Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HELP! Kölyök kutya - hasmenés...

HELP! Kölyök kutya - hasmenés - mi a fenével etessem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11 hetes kölyökkutyám eddig BritCare Puppy-t eszik. Eleinte jó volt, de egy hete puhává vált néha a széklete, nem használt se Bolus, se széntabletta, így probiotikum mellett (azt eddig is kapott egyébként) tegnap kevertem a kajájába 1/3 Real Nature Puppyt, amitől rögtön szilárdabb lett. Viszont ma beleszagoltam a táljába, és gyanúsan karamell illatot éreztem így megettem egy szem Real Nature-t és ÉDES volt!


Nem szeretném emiatt a Real Nature-re átszoktatni, de ma megint csak Britet kapott reggel, és megint f.ott.


Mi a fenével etessem? Kedve jó, iszik is rendesen, rohangál, ezért nem rohantam vele orvoshoz, mert sejtettem, hogy a táp lehet a ludas, talán a 32%-os fehérjetartalmát nem bírja a Britnek.


Britet tovább nem ehet, a hasmenése miatt, Real N. kilőve, és az aggaszt, hogy tudom, nem jó egy 11 hetes kölyöknél összevissza váltogatni a tápokat. Most már szeretnék egy olyat találni, amit hosszútávon adhatok neki.


Dokit felhívtam, a Royal gyógytápját ajánlotta érzékeny gyomrú kölyköknek, vagy a Eukanubáét, de egyiknek sem tetszik az összetétele, és akkor még finoman fogalmaztam.


Köszi a táp-tippeket!



2013. jún. 27. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen kutyus?
2013. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Közepes testű keverék (persze most még pici :))


Az a baj, hogy olyan nagy a kínálat tápokból, a gabonamentes tápok szimpatikusak, de Acanától pl "tartok", hogy az is meghajtaná, Orijenről nem beszélve...Acana Pacifica a legvonzóbb összetétel alapján, de az is 30% feletti fehérjetartalmú :(


Real Nature-ben van gabona, de tetszett, hogy hidegsajtolással stb. készül, de sztem tiszta cukor az íze alapján :((

2013. jún. 27. 11:46
 3/8 A kérdező kommentje:
BARF módszerrel is szemeztem, de azt pedig hogyan ilyen kicsi kutyánál? Azt sem tudom, hogyan kéne tápról nyersre szoktatni :S
2013. jún. 27. 11:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert te édesnek érzed, még messze nem biztos, hogy a cukor miatt .
2013. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elolvastam az összetevőlistát, és eddig elkerülte a figyelmemet a melasz és a virágméz :S Valószínűleg nem kevész lehet benne, ha érzem az ízén, és nem normális, ha egy tápnak karamell szaga van, nem?


Utána olvastam a melasznak, és függőséget okoz hosszútávon kutyáknál, valamint fogukat rontja, ésatöbbi :S

2013. jún. 27. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:

BARF-nál azt hiszem 2 lehetőség van a kölykök esetében. Vagy a jelenlegi súlyának a 10%-át kell alapul venni a napi kaja számításánál vagy a felnőttkori testtömegnek a 2%-át (de ez ugye nálatok lutri).

Én BARF párti vagyok, de ha tápozni kéne, nekem a Taste Of The Wild tápok szimpatikusak, pl. Pacific Stream (zoofast.hu-ról rendelve egész jó áron van).

2013. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a táp, nem adod. Viszont hiába fognak neked ajánlani bármit is, a kutyád fogja eldönteni, mit, hogyan képes megemészteni. Magyarul,kénytelen vagy próbálgatni a tápokat, hogy melyik válik be nálatok.
2013. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

[link]


Szerintem próbáld ki,nekünk bevált.Gyönyörű fényes is lett tőle a szőre. Hasmenése amúgy nem csak attol lehet föleg ha eddig nem volt. Rizs,kefir,alma...ezekkel mind segíthetsz.

2013. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!