Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasamponos fürdetés és...

Kutyasamponos fürdetés és frontline kezelés után aludhat az ágyban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Találtam egy kóbor kutyát. Elvittem állatorvoshoz beoltattam veszettség ellen és adtak be neki féregtelenítőt. (ez kb. pénteken 20.-án volt) Első kérdésem az lenne ,hogy ha még férges(nem tudom) akkor lehet lakásba vinni?

Vettem neki kutyasampont és frontline kullancs bolha tetű irtót. Szombaton lesz a nagy fürdés. Ha megfürdettem kutyasamponnal akkor belefeküdhet az ágyba? Aludhatok vele? Nem vált ki a bőrünkön allergiás reakciót? Ha pedig még megspékelném a dolgot egy kis ftontline cseppel nem lesz belőle baj?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. júl. 23. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg lemosod a kutyáról a sampont, tehát csak egy tiszta kutya fog az ágyba feküdni. A frontline-t meg tedd rá másnap reggel, és nincs gond. Ha bolhás lenne, akkor gondolom már kezeltétek volna, tehát az az egy éjszaka már nem számít.

Férgesen is viheted lakásba nyilván, csak akkor szétszórhatja a féregpetéket a lakásban is. Én inkább emiatt nem raknám az ágyba, nem a frontline miatt...

2012. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Szombaton tuti ,hogy jön hozzánk és mivel bérlakában vagyunk ezért csak lakásban lehet. Nem tudom ,hogy mióta lehetett utcán. Szeretnék vigyázni rá és mindent megadni neki. :) Ha meg esetleg lesz következménye ,mert férges akkor majd töröm azon is a fejem. :D
2012. júl. 24. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:

ne aludj a kutyával!!

ez legyen egy jó tanács:)

fürdetés : tégy sampont egy 1,5 literes vizes flakonba, ( persze legyen benne víz !)

jól lemosod a kutyát ( lk

egyél nyugodt,és legyen melletted sok-sok jó falat ( pozítiv megerősítés, mert a kutyák néha félnek a fürdetéstől !!) és nem tudhatod az előéletét!!

lemosod vízzel, aztán jöhet a samponos víz ,( nem a sampon töményen !!)

jól átmosod, had habozzon :)

AZTÁN JÖHET A LEMOSÁS, EZ A LÉNYEG,KIMOSNI A SZŐRÉBŐL, LEMOSNI A BŐRÉRŐL A SAMPONT!!

akár többszőr is!

( szánj rá elég időt,és figyelj,mert ha a fejét víz éri ,megrázza,magát!! ezért nem árt erre felkészülni)

minden féle spot-on használata előtt 2 napig nem szabad kutyát fürdetni, tehát a fürdetéstől számolva a 3-dik napon tedd rá a fritlinét, különben hatástalan lesz ( mivel a fürdés miatt lemosod a kutya szőréről a faggyút,és ,a faggyúnak után kell termelődnie ( ez az ázott kutya szag:)

lényeg,spot on használata előtt,és után 2 napig nem kellene fürdetni .így kalkulálj.

2012. júl. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A frontline nem gond, az én kutyámon is az van és velem alszik. A féreghajtás már rizikósabb, főleg hogy új kutya. Én nem aludnék vele rögtön első nap, lehet, hogy a kutya sem szeretné ezt, lehet, hogy eddig teljesen más környezethez volt szokva, szóval ne erőltesd, majd ő eldönti, hogy mi a jó neki. Nekem két kutyám van, van, hofy feljönnek az ágyba aludni, van, hogy a kosarukban alszanak, és ha meleg van, akkor a fürdőszobában a hideg csempén.
2012. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! A kutyus azóta nálunk van. Nagyon bújik hozzám és az egész éjszakát végig pihizi mellettem. Soha nem kelt fel és ahogy elsőnek megengedtem ,hogy az ágyra menjen azóta az én ágyamon alszik a legtöbbet. 2 hét és viszem ivartalanítani és chipet is kap. :) Mindenkinek ilyen tündéri kutyust kívánok! :) Szánalmas lehet aki kidobta az utcára.... de többet ez nem történhet meg!
2012. aug. 1. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!