Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben nyilvánul meg, ha egy...

Miben nyilvánul meg, ha egy kölyökkutya vezérként tekint rám?

Figyelt kérdés

Szeretném felismerni. (Szerintem jól viseli magát, de mivel első kutya, nem tudhatom... :)) Illetve milyen módok vannak arra, hogy gyengéden, "ledominálás" nélkül a tudtára adjam, hogy én vagyok az "úr"? Vagy ez kialakul, ha nem rontok el semmit? A kutyám amúgy 4 hónapos múlt.


Bocsánat, ez mintha két kérdés lenne, de összefügg. :) Köszi!



2013. júl. 22. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ő még egy kölyökkutya. Még nem foglalna el a természetben egy falkarangsorban helyet, mivel kölyök. Ha következetesen neveled, felnőttként vezérként fog tekinteni rád, de most ez még nem mutatkozik.
2013. júl. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha értem. :)
2013. júl. 22. 16:34
 3/3 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

" Vagy ez kialakul, ha nem rontok el semmit? "

Ha következetesen és türelmesen neveled, akkor igen.

A környékünkön sok kutyás van, idősebbek is, soha nem hallottak falkasorrendről, de természetes nekik, hogy ők emberek, a kutya az kutya, ezért sohasem az első. És lám, gyönyörűen hallgat rá a kutyájuk.


Ezen(hogy a kutyámnak falkavezére legyek) én is paráztam, aztán meghallgattam egy interjút Ian Dunbarral, aki pozitív megerősítéssel dolgozik, és a kiskutyák neveléséről kérdezték. Elég nagy hatást tett rám az a gondolata, hogy teljesen felesleges s értelmetlen ez a hajcihő, és aggódás a nevelés módjain, mert nincs élvezetesebb (és könnyebb) egy kiskutya nevelésénél. Azóta én is lazábbra veszem a figurát, és azt büntetem, azt korrigálom, ami nekem nem fér bele. Ő még egy kiskutya. Szeresd és élvezd, hogy még pici, de ne kényeztesd el.

Csináltam én is mindenféle értelmetlen gyakorlatokat, de szerintem abszolút nem értette, és most (6 hónapos múlt) kezdem látni, hogy ezek nélkül is vezérként tekint rám. Amit eddig is betartottam, azt most is tartom: utcára elsőnek én lépek ki, házba hívásra jöhet be, én eszek először, és nem kap a kajámból, míg eszek.

Ha belegondolsz, ezek mögött nem kell tudatos szándéknak húzódnia, hogy én most megmutatom ki itt a főnök, hanem kialakulnak. Nyilván nem akarom, hogy sáros lábbal betrappogjon-> csak engedéllyel jöhet be. Nem akarom, hogy pitizzen, vagy zaklasson míg eszek-> nem kap tőlem semmit evés közben(általában evés után se kap belőle).

Utcára én lépek ki először-> körülnézek, hogy minden oké-e, nem tolat egy kocsi, nem száguld el egy kutya stb.

Szóval, hosszú mondandóm után a lényeg: ne parázd túl, szeresd, neveld, és ha jól csinálod, magától beáll a helyére majd kamaszkor környékén.

2013. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!