Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért- miért van ez? Olvass...

Miért- miért van ez? Olvass lentebb.

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy sok kutyatulajdonos sokmindent enged meg magának? A következő: póráz nélkül sétáltatja a dögeit. Arra nem számolva, hogy azok a tetves bolhagépek rászarnak mindenre (sétálj nyitott szemmel és orral a Belvárosban), s csak hordozzák a fertőzéseket (lsd: bélférgek), ráadásul vannak agresszív kutyák is (megint póráz nélkül, hiába vicsorognak a lábad előtt, a tulajdonos nevetve böki oda, hogy ne félj, erre a nyavalya mégis rám akar rontani), melyek gyakran halálos baleseteket is okoznak. Miért van az, hogy ha egy kutya (tf.: egy aranyos, bájos, imádnivaló rottweiler) szétmarcangol egy kisgyereket (aki nem akar a kutyához menni, a kutya mégis megtámadja) és erre mindenki a dögöt védi, hogy: jajj szegény pára... hát kit érdekel, hogy megölte a gyereket, hadd sajnáljuk már.. (a Telav... bocs TV2 egyszer egy egész órás "műsort" csinált abból, hogy szegény dögök ott tépték szét a gyereket, s most pedig el kell venniük azokat a "kedves" tartóitól, s most meg mi lesz velük, s erre szétkürtölik a hírt). És még hülye, aki azt mondja, hogy a kutyák haszontalanok és veszélyesek... Ráadásul idegesítő, hogy erre a gazdát támadják, holott a kutya természetébe benne van a vérengzés??? Szerintem a kutya nem az ember legjobb barátja. A ló sokkal inkább az (lsd. történelem).
2013. júl. 24. 21:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Mondd, nem lenne sokkal élvezetesebb a lovas oldalon magasztalnod a kedvenc fajtádat a lovat, mint egy kutyás oldalon beömleszteni az utálatodat?

valószínűleg nem látod meg a pozitív oldalát a kutyásoknak és a kutyáknak. Pedig van. Csak éppen sötét szemüvegen keresztül nézed őket.

2013. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, Te leírtál mindent, amit a neveletlen kutyáról tudni érdemes.

Most jöjjünk azzal, amit a mi kutyáinkról tudni érdemes?

2013. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 sippara ***** válasza:
97%

Jahj... szívesen belemennék a dologba, de a vitát élvezni csak nálad jóval intelligensebb emberekkel szoktam, úgyhogy rövid leszek.

"rászarnak mindenre" - Primitív gazda, nem szedi fel.

"hordozzák a fertőzéseket (lsd: bélférgek)" - Felelőtlen gazda.

"vannak agresszív kutyák is" - Az esetek 99,999999 százalékában a gazda hibája. Bár ezzel az erővel agresszív emberek is vannak (nagyobb arányban, mint kutyáknál), szóval a mi fajunkra is ráférne egy jó alapos irtás.

"holott a kutya természetébe benne van a vérengzés" - Erre nem is tudok mit mondani, láthatóan fingod sincs a dologról...

"Szerintem a kutya nem az ember legjobb barátja. A ló sokkal inkább az (lsd. történelem)" - Ööö... ugyanarról a történelemről beszélünk? Bár már az is páratlan intelligenciáról és tájékozottságról tesz tanúbizonyságot, hogy egyáltalán megpróbálsz összehasonlítani egy hátas-, és egy társállatot.

No... most már csak arra ell rájönnünk, melyik random gyengeelméjű vagy a sok közül, akik idióta kérdéseket írogatnak ki az utóbbi időben :) Macskákkal hogy állsz?

2013. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Van egy olyan érzésem hogy ez a kérdés csak provokáció.

Egyébként nem fogom a véleményemet erről bővebben kifejteni, mert nagyon hosszú lenne.

Röviden: Ha egy kutya agresszív, az az ember hibája, ő nevelte olyanná.

"Tetves bolhagép?" "rászarnak mindenre?" "bélférgek?"... Egy jó gazdának bolhátlanítva,féregtelenítve van a kutyája, és ahol csak teheti összeszedi a kutyája után a piszkot. Ha ez nem így történik,és a kutya bolhás,férges, az megint csak a gazda hibája.

Szóval drága, te nem a kutyákat utálod, hanem a rossz kutyatartókat.

Látod, van bennünk közös pont!

2013. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Mert ilyen esetben a gazda a hibás. Nem jól neveli, kiköti, üti-veri, éhezteti, nem ért hozzá, stb. A kutya nem tud beszélni, csak a tetteivel tud kommunikálni. Gyerekkorom óta vannak kutyáink, megsimogatom a kóbor kutyákat, mostanság ideiglenes befogadó vagyok, mégis egyetlenegyszer harapott meg kutya, akkor is az én hibámból. Csak emgrázta a karomat, pedig össze is marcangolhatott volna. Ez is bizonyítja, hogy nem akart rosszat, csak figyelmeztetett. Nincs rossz kutya, csak rossz gazda.
2013. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%
Megértem vélt vagy valós sérelmeidet,de annyira provokatív a stílusod,hogy biztos nem jutnánk dűlőre.
2013. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Ezt amit most ide le írtál mind a gazda hibája hiszen, vinni kell zacskót hogy össze szedd a kutyád ürülékét, "tetves bolhagépek" kell venni bolhanyakörvet, és ha nem okos a kutya akkor nem kell elengedni. De mondjuk ha van egy nagy labrador kutya nagyon okos de öreg már semmire se figyel csak sétál, szerencsétlent minek pórázra kötni, most van ez a hülye pénzbírság (a buta gazdák miatt). Attól még nem kell a KUTYÁKAT akik mellesleg nem DÖGÖK bármennyire is buták, utálnod. És igen a kutyák az ember legjobb barátja mert lehet hogy te azt látod az utcán hogy vicsorog, de otthon egy tündér bogyó. :)

De mivel nincs kutyád (gondolom mivel akkor nem így beszélnél róluk) akkor tudnád hogy igen ŐK az ember legjobb barátja (már akinek). De ajánlom hogy nézd meg a Haciko filmet ami igaz történet alapján készült, meg szerintem még nem hallottál arról a számtalan mentőkutyákról sem. Úgyhogy ne a kutyákat szidd, és ilyen módon beszélj róluk.. Szidd a gazdáját, aki nem tudta megnevelni..

2013. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nekem már volt bajom kutyákkal. Nem is egyszer. Lehet, sőt bevallom, kicsit túlreagáltam a dolgot, de mikor bicajozom, eléggé idegesítő, hogy kóbor kutyák vesznek körül, s arra megy ki az egész, hogy gyakran órákat várok, míg a dögök elmennek onnan. Az imént olvastam egy halálos kutyatámadásról. Nos, a hibás nem az áldozat volt.
2013. júl. 24. 22:00
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Mi az hogy lovak :D:D Oké szeretem a lovakat meg minden, de ne már, melyik ló futott vissza a lábatlan gazdájáért a háborúban, az ágyú meg a minden közepette, félve szalad el úgy hogy vissza se néz.
2013. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván nem az áldozat volt a hibás, ezt aláírom

Hanem akkor szerinted ki volt a hibás? Az a kutya annak idején úgy bújt ki az anyjából, hogy "agresszív kutya leszek, megfogom harapni az embereket!" ? Vagy micsoda? Érdekelne az elképzelésed erről. Komolyan!

2013. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!