Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyiket érdemes...

Szerintetek melyiket érdemes választani:Husky vagy ausztrál juhászkutya?

Figyelt kérdés

2013. júl. 21. 00:53
 1/10 A kérdező kommentje:
És még annyi:Kicsit talán jobban hajlok az ausztrál juhász felé,de a husky is régi kedvenc és jól ismerem mind2 fajtát..de mások véleményére is kíváncsi vagyok.Na most,ha mondjuk aussiem lenne,szokták mondani hogy mellé érdemes még egy aussiet venni,mert igazán fajtatársaival van el,de az jelenleg szóba se jöhet.Szerintetek egy labradorral meglennének?
2013. júl. 21. 01:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ácsi. Mi alapján választasz te fajtát? Mert most előadtál három különböző típust, és nem látom köztük az összefüggést. Mire kell neked kutya? Mennyit foglalkoznál vele és hogyan? Akarod komolyabban tanítani is, vagy csak mozgatni, esetleg sportolnál vele valamit versenyszerűen? Szereted a kihívásokat? Mesélj, mit akarsz vele csinálni egy átlagos napon, héten, aztán már ha ismered a fajtákat, te is el fogod tudni dönteni, ha meg nem, akkor előbb ismerd meg őket, és utána dönts.
2013. júl. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Az ausztrál juhászt választanám

Olyan édes

2013. júl. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem huskym van!Ezért mondom hogy huskyt válasz de azért fontosak a körülmények.
2013. júl. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Két valóban gyönyörű,de teljesen különböző jellemű kutyáról beszélünk,kb tűz és víz kategória:) Abban egyeznek talán csak,hogy mindketten 100%-n pörögnek.Ha elég jól ismered a két fajtát,ahogyan leírtad,te tudod a legjobban,hogy míg a husky makacs,többnyire szökős,hatalmas mozgásigényű kutya,addig az aussie imád tanulni,alkalmas több kutyás sportra is(a husky is,csak teljesen más kategóriában,pl szánhúzás),így agilityre,dog dancing-re,frisbee-re stb.Utóbbit jóval könnyebb engedelmességre nevelni,imád a gazdi kedvében járni,míg egy husky jóval önállóbb,szeret a saját feje után menni,nem feltétlenül a te tanításaid érdeklik.Nekem az aussie kedvenc fajtám,a huskyt pedig egyszerűen gyönyörűnek találom,de a fent leírtak miatt nem tartanám,mert jobb szeretem a juhászkutyák jellemét(bár ez ugyebár egyéni szocprobléma:)) A kérdés az,te mire szeretnél kutyát?Milyen körülmények közé?Mit tudsz neki biztosítani?Van-e valami konkrét elképzelésed mondjuk sport terén,vagy csak hobbi szinten szeretnél kutyázni?A két fajtában közös,hogy mindkettő sok időt igényel lefárasztás szempontjából,mind fizikai,mint szellemi értelemben.Lenne időd napi több órát futtatással,játékkal,tanítással tölteni?A legjobban te tudod,melyik fajta irányába húz a szíved,melyik jelleme illik a legjobban a te életviteledhez,de ha nem tudsz dönteni és leírod a körülményeidet,segíthetünk.
2013. júl. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már tartottam mind a két fajtát,és a labrador úgy került oda,hogy ő a jelenlegi kutyám, mellé keresek társat:) Arra voltam csak kíváncsi,hogy nektek melyik fajta tetszik jobban és miért.
2013. júl. 21. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:
De hogy az téged miért befolyásol a fajtaválasztásban, hogy nekünk melyik tetszik? Te fogsz együtt élni vele, nem azért lesz kutyád, hogy mi nézegessük.
2013. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nos,nem a válaszok aránya alapján fogok dönteni,nyugi.Csak kíváncsi vagyok mások melyiket tartják jobbnak,és hátha hallok újat is és talán jönne egy sugallat,hogy melyiket válasszam.Nem esik senki nehezére gondolom leírni, hogy szeretem a huskyt, mert...
2013. júl. 21. 12:17
 9/10 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Nekem fura, hogy mind a kettőt tartottál meg, és ennek ellenére nem tudsz dönteni. Ha veled voltak 8-10 évig, akkor csak tudod, hogy melyiket szeretnéd jobban. Ha teljesen ismeretlen lenne a fajta, akkor még megérteném, talán tanácsot is lehetne adni, de így, hogy van nem kevés személyes tapasztalat? Vagy sántít valami a kérdésben, vagy nem értem...

Nekem aussiem van, imádom, nyilván őt választanám. Mi még nem találkoztunk másik aussieval,szóval nem tudom mennyivel érezné magát velük jobban, de van egy-két haverja, és feltalálja magát kutyás társaságban.

2013. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem kell tovább az értelmet keresni benne,elég ha én láttam és már eldöntöttem,hogy a labrim legjobb társa egy kis aussie lehet.Köszönöm annak,aki leírta úgy,ahogy gondoltam.
2013. júl. 21. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!