Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válogat a kutyám! Mit csinálja...

Válogat a kutyám! Mit csináljak hogy meg egye amit elé teszek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

10 Hónapos Yorkim van, és nagyon válogatós!

Nem eszi meg amit elé teszek, max 1-2 falatot.. de ha azt hagyom előtte egész nap vagy mást teszek elé ami szintén nem fogára való nem eszik és le gyengül és csak van...

Egyedül a párizsit ette, de már arra is rá unt! ://

Mit csináljak vele? :/


2013. júl. 22. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Adj neki nyeres husit, BARF módszer szerintem örömmel fogja enni.
2013. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy férges, és azért nincs kedve a legtöbb ételhez?
2013. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


De ha férges lenne azt ki kakilná, nem?

meg kapott féregtelenítőt már..

Oltásai is meg vannak.. attól még ez szóba kerülhet?

2013. júl. 22. 13:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kutyám is válogatott. Amit addig nagy hévvel evett, arra kb egy hónapig(!) hozzá se szagolt. Eljátszottam azt, hogy leraktam elé, beleszagolt, otthagyta, elvettem, legközelebb másnap este kapta meg ugyan azt. Beleszagolt, otthagyta, megint elvettem, megint másnap este kapta meg. 3.nap már evett, de 4.nap megint otthagyta a kaját, és láttam rajta(meg doki is mondta) hogy semmi baja, csak válogat a lelkem...

És miután eljátszottuk azt, hogy 3 nap koplalás, 1 nap evés, és már a sírógörcs kerülgetett, akkor a kutyasuliban ajánlották, hogy ha lerakom elé a kajáját, és nem akarja megenni, akkor hívjam oda a másik kutyám(2 kutyám van) és a válogatós szeme láttára etessem meg a másikkal a válogatós kajáját. Az arcára volt írva a kicsinek(válogatós) a döbbenet, és a tehetetlenség, hogy most mi lesz, hogy a nagy megeszi a kajáját, és aznap sem evett. Másnap leraktam elé a megszokott menüt, és azóta is mindennap megeszi azt, amit kap. Ez kb 2-3 hete van így, előtte egy hónapig szenvedtünk ezzel a válogatással, és ha megpróbálja eljátszani azt, hogy neki nem kell a kaja, odahívom a nagyot, megmutatom neki a kicsi kajáját, hagyom, hogy beleegyen, utána elveszem tőle, és a kicsi rögtön megeszi, ha azt látja, hogy ha ő nem, akkor a másik jól lakik az ő kajájával.

2013. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sippara ***** válasza:
94%
Kiválasztasz egy neki megfelelő minőségű száraztápot, kiméred az ajánlott adagot, elé teszed napi egyszer TÍZ PERCRE, ha nem eszi, elveszed. Napközben nincs nasi, nincs falat, nincs kunyerálás. Három napon belül enni fog.
2013. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik férgesség látható a széklet alapján. Ha nem most lett féregtelenítve, én azért adnék neki egy tabit a biztonság kedvéért, az nem drága.
2013. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat megint!

Én meg csinálnám szívesen, de nagyon gáz hogy a kutya ha nem eszik rosszul van... állat orvost meg nem akarok heti nemtom hámyszor hívni ezért... -.-'

oksam adok neki féregtelenítőt.. amúgy 1 hónapja másfél hónapja lett kb adva neki..

:/

2013. júl. 22. 13:41
 8/14 anonim ***** válasza:

"Mielőtt a kutya ételét összekevernénk, egy magasan fekvő asztalon készítsünk oda minden jelen lévő személy számára egy-egy kis falatot egy tálcára. Bármilyen kis finomság megteszi, keksz, süti vagy ropi, mindegy. Ezután tegyük a kutya tálját is a tálcára. Győződjünk meg róla, hogy az állat figyeli a mozdulatainkat, majd töltsük bele a tálba az ételét. Ezután, anélkül hogy szólnának a kutyához vagy ránéznének, a családtagok vegyék el és egyék meg a saját falatjukat. Csak miután mindenki végzett az evéssel, akkor tegyük le a földre a kutya adagját. Fontos, hogy eközben se foglalkozzunk sokat a kutyával, próbáljunk szenvtelenül viselkedni. Végül a gazda odébb sétálhat, hagyva enni a kutyát.

Ezzel a kis színjátékkal nagyon erős üzenetet küldtünk a kutya felé. A farkasfalkában a rangsor tisztán kifejeződik az evés idején. Először a vezér és a közvetlenül alatta álló nyúlhat a zsákmányhoz. Csak miután ők jóllaktak, következhet a falka többi, alacsonyabb rangú tagja. Hogy mondandónkat kellően kihangsúlyozzuk, vegyük el nyomban annak a kutyának az eledelét, amelyik otthagyja azt evés közben. Ne aggassza a gazdát, hogy állata esetleg éhezni fog ettől. A kutya nagyon hamar meg fogja érteni a szituációt, higgyék el nekem. Újból csak az a közölnivalónk ezzel a kutya felé, hogy csupán a megfelelő viselkedésért jár neki jutalom. A gazda diktálja a feltételeket, amelyek révén ételhez jut az állat. Ha az nem úgy viselkedik, ahogy kell, ezúttal legfeljebb az éhkoppot nyelheti."

2013. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg az hogy rosszúl van? Nem lehet hogy csak a bűntdatod miatt látod a rosszúl létet?
2013. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sippara ***** válasza:
Kicsi az esélye, hogy rosszul lenne, inkább csak látja, hogy gazdit mivel lehet átb*ni, és nem hülye, persze, hogy irányít, ha hagyod. Hidd el, egy kutya sem halt még éhen, de még nem is gyengült le úgy, hogy közben napi egyszer ott volt előtte a kaja.
2013. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!