Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10-11 hetes kölyökkutya...

10-11 hetes kölyökkutya morog, ugat mindenkire, aki leszidja, amikor durván játszik! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ezt csak akkor csinálja, ha nagyon be van pörögve, viszont akkor teljesen kikel magából, és elkezd ránk morogni, ugatni, fogat csattogtatni!

A szájából a kaját ki lehet venni, a táljába nyúlkálhatunk, játékait bármikor elvehetjük tőle, akkor a legkisebb ellenállást se mutatja, sőt. Ha evés közben odamegyünk hozzá, akkor a farka méginkább elkezd járni, nem akar dominálni! Ezért nem tudjuk hová tenni ezt a játék közben fenyegető magatartását :S



2013. jún. 25. 19:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy szuka, labrador-vizsla keverék kutyusról van szó.
2013. jún. 25. 19:18
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk nem engedni, hogy hőbörögjön. Rászólsz, hogy nem és akár a helyére küldöd.
2013. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
ha már ennyire "nagy legény" a kutyus az első visszapofázásnál azonnal odamennék, felé állnék , tiltanék baromi szigorú hangnemben. majd meg sem várva az újbóli visszapofázást a helyére küldeném.
2013. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Az enyém is hasonló korban van, és ugyanezt csinálja.

Szerintem túlteng benne az energia, ezért lehet. Most lakásban élünk a fővárosban, de láttam korábban, szabadon, kertben felnövő kiskutyacsapatot. Ők egész nap játszottak, kergetőztek, felfedeztek, kedvükre éltek vidéken.

Sétáltatás is nehéz, mert forgalmas helyen lakunk, ha nap közben viszem ki, kb csak a rohanó autók zaját, és egyéb zörejeket hall. Ezért hajnalban, és nagynon késő este megyek ki vele. Ha idegeneket lát, nagyon bepörög (gondolom barátkozna), de ők még rá is tesznek egy lapáttal, visítoznak neki, stb, szóval katasztrófa.


Úgy szoktam játszani vele hogy figyelek rá, nagyon nyugodt legyek, és pozitív, olyankor ő is kevésbbé durvul be. Valamint, rendeltem neki utazó kutyaotthont, és elvisszük majd kirándulni (Kopaszi gát) ahol sok nyugodt kutyát láthat és viszonylag nyugodtak a körülmények.

2013. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem minél inkább eleget kap a kutya azokból az "elfoglaltságokból" ingerekből és tapasztalatokból amikre szüksége van adott korban, annál kevésbbé van jelen ez az agresszívnak tűnő viselkedés.

Én is küzdök egyébként a feladattal.

2013. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És még annyi, hogy észrevételem szerint, amikor morog, ugat mindenkire, neki az is egy játék. Mármint bármiféle módon reagáltok a viselkedésére - ezt ő úgy értelmezi, hogy játszani akartok vele, de érzi közben, hogy leszidjátok, ezért ő is agresszívan reagál. Szóval mintha az elméje egy hiperaktív - minden másról megfeledkező - játszani akaró üzemmódba kapcsolna.

Nekem hosszabb ideig tart lenyugtatni, de van, hogy csak akkor ér véget ez az állapot, ha elalszik.

2013. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ő kertvárosi kutya, és így is nehéz kifárasztani, dehát egy "vizslador" kölyöknél erre számítottunk.


Már gyorsan le tudom nyugtatni, de a többiek ilyenkor félnek tőle, hiába mondom, hogy esze ágában sincs bántani, mert amúgy nem morog akkor sem, ha a táljából veszed ki az orra elől a kaját. Leszidom, elkapom a nyakbőrét (fel is szoktam venni, nem fáj neki, pedig már 9-10 kg körül van), de ettől csak jobban felhergelni magát. Nyugodt szavakkal viszont másodpercek alatt lenyugszik.


Ezt a határozott helyére küldést majd kipróbálom, hasznosnak tűnik.


Ha meglesz végre a veszettség ellni oltás is, akkor pedig elviszem kutyaoviba is.

2013. jún. 25. 21:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyszer történt, hogy kinn voltunk délután,és teljesen összezavarták az autók, és hogy néhány kedves járókelő, random visít neki, és próbálják elkapni. Én nem tudtam hogy kezelni, aztán arra jött egy öregebb spániellel egy másik gazdi. Ők nagyon nyugodtak voltak, és a kutyám egyből átvette tőlük ezt az állapotot. Ennyi kellett neki.
2013. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es válaszoló!

Sajnos Kopaszi gátra nem lehet bevinni kutyát.Én is gondoltam arra, hogy kiviszem,de ki vannak tiltva.

2013. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem Goldim szintén ezt csinálja ha bepörög,szuka de mindíg incselkedig és játszik, nekem soha nem rosszindulatúan morgott de azért kapott 1-1 taslit ha épp megmorogta a gazdit azóta nemcsinálja viszont ugyanolyan virgonc maradt .
2013. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!