Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért magas a processzorom...

Meteoszityi kérdése:

Miért magas a processzorom hőmérsklete? (olvass lentebb)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szétkaptam a gépet, kikaptam belőle a processzor hűtőjét, mivel 4 éve már ott porosodott, és mindig hangosan búgott a gép, mert nagyon felmelegedett. Mikor kitakarítottam, visszaraktam mindent úgy ahogy kell a búgás megoldódott, viszont a processzorom hőmérséklete még feljebb szökött, mivel a ventilátor nem akarja magát 2800 fordulat fölé vinni, mikor 80 foknál a kitisztítás előtt már 4500 fordulaton pörgött. Tehát szeretném, hogy most is, mielőtt még szegényke felrobban inkább peregjen nagyobb fordulaton, minthogy valami baja essen. Előre is köszönöm válaszaitok.
2011. szept. 2. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
biztos hogy jól illesztetted vissza a hűtőt
2011. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Smartguy86 ***** válasza:
Jól fekszik a processzoron? Hővezetőpasztával mi a helyzet?
2011. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden hűtőlevétel után kötelező a maradék paszta eltávolítása, és új paszta rávitele a processzorra. Ennek hiányában nem lesz tökéletes az érintkezés, ezáltal a hőelvezetés, és ezáltal a hőmérséklet.


Ha felraktál új pasztát, és mégis magas a hőmérséklet, akkor a hűtőborda nem fekszik fel rendesen a processzorra. Tehát valamelyik lába a hűtőnek nem ment rendesen a helyére.

2011. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem raktam fel új pasztát, de gondolom lehet venni minden számítástechnikával foglalkozó üzletben. remélem ha viszek fel új pasztát megoldódik a problémám. Köszönöm válaszaitok. :)
2011. szept. 2. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!