Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselik így a kutyám?

Miért viselik így a kutyám?

Figyelt kérdés
Lassan két hete van nálunk a menhelyről mentett kutyuskánk. 1 év körüli szuka kutya. Első 3 napban rettegett a lépcsőtől nem mert lemenni és feljönni sem. Ami elég nagy nehézség volt ,mert a 3ikon lakunk :) Na de jutalomfalatokkal sikerült meggyőzni és sikeresen megtanult lépcsőzni. Már falatok nélkül is ment szépen föl-le. A pórázon sétáltatás pedig azonnal már aznap este jól ment. Szépen követett minket ( bár még nem laza pórázzal ,de ügyes volt ). Most már a többi kutya látványát is megszokta, nem akar kibújni a nyakörvből ha meglát egyet ( barátkozni akar nem elszaladni ). Nagyon örültünk ,hogy ilyen gyorsan ügyesen még a szobatisztaságot is megtanulta ( bár még pisivel vannak apró balesetek ). De két napja mikor ketten megyünk le akkor megtorpan az utolsó lépcsőfordulóban ( ott van a szomszéd cica helye )..nagy nehezen elindul és megáll a lépcső tetején. Nagyon nehezen lehet őt lecsalogatni. Aztán ugyanez a helyzet az utcán is fél méterenként megáll..leül és néz rám. Nem tudom ,hogy miért lehet :( Nagy nehezen kiértünk a parkba ott is két méterenként lefeküdt, pedig direkt reggel vittem le 8-kor mikor még hűvös volt. A melegre gondoltam ,hogy azért nincs kedve lemenni, de láttam más kutyákat lent vígan mentek most is . Szerintetek mi lehet a baj? Elronthattam valamit? Elég felkészületlenül vettük magunkhoz az igaz, tehát nem olvastunk el sok könyvet vagy ilyesmi de nekem volt már több kutyám is. A menhely felhívására hoztuk el miszerint megtelt és altatni fognak közülük. Olvasgatok a témában azóta is és próbálom tanítgatni. Tisztában vagyok vele ,hogy nem két hét alatt lesz jól nevelt kutyus, csak félek ,hogy valamit rontottam, megzavartam és most amiatt esett vissza. Egyébként építkezés van a házban, lehet attól is megijedt, de akkor az utcán mi a baja? :( Ha rosszat csinál erélyesebben rá szólok vagy ha nem hagyja abba akkor egy kicsi orrkoppintás, ha ügyes volt és pl odajön ha hívom akkor vagy jutalomfalatot kap vagy egy jó nagy simogatást. Csak lehet ,hogy túlzásba vittem a rászólogatást? A másik ,hogy ha most nem jön ki velem ( egyébként most a párommal is nehezen jön fel a lépcsőn, de az utcán nem fél vele ) Bocsánat ,hogy össze-vissza írtam,remélem érthető.Köszönöm a válaszokat előre is!
2013. júl. 24. 10:39
 1/7 A kérdező kommentje:
* viselkedik
2013. júl. 24. 10:40
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
terhes
2013. júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Ne pontozzatok már le,mert tarkóncsapok mindenkit!
2013. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Félős kutya, és a macskák szagától is idegenkedik. Menhelyi kutyáknál ez nem ritka eset, az enyém is ugyanilyen volt, első sétáknál szerintem annyira ideges volt, hogy hányt. De ez csak az első 3-4 alkalommal fordult elő, már imád sétálni, ha hallja hogy veszem le a pórázt, már rohan is.

Azt kell éreznie, hogy Te megvéded és semmi baja nem történhet. Légy nyugodt és magabiztos.

Egyébként vannak kutyák, akik nem szeretik a csúszós padlót, gondolom a lépcsőn is padlólap van és ez számára visszataszító.

2013. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A lépcsőházban utálta a lépcsőt. Bár az is csúszós és meredek, de már megszokta csak most "visszaesett" abba az állapotba ,hogy az utolsó fordulóban megáll..lehet ,hogy az ott lakó cica illata vagy az hogy az ott élő néni adott neki múltkor is jutalomfalatot. Nem tudom :/ Néha félősen néz, néha meg mintha várná a jutalmat..na de két méter sétáért nem jár jutalom. Mondjuk a férjem egésznap jutalmazná..ma azért akart neki adni,mert ott feküdt mellette..a kutya feküdt oda miután adott neki kolbászt az ebédjéből. Jajj sokat kell még tanulnunk. Persze ez nem baj :) Csak tudnám hogy elrontottunk e valamit vagy mi lehet a baj?
2013. júl. 26. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:

( a tarkón-csapás jogos :)

természetesen nem a kérdezőnek,hiszen ő remek gazdi lesz ! ez tuti! érdeklődik, tanul,és elhivatott! :) gratula. ,csak így tovább !

----- : szerintem :

a kutya még ismerkedik, figyel,tanul,alkalmazkodik. próbálja a határokat ,és elkezdte a neveléseteket!:)

a kutya számára ,a határozott és nyugodt gazdi követése a normális, a gyengébb,bizonytalanabb gazdikat viszont irányítania kell !

te most határozatlan és bizonytalan vagy ,ne tedd!

legyél magabiztos,és határozott !!

olvasd el ,segíteni fog : jan fennel : tanuljunk meg kutyául . letölthető a netről ingyenesen!

alkalmazd a leírtakat és nem lesz semmi probléma .

később ,pedig már a saját tapasztalataid,és a tanultakból kialakítod a nevelési stratégiádat.

a lényeg :mozgasd a kutyát sokat, legyél nyugodt, ne kapkodj, ne akard 3 hét alatt megnevelni . keresd meg mivel motiválhatod : kaja ,labda, víz,játék,stb.

ha a kutya megijed ,NE VEDD ÉSZRE !! a vezér sosem ijed meg,mindíg tudja mi a teendő, egyszerűen ne vedd figyelembe a kutya viselkedését!!

alapszabály :minden negatív viselkedésre való reagálás ,MEGERŐSÍTÉST JELENT A KUTYA SZÁMÁRA! fél-megijed leül elbújna-te reagálsz rá ( pl: megálsz,hozzáérsz,beszélsz hozzá,stb)ezt nem kell,sőt nem szabad !

meg kell tanulni a megerősítés elkerülésének módszerét :)

mert a rossz dolgokat így lehet kinevelni!

a jót pedig dícsérni-dícsérni-dícsérni!!sokat !

2013. júl. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) hát nagyon nehéz lesz megállni ,hogy ne beszéljek hozzá ha esetleg megijed ,mert nagyon kedves arca van. Imádom :) Elolvasom a könyvet! Köszönöm! :)
2013. júl. 27. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!