Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem látni mást szinte,...

Miért nem látni mást szinte, csak flexit?

Figyelt kérdés
Ahányszor sétálunk -bár én vidéki vagyok, városban biztos szélesebb a paletta-, folyton csak azt látom, hogy a feszülő flexi végén, két lábon, csörtetne a kutya ismerkedni, a gazdája meg próbálja visszahúzni. Meg az összevissza cirkálás elég zavaró, ha tömve van az utca turistákkal. Kész öröm és ritkaság, ha láb mellett jövő kutyát lát az ember. Persze, nem akarok megsérteni senkit, mert meg kell hagyni, még fegyelmezett flexist is talál az ember.

2013. júl. 23. 21:23
 1/6 sippara ***** válasza:
Mi mindig rövid (50 centis) pórázon sétálunk, nagyrészt láb mellett, de tényleg undorítóan sok az idióta flexis (Budapest, III. kerület).
2013. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most belegondolva fogalmam sincs, hogy sok-e a flexis. Lehet, hogy én már immunis vagyok rájuk? Az viszot egészen biztos, hogy azok között akikkel az utcán találkozunk, 20-ból max egy kutya akar acsarkodva nekünk jönni, és az szinte biztosan flexin lóg.
2013. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van rendes is, meg flexis is. Flexivel olyankor megyünk, amikor nem fogunk olyan helyre menni, ahol normális időt tudunk sétálni póráz nélkül. Ilyenkor kerülünk egyet a csendes kis utcákban. Bár jólnevelt a kutyám, szófogadó, rárakom a flexit a biztonság kedvéért, mert belvárosban elég, ha egyszer egy lépéssel később áll meg, mint ahogy szólok, és az életébe kerülhet. Sokan sajnos azt hiszik, hogy a flexi nyújtotta "szabadság" elég egy kutyának...
2013. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én félig látok flexiseket, félig meg rendes pórázosokat. Mondjuk mivel erős kutyám van, én rendes szíjjal hordom, nem is megyek olyan kutyák közé olyan gyakran mint a yorki, hanem inkább a hasonló méretűekkel szokott játszani. Ölebeket gyakran látok flexin menni, nagyobbakat elvétve. Bár ahol élek az ölebek most eltűntek, régebben minden sarkon palotakutya sétált.
2013. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Mert az emberek id*óták és ahelyett hogy gondolkodnának, megvesznek minden agyonhypeolt ló**szt, amiből még nagyobb gondot okoz, mint hasznot.
2013. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért használok flexit, mert a séta során viszonylag szabadságot ad a kutyának, tud szaglászni, a szaráshoz helyet keresni, és nem lógok 5 centire a fenekétől, amikor a dolgát végzi. Meg aki láb mellett sétáltat, általában elviszi a kutyát a séta közben olyan helyre, ahol szabadon futkoshat póráz nélkül. Nem minden helyen megoldható ez, van ahol nincs kutyafuttató, szántóföldön nem engedhetem el, stb. Igen, hétvégén megyünk olyan helyre, ahol póráz nélkül is sétálgatunk, de hétközben napi 3x nem tudom 20 km-re elvinni a kutyát sétálni. Erre jó a flexi.
2013. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!