Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért válogat ennyire a kutyám?

Miért válogat ennyire a kutyám?

Figyelt kérdés

Rendszeresen etetjük táppal, van hogy csak azzal, van hogy hússal keverve. De van egy problémám. Eddig még egy táppal sem találkoztam, amit ne unt volna meg olyan 3-4-5 hónap után. Nem tudok vele mit csinálni. Kezdetben eszi őket (nem mindegyiket), magában is kitéve. Később már kevésbé eszi, és akkor is hagy ha hússal keverem. Aztán meg egy idő után egyáltalán nem (csak hússal keverve).


Jó neki ez az állandó táp váltás? Miért válogat ennyire?

( Olyanokat ne írjatok, hogy vegyem el tőle 5 perc után. Semmit nem ér, próbáltam már. )


2012. aug. 5. 20:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%
Pedig azért válogat, mert megteheti. Hidd el, ha éhes lenne, enne! Vmelyik kutya több napon át képes nem enni...
2012. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De éhes, folyamatosan. Tudja hogy nem kapja meg csak a tápot és még sem eszik. Már csont és bőr a kutya rengeteget fogyott... (nem beteg)
2012. aug. 5. 21:03
 3/35 A kérdező kommentje:
Maximum bele ropogtat vagy kettőt, de van hogy hozzá se nyúl. Most két napja van kint neki egy adag kajája. Most mikor feljöttünk egy picit ropogtatott belőle. Régen megette az egész tállal, vagy minimálisat hagyott ott amit éjszaka még megevett.
2012. aug. 5. 21:04
 4/35 Hovarju ***** válasza:
71%
Ne hagyj előtte ételt. Ha nem ette meg vedd el tőle, és a következő etetésnél add oda újra. Ha otthagyod, azzal csak azt fogod elérni, hogy nem eszik.
2012. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ezt már eljátszottuk nem is egyszer. Semmit nem ér. Hiába pakolgatom ki neki reggel-este a kaját, rá se bagózik. Így még jobban megeszi ha egész nap előtte van. Három nap alatt elfogy egy adag.

Már mindennel etettem... Royal Canin, Acana, Pro Plan, Dog Chow, Happy Dog, Josera... Hogy csak néhányat említsek. Egyik sem bírta 5 hónapnál tovább. Pedig volt amelyiket nagyon szerette azthittem az végleges marad, de nem.

2012. aug. 5. 21:09
 6/35 anonim ***** válasza:
16%

Csak részben értem a problémádat.


A legtöbb ember szerintem vegyesen eteti a kutyáját.


Ha 4-5 hónapig megeszik egy kaját akkor rendszeresen váltogasd és kész. probléma megoldva.

A kutya alapvetően a nyers húst imádja. Emésztése folytán elméletileg bármennyit meg tud belőle enni.

Ha meg tápozod arra ráun egy idő után, mint az ember...


Szerintem teljesen normális hogy ha fél évig tök ugyan azt a kaját eszi akkor megunja...

Az ember 1 hétig sem bírná...

2012. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
21%

Szereti a változatosságot.

Te sem csak 5 féle ételt eszel. Változtasd meg neki, ő érzi, mi kell neki. Szerintem ugyanúgy vissza lehet állni idővel egy már kipróbáltra, így lesz vagy 5-6 féle, amit pár havonta forgóban tudsz neki adni. Neked olyan mindegy, mit viszel haza a boltból.

2012. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
16%

Ja és az nem számít válogatós kutyának aki 5 hónap után ráun egy kajára...

A szervezete vélhetően más tápanyagokat is kíván és olyan mértékű hiányt szenved, miközben más tápanyagból meg olyan többlete van hogy inkább nem eszi meg!

Ez a szervezet természetes védekező reakciója!

2012. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Csak azt hallottam, hogy nem jó ha sűrűn váltogatunk egy tápot. Volt olyan amire 2-3 hónap után ráunt. Vissza tudok váltani, általában megeszi. Vagyis volt már rá példa, hogy csak az volt a boltban és azt vettem neki és simán megette így etettem vele még egyszer. Csak az a baj, hogy minőségben is vannak problémák. Mert mikor RC-vel etettem kevés volt a széklet. Váltottam Joserára mert megunta, majdnem 4x annyi volt neki. Sőt... Most Acana-t eszik, tűrhető a széklet, de már alig eszi. Most egy fél adagot megevett, de mondom tegnap nem evett. És nem is annyit eszik mint amennyi elő van írva, jóval kevesebbet. De legalább evett.
2012. aug. 5. 21:24
 10/35 anonim ***** válasza:
7. vagyok, Zolinak igaza van, de azt se felejtsd el, hogy nyár van, ilyenkor minden kutya kevesebbet eszik.
2012. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!