Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak "folyik" a füle.!...

A kutyámnak "folyik" a füle.! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fülzsír szerű váladék folyik a füléből.! már állatorvoshoz is elvittük,de fülcseppet iratott ,de ha valamikor hozzá akarunk nyulni a füléhez morog és vicsorog..Fáj neki? Hogy adjam neki a fülcseppet?

2013. júl. 23. 15:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy faj .... ha húzza, furán áll a füle és a fejét arra az oldalra tartja, amelyik füle fáj, akkor kétszer nem mondom hogy valószínűleg Toklász. a béna orvosok sokszor nem veszik észre vagy valami. ha pedig az , akkor NAGYON(!!!!)veszélyes !! bele is halhat.
2013. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

ki sem tisztította neki, bele se nézett, semmi? csak egy fülcseppet felírt aztán csókolom? milyen orvos már az ilyen!

biztos hogy volt orvosnál és nem csak ti kezelgetitek fülcseppel? erre valószínűleg antibiotikum sem ártana. bár nem vagyok állatorvos, tény. de ha már titeket is megmorog kétlem hogy valóban látta volna orvos a fülét.


sajnos a helyzet az hogy a kutyusnak borzalmasan fájhat, és ami a legrosszabb hogy egy csepp bizalma sincsen irántatok. ha van tekintélyetek a kutyával szemben -van egy sejtésem hogy nincs- akkor még szigorú rászólással simán elérhetitek hogy csöppenthessetek bele és dolgotok végeztével jó nagy dicséret.


ellenkező esetben eléggé nagy az esélye hogy harapással is nyomatékosítani fogja azt a vágyát miszerint hagyjátok békén.


legdurvább esetben szájkosár, lenyomás, cseppentés. a haverság veszni fog egy időre de inkább sértődjön meg a kutyám minthogy komolyabb baja legyen.

2013. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánknak minden éveben minimum van probléma a fülével, nyáron gyakrabban az allergia miatt ...

Az elején borzalmas volt az a rituálé amit ilyenkor csináltunk, oldalra fektettük (nagytestű, hisztis, makacs és fájt is neki, a párom tartotta a fejét, lábát, hogy ne mozogjon és így cseppentettünk. Próbáltuk kapun kívül és belül is, a kinti bizonyult könnyebbnek. Mindig jutalom falattal csináltam, lépésről lépésre, és ma már minden nap kitisztítom, betadinnal kenem, vagy csöpögtetek, maximálisan engedelmes lett.

Viszont az állatorvosnál olyan hisztit vág még a mai napig mint egy rossz gyerek, csak bennem bízik.

Kitartás, türelem, jutifalat és határozottság!

2013. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Először is a kutya bízik bennünk,csak fáj a füle.!! Nem mindig morog...ÉS természetesen vittük orvoshoz.! Makacs a kutya ez a baj...néha rázza is a fejét..az orvos szerint atka ..Nem vizsgálta meg,de gondolom ha neked is fáj valamid te sem úgy reagálsz,mint általába (fél az orvosoktól).Alig hagyta,hogy megvizsgálják,nemhogymég a fülébe turkáljanak.! :D Makacs nagyon,de ki fogjuk próbálni azt a módszert,hogy kábítsák be és vizsgálják,mert ez így nem állapot.!
2013. júl. 23. 18:03
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
valóban? akkor azért nem képes "elhinni" neked hogy maradjon nyugton az orvosnál mert annyira megbízik benned. sőt azért is morog rád. hidd el ha valóban megbízik benned a kutya akkor tűrni fogja hogy csesztesd a fülét még ha fáj is neki. ahogyan az orvoshoz sem kellene nyugtató mert egyetlen szavaddal rendre tudnád utasítani a kutyát. de mindegy is. a kutyusnak jobbulást kívánok mihamarabb.
2013. júl. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

#5! Most nem tök mindegy, hogy mennyire uralja a helyzetet a kérdező? A kérdés a kutya fülére vonatkozott, nem nevelési tanácsot kért.


Én másik orvost javaslok. És minél előbb vigyed, mielőtt komolyabb problémák lennének.

2013. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
köszönöm.! Ja épp ezaz,hogy nem lebaszást kértem,mert "nem tudom nevelni a kutyámat" aki 9 éves,és öreg,,de mind1...
2013. júl. 23. 18:56
 8/25 anonim ***** válasza:
58%
ma 18:34 jó nagy baromságot írtál! A mi kutyánk egy jól nevelt, okos, engedelmes kutya, mégis ellenkezik ha az állatorvos turkál a fülében!
2013. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A miénk is,de szerintem egyik kutya (állat) sem szereti ha az orvos vizsgálgatja..tegnap vittük orvoshoz és chippet is akkor kapott...egyszerre túl sok volt neki lehet,de nemhiszem,hogy bizalom kérdése.!
2013. júl. 23. 19:07
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

tényleg, akkor nem tudom milyen csoda folytán tudtam én elérni azt hogy amikor az állatorvos vizsgálta (perceken keresztül már már csesztetően) és a kutyának már elege lett elkezdett morogni rá én meg egyetlen szóval letiltottam és tűrte tovább.


nem kioktatni akartam, de az hogy bizalom meg stb stb. igen boncolható fogalom. amit én ilyen esetben ki se mertem volna jelenteni. ahogyan a másik válaszoló helyében sem mertem volna baromságnak titulálni ezt. amíg nem teszel azért hogy ez változzon, valóban abban a hitben fogsz élni hogy a jól nevelt kutyádtól nem lehet elvárni hogy igenis az állatorvos is megvizsgálhassa ha kell. meg ilyen téves jelzőkkel fogod annyiban hagyni vagy épp csak rosszabbá tenni a helyzetet hogy "igen, normális ha az állatorvostól félünk, normális ha az állatorvosnak nem hagyjuk hogy megvizsgáljon".


és kérdező! nem lecseszés hanem inkább felhívom a figyelmedet erre. egy kis belefektetett munkával tökéletesen el lehet azt érni hogy a kutya nekünk is vagy akár az állatorvosnak is hagyja a szükséges kivizsgálásokat. és akkor nem lenne ez gond.

2013. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!