Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie/mudi/vagy...

Border collie/mudi/vagy bármilyen juhászkutya gazdik! A kutyátok szokott éjszaka ugatni?

Figyelt kérdés
Unalomból is,vagy csak ha valamit észlel?

2013. júl. 24. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Németjuhászom van. Eddig nem volt vele gond, de pár hete kezdte, és egész éjjel nyomta. Nem értem, korábban végigaludta az éjszakát, egy hangja nem volt.
2013. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém igen. De nem ugat, hanem csak 1-eket vakkant. Épp ezért bent alszik velem a házban. Malinois.
2013. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is egy német juhászkutyám van. Éjszaka ugat, de csak ha hangokat észlel.
2013. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Mudink van, kettő. Arra neveltük őket, hogy fölöslegesen ne ugassanak. Ha valami szokatlant észlelnek, beérik morgással, esetleg egy-egy vakkantással. Akkor van "riadó", ha valaki megáll a kapuban (pl. gombát áruló cigányasszony). Éjszaka általában csendben vannak, csak ha valami nagyon szokatlan történik, akkor ugatnak, de mindig komoly okkal.

Általában estefelé megyünk nagyobb sétára, ilyenkor kergetőznek, úsznak, frizbizünk, "teniszezünk" (legalább gyakorlom az ütéseket, milyen jó már, hogy nem nekem kell futnom a labda után, és még ők is élvezik), felváltva, mindig kikötöm az egyiket, aztán cserélek, ha elfáradt az, amelyiknek éppen dobálok. Így jól elfáradnak, és nekem is megvolt a napi edzés. Hazaérve enni kapnak, így éjszaka nyugodtan, csendben pihennek, emésztenek.


Ha nincsenek rendesen lefárasztva (pl. egész nap esett), akkor szoktak ugatósabbak lenni. Képzeld el, hogy a megszokottnál több kávét iszol, és azt a felgyülemlett energiát nem tudod levezetni. Így vannak az aktív kutyák is. Ilyenkor éberebbek, ásósabbak, rombolósak.

2013. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Border colliem van, 2 éves, lány. Nem igen szokott ugatni, csak a sündisznókat, akkor viszont addig, amíg felkelek, kimegyek és megnyugtatom, hogy ez teljesen rendben van, nem minket akar bántani a süni. Ezen kívül még a motorosra sem kel fel (amire nappal ugrik), csak ha valami nincs rendben az utcán.
2013. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Nekem is Borderem van. 3 és fél éves. Ha nem fárasztom le testileg is és szellemileg is, akkor ugat.

Akkor is ugat ha valami szokatlant észlel az utcán.

2013. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Skót juhászunk van, már öreg, így már a postást sem ugatja meg. Éjjel bent van, gondolom ha kint lenne akkor sem csinálna már semmit. Fiatalabb korában sem volt jellemző az éjjeli zajongás, viszont nappal aktív hírverő volt. :)

A szomszédban két németjuhász van. Ők nappal ritkán tevékenyek ilyen téren, éjjel viszont be nem áll a pofájuk.

Rokonnál pumi van, ő is kis lepcses szájú, imád dumálni. Éjjel csak ha macska kerül a kertjükbe, akkor hangoskodik egy sort.

2013. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Rogi0513 ***** válasza:
Nekem is német juhászom van. Nem ugat, csak ha valaki járkál a kertben. Velem alszik, amúgy csöndes, egyszer vakkantotta el magát (1. éjszaka), akkor rászóltam és most már nem csinálja.
2013. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Skót juhászkutyám volt.Éjjel előfordult,hogy ugatott,de sosem folyamatosan és biztosan nem ok nélkül.Ha sokáig nyomták a szöveget,kiszólunk rájuk és akkor nyugi van.Hobbiból tehát nem ugatott,csak ha oka volt rá.Sőt,három kutyám közül(kopó,pásztorkutya(kuvasz),juhászkutya(collie)-ha ez számít)a kopó a leghangosabb,ő ok nélkül is ugat,imádja a hangját hallatni,míg a másik kettő csak akkor,ha észleltek valamit.
2013. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mudink van. A hazőrzés csak akkor érdekli, ha tudja, hogy figyeljük, ezért éjszaka nem őrzi a házat. A többi kutyával néha szokott társalogni, de nem vészes.
2013. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!