teljes mértékben segíteni szeretnék a menhelyi kutyusoknak.
2013. júl. 21. 11:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy embert is lebeszéltél azóta a szaporításról aki amúgy tervezte, már kiegyenlítetted a számlát. :)
2013. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6os válasza eszembe juttatott egy dolgot amit olvastam egyszer. érdekes példa lesz. volt egy orvos akinek az egyik legnagyobb biznisze volt a terhesség megszakítás terén. milliárdokat kerestek a dolgon. mígnem ez az ember rá nem jött ennek a dolognak egy kellemetlenebbik oldalára. magyarán hogy a terhességmegszakítással életképes embert ölnek (azelőtt abban a hitben volt hogy hogy nem ez történik). azóta ő "átállt a másik oldalra" és a világon a legnagyobb erővel próbálta bebizonyítani ezt illetve rengeteget kardoskodott azért hogy lehetőleg minél kevesebb terhességmegszakítás történjen.


szóval ezzel azt akartam mondani, nem az az elítélendő aki tudatlanságból elkövet hibát, hanem az aki tudatosan, tökéletesen tisztában van azzal mit csinál mégis csinálja. általában az ilyenektől megy fel nekünk is az agyvizünk. akinek oldalakon keresztül magyarázzuk, bizonyítsuk miért nem jó amit tesz mégis tojik bele és ne adj isten a tetejében még ki is jelenti hogy állítólag szereti a kutyáját.


azt ha valamikor valamit nem jól tettünk, mindenkinek a maga dolga eldönteni hogyan reagálja le. vannak akik örökké bűntudatban élnek (EZ NEM HELYES!) vannak akik tudomásul veszik hogy ott akkor hibáztak és ezután már többet nem teszik, és vannak akik -sejtésem szerint többen- megpróbálnak "az ellenkező" oldal képviseletében élni. akár tanácsokkal bármivel hogy minél több olyan embert akik -ugyanúgy mint mi valamikor- hibáztak vagy hibázni készülnek rájöjjenek hogy ez nem helyes. esetleg letegyenek szándékukról így megajándékozva őket azzal is hogy soha ne kelljen utólag bűntudatot érezniük.


mint már írtam az egyetlen aki számomra -és gondolom mindenkinek- leírhatatlanul elítélendő ember, az az aki tökéletesen tudja mit csinál, akit egyáltalán nem érdekelnek az ellenérvek mert nem hajlandó letenni a pénzről/ akármiről.


neked is meg kell tanulnod ugyanígy szemlélni a dolgokat. lehet hogy egyszer hibáztál mert tudatlan voltál, de ma meg ki tudja hány kutyát tudtál úgy megóvni hogy a gazdiját meggyőzted hogy ivartalanítson, vagy épp tegyen le szaporítási szándékáról.

2013. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek :)

Aki mondja,hogy kiskutyát szeretne stb mindig mondom,hogy ne,mert tele a menhely,meg a tenyésztő dolga,hogy két kutyának legyenek kölykei.Mivel ezek tudatos párosítások stb..


2 embert sikerült lebeszélnem a szaporításról

1-et meg,hogy szaporítoktól vegyen kutyát..


De a legtöbben veszik a szaporított kölyköt sajnos hiába mondom a hátrányokat,de azzal jönnnek,hogy xy is olcsón vett kutyát és egészséges.


Akit tudok lebeszélek ezekről,de nem könnyű a meggyőzés.

2013. júl. 21. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!