Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak most csepegtettünk...

A kutyámnak most csepegtettünk a nyakára Frontline Combot viszont lefolyt róla, így már hasztalan volt a kezelés?

Figyelt kérdés
Tehát az eladó azt mondta, hogy legyen rajta 5 percig és közben legyen közben mozdulatlan, így is volt feküdt a földön és közben fogtuk, azonban a 4. percnél az oldalára feküdt, miután felállt nagyon kezdett vakarózni, most majd újra ismételjük meg vagy az erős vakarózás a siker jele?
2013. júl. 24. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell ismételni. Kevés olyan kutya van aki 5 percig mozdulatlanúl áll a csepp után. Nem is hallottam ilyen marhaságot még. Én cseppezek kutya továbmegy és kész. De attól még nem bolhás, a dolog müködik.
2013. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ismételni semmit. Azért ezt nem kell ilyen komolyan venni. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy mennyire hatásos nektek, mert nem épp a legjobb csepp.
2013. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát a hétvégén még bolhairtó samponnal megfürdetem és rá egy hétre még egyszer, hogy a peték is eltűnjenek.
2013. júl. 24. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem használj legközelebb exspotot. Sokkal hatékonyabb.
2013. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A cseppet úgy kell rátenni, hogy a szőrét félrehúzod és minél inkább a bőrére kell csepegtetni, különben az egész nem ér semmit. Aztán két napig nem érheti víz, mert különben megint nem ér semmit...
2013. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem szabad egyszerre az egészet ráömleszteni a kutyára. Szép lassan, mindig annyit, amennyit elnyel a bőre. Akár máshova is lehet. És ez igaz minden csepegtető spotra.
2013. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy biztos: csak az a hatóanyag szívódik fel, ami a bőrére kerül. Amit a szőre iszik fel, az nem ér semmit. Én azért nem használok spot-ont, mert eleve két flakonnal kellene a nagy kutyámra tenni, ami egy nyakörv ára, és olyan sűrű az aljszőrzete, hogy mindet felissza és semmit se ér.
2013. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Nem kell mozdulatlannak lennie. Én kb 3-4 helyre osztom el az adagot. Fontos inkább az, hogy most 1-2 napig ne érje víz őt. Eddig mi frontlineoztunk, de van mellette foresto nyakörve, azóta nem volt benne kullancs. Előtte advantixszal volt benne (akkor nyakörv nélkül). Sajnos nincs tuti védelem.
2013. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na akkor leírnám a tapasztalatot, ugyebár tegnap előtt raktuk a kutyára a szert, tegnap még volt rajta néhány élő bolha, ma már csak a tetemek, és már nem is vakarózik, nyilvánvalóan a peték nem tűntek el de ezt holnap egy fürdetéssel orvosoljuk és kész :D
2013. júl. 26. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Legalább 3 napig a csepp után nem ajánlott fűrdetni a kutyát, mivel erőssen csökken a hatása. A rajta levő peték is elpusztúlnak a kikelés pillanatában.
2013. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!