Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is ennyire "nyilvánvalóan...

Mást is ennyire "nyilvánvalóan" koszosnak néznek, mert kutyát tart lakásban?

Figyelt kérdés
van egy pincsim, szép, tisztántartott kutya. párommal egyetemisták vagyunk, szüleim lakásában élünk ketten. szeretem a tisztaságot, mindig szépen kitakarítok. mióta kutyám van naponta felporszívózok, fertőtlenítős vízzel felmosok, ha van időm port is törölgetek. mégis ha azt mondom kutyám van egyből azt mondjaák sokan, h jajj én sose tartanék, mert akkor koszos lesz a lakás, undorító szőrös. lehet csak nekem bántó, de úgy néznek rám, hogy na ez egy putriban él, holott egyltalán nem, meg se lehet mondani, hogy itt kutya van. miért ilyenek az emberek?
2009. okt. 22. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
eltúlzod szerintem. Válaszolj annyit, hogy takarítasz utána, ennyi.
2009. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanezt tapasztaltam.

Volt akit hívtam, h nézze meg, és nem jött, pedig tényleg tisztaság volt. Sőt, aki volt nálam, csodálkozott, h nem erre számított.

Igaz, mi vidékre költöztünk, Pestről, a kutyával együtt, itt másképp gondolkodnak az emberek. Lassan 4 éve, h nincs már közöttünk, de engem még mindig úgy tartanak számon, h jaaa, neki volt a kutya lakásban...

2009. okt. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy panell lakásba egy rotit tartottam úgy két évig mire felépült a kertes házam. nálam is mindig kötelező takarítás volt minden nap a kutya miatt. akik azt mondják,hogy fertő ha a kutya bent van a lakásba az semmit sem tud róluk. Ne is törődj velük.
2009. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

rám is szoktak így nézni, én 2 kutyust tartok. aztán elárulom az érdeklődőknek, hogy nálam a padlóról lehet enni, mert én pont a kutyák miatt takarítok sűrűbben, míg másnál semmilyen állat nincs, mégis retek van...


nem törődj velük! aki ,,sose tartana kutyát, mert az koszos", az éljen csak a maga primitív, szánalmas módján, te meg legyél boldog és büszke kutyás!

2009. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább a vidéki ismerőseimnél tapasztaltam ezt, talán azért, mert ott kevesebben tartják a kutyát a házban/lakásban. Pesten szerintem másképp gondolkoznak, mert itt a legtöbb kutya lakásban van.

Nekem 2 is van, mégis a padlóról lehet enni és én is voltam már olyan lakásban, ahol nem volt állat, de a fertő ahhoz képest gyenge kifejezés.

Persze nem akarok általánosítani. Aki ilyet mond, hogy a kutya miatt kosz van, nem tudja mit beszél. Nekem pont a nagymamám ilyen, pedig látja, hogy milyen csillogó a lakás mindig, egyszerűen nem szereti a kutyákat és szerinte nem lakásba való. Hát mondtam neki, tartsa meg a véleményét, nem ő él a kutyákkal, hanem én, ha meg ennyire zavarja, nem kell ide jönni. Kicsit erős volt, de azóta nem szól, csak grimaszkodik. :D Majd elfogadja, mást úgysem tud tenni.

Aki meg a kutyáim miatt nem látogat meg, az nem is igazi barát... :)

A többi meg nem is érdekel. :)

De persze ha én megyek máshová, mindig megkérzezem, vihetem-e a kutyáim és pont az egyik legjobb barátnőm az, aki nem szereti, ha átviszem hozzá a kutyákat (kicsit tisztaság mániás, de elismerte, hogy nálam nincs kosz, csak hozzá inkább ne vigyem). De nem várható el minden embertől, én pl. a macskával vagyok így, de a kutyával semmi bajom. Csak a cica szagot valahogy nem preferálom, meg főleg az a bajom velük, hogy mindenhová fölmennek, míg a kutyámnak megtaníthatom hova nem szabad mennie. De bevallom, rossz tapasztalatom volt cicával. És nem is értek hozzájuk.

2009. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
sokan hiszik ezt. de sajnos vannak olyanok akik tényleg eleget is tesznek ennek a "tévhitnek". azt hiszik h elég ugyanannyiszor feltakarítani. én a heti 1x-i porszívózásról áttértem a heti 3-4x-ire. felmosni én is fertőtlenítős vízzel mosok, de inkább a természetes fertőtlenítőt használom (ecet), ugyanis legyünk környezetbarátok, meg hát jobban hiszek ebben. sajnso jártam olyan ismerősömnél akinél ha levetted a cipődet, a zoknid tele lett apró fehér szőrszállal. skótjuhászos ismerősöm meg ki van akadva h minden nap porszívózik, megcsinálja nem hagyja úgy. nem kell ahhoz állat h valaki igénytelen és piszkos lakásban éljen. ha vki addig is rendbe tartotta, az bmilyen háziállat mellett uúgy tisztán fogja tartani a lakását.
2009. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezt azok gondolják akik nem túl igényesek a saját környezetükre és ritkán takarítanak. hu,hogy is mondjam hogy érthető legyen. Olyan mint mikor a gyerekre azt mondják hogy jaj hát ő nem engedné hogy ott játszno X helyen mert hogy összekoszolja magát. A másik anyukat gondolja igénytelennek,holott pont hogy ő nem az,mert ha hazaérnek természetes a ruha lecserélése és kimosása.
2009. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem törődj vele!
2009. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kosz sosem az állatok miatt van, hanem amiatt, akinek takarítania kellene, de mégsem teszi meg!
2009. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Van a kutyának egy jellegzetes szaga, főleg ha ázott, és ismerek olyat, akiből árad ez a szag, valószínűleg, nem takarít sokat. Mondjuk én inkább szeretem a kutyaszagot, szóval engem nem zavar, de aki sosem tartott kutyát, jobban megérzi és szerintem rögtön arra asszociál, hogy úristen, egy lakásban milyen áporodott lehet a szag... Pedig rendszeres takaírítás mellett, én is csak akkor és addig érzem a kutyaszagot a lakásban, amíg meg nem szárad, ha odalenn esik.


Én is panelban tartom a kutyusom, szerencsére uszi keverék, így szőrszál sehol sincs, ha esős, sáros idő van és jól meghempereg mindenütt, akkor csak az előszobáig jöhet, mert ott felkapjuk (hát nem mondom, hogy egyszerű, mert óriás uszi van benne) be a kádba leöblítjük és kész. Az előszobát, meg összesöpörjük.

2009. okt. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!