Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skótjuhász / Collie tulajdonos...

Skótjuhász / Collie tulajdonosok! Tudnátok ajánlani hatékony spot-ont vagy nyakörvet bolha, kullancs stb. ellen?

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos a skótjuhász kiskutyám, múlt héten kapott Advantix spot ont az állatorvosnál, de itthon utánanézve olvastam, hogy ennek a fajtának nem ajánlják... sokat olvastam erről az MDR1 defektről, és elég bizonytalan vagyok most, hogy mi az a csepp vagy nyakörv, aminek a hatóanyaga nem jelent veszélyt a kutyusomra. Sajnos a kicsi nincs tesztelve erre a defektre, így nem tudom, hogy érintett-e, de azt olvastam, ha +/+ lenne, tehát mentes a génhibától, akkor is jobb az ilyen szereket kerülni. Ti mit ajánlotok, mit használtok? Melyik az spot on vagy nyakörv, ami amellett, hogy nem káros a kutyára nézve, hatásos is az élősködők ellen?

2013. júl. 23. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Advantixban imidakloprid van, és permetrin. Egyik sem káros ezek közül az MDR1 mutációval rendelkező kutyákra, tehát Advantixot kaphat. Amivel összekeverik nagyon sok helyen, az az IVERMECTIN, tehát minden olyan szert kerülni kell, amiben ez van.

Továbbá kerülni érdemes a selamectint, milbemycint, moxidectint (bár elvileg a szívférgesség megelőzésére ajánlott adag még nem okoz problémát ezeknél a szereknél).

De pl Advantixot kaphat, Frontline-t is..

Egyébként ezen az oldalon megtalálod az összes szert, ami reakciót válthat ki MDR1 génmutáció esetén:

[link]

2013. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a dokival egyeztetve Advantix cseppet használunk. Nincs bolha, kullancs benne. Ha annyira gáz lenne a szer, akkor a leírásukban lenne ellenjavallat (pl. melyik kutyafajtának nem ajánlják). Én egy ilyen készítményben sem láttam ilyen jellegű leírást.

Amúgy jó választás, nekünk másfél éves a rosszaságunk :)

2013. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a megnyugtatást. Néztem én is az Advantix hatóanyagait meg aztán a veszélyes szerekről szóló listát is, és nem találtam egyező összetevőt. Épp ezért nem is értettem, hogy miért ellenzik, anno a tenyésztő is azt mondta, hogy Advantixet ne, inkább Frontline-t használjunk. Utóbbira viszont az orvos mondta, hogy mivel már régi szerről van szó, sok esetben hatástalan már... Beszéltünk a doktornővel erről az MDR1 témáról is, úgyhogy gondolom, nem adta volna ő sem az Advantixet, ha ártana vele.... csak aztán itt a neten annyi mindent lehet olvasni, jót is, rosszat is, hogy kicsit elbizonytalanodtam.
2013. júl. 23. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én -/- os kutyánál is Advantixot használok... semmi gondja vele. Ahol gond szokott lenne ott oda is írják általában mert colliera szinte minden gyógyszert külön is tesztelnek. Pl milebaxnál is oda van írva, hogy okozhat problémát ha nem tartják be collieknál pontosan az adagolási útmutatót de sok más kutyának szánt gyógyszernél olvastam már a leírásban, hogy volt tesztelve colliera és ott milyen eredményt kapott
2013. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már inkább sabunol a zoofastrol, ugyan az a hatóanyagmint az aAdvantixnál, jóval olcsóbban.
2013. júl. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xoxo1993 válasza:
100%

Én a Kiltix és a Bolfo nyakörveket tudom ajánlani illetve a Fypryst cseppet,mi ezeket használjuk.

Egy bearded collie gazdi. :)

2013. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!