Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vagy mivel bátoríthatnám...

Hogy vagy mivel bátoríthatnám a kutyám?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon félős. Új talajra nem nagyon mer rálépni, fél a kerti bútoroktól, zajtól, és egy csomó mindentől amitől eddig nem.

Két kutyánk van és a másiknak semmi baja. Semmilyen nagyobb változás nem történt ami kiválthatta volna...

Lényeg a lényeg, hogy hogyan bátoríthatnám fel?


2013. júl. 24. 10:58
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Csalogasd lassan jutival, nyugtasd, ha megtett egy lépést nyugtasd meg, marasztald ott. A másik bevált gyakorlat, hogy eleinte az egyik másik kutyáddal viszed, amelyik bátor, tőle is sokat tanul...
2013. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyugtatni semmiképp se nyugtatnám, hiszen ezzel ráerősítenél arra, h igen, van mitől félnie.

A lehető legtermészetesebben viselkedj, ha látod, h fél vmitől. Én pl. ha pontostan tudom mitől parázott be a kutyám, odamegyek az adott tárgyhoz, megnézem és szólok neki, h nincs itt semmi, hozzá is érek a tárgyhoz, látja, h nem lett semmi bajom, így közelebb jön ő is. Ilyenkor vagy megszagolja már elsőre és rájön, h nincs mitől félnie vagy egy kicsit közelebb kell csalnom jutalomfalattal. Ha rászagolt v nagyon közel jött már hozzá, na akkor megy a dicséret és a simi.

2013. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bátor legyél kiskutyám!
2013. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Imola Ágnes ***** válasza:
M H Alexandra válaszára. Igazad van abban, hogy egy átlagos kutyánál elég az általad leírt módszer, de egy ilyen félős, labilis kutyánél okozhatunk olyan sokkot is, amelyket később már nem tudunk kezelni. Az ilyen mértékű félelemnél és bizonytalanságnál a nyugtatás és jutalmazás célravezetőbb tapasztalataim szerint...
2013. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nekem is vagy egy beagle kutyám és még kiskorában rácsaptam a kinyitható ülökét(belül üreges). Nem fájt neki, de azóta félt és nem mert odajönni, ha kinyitottam.

Én úgy szoktattam le a félelméről, hogy táppal (hússal jobban odajött) egyre közelebb csalogattam. A végén már beleraktam az üregbe, és beleugrott oda a tápért. Azóta nem fél.

Szerintem te is probáld odacsalogatni a tárgyakhoz és mutasd meg neki, hogy nem bánt, és még jutalmat is kapjon ha közel jön, így összekötni a jó dolgot (az ételt), a 'bátorsággal'.

2013. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De mivel okozunk neki sokkot? Annyit jön közelebb az adott tárgyhoz, amennyit ő akar, amennyit még elbír. Egy nagyon félős kutyánál nyilván a kisebb lépéseket is jutalmazni kell, de én a megnyugtatást akkor sem tartom jó módszernek.


Kérdező! Mennyi idős a kutyád?

2013. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Két éves és menhelyi.
2013. júl. 24. 12:01
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja és nagytestű.

Hogy konkretizáljak mikor húzogatom a kerti széket a zajra hátrébb megy egy- két lépést de ha már leültem és odahívom, tétovázás nélkül odajön. A múltkor behívtuk a lakásba és megállt a nappaliba a parkett előtt és nem mert rámenni. Két lábával rálépett majd vissza. Kis idő múlva mégis átment rajta és lefeküdt a szőnyegen. Visszafelé pedig lefeküdt a szőnyeg szélén és ott fetrengett, kúszott jobbra balra, de nem mert rámenni. Utána átcsaltam jutival de akkor is ilyen félkúszó testhelyzetben.

2013. júl. 24. 12:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy látom nincs vele különösebb gond :) Ezeket így kell megoldani, ahogy írtad :)

A parketta miatt ne csodálkozz, csúszik.. Valszeg kicsit több idő kell, amíg megszokja majd.

2013. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. júl. 24. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!