Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért- miért van ez? Olvass...

Miért- miért van ez? Olvass lentebb.

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy sok kutyatulajdonos sokmindent enged meg magának? A következő: póráz nélkül sétáltatja a dögeit. Arra nem számolva, hogy azok a tetves bolhagépek rászarnak mindenre (sétálj nyitott szemmel és orral a Belvárosban), s csak hordozzák a fertőzéseket (lsd: bélférgek), ráadásul vannak agresszív kutyák is (megint póráz nélkül, hiába vicsorognak a lábad előtt, a tulajdonos nevetve böki oda, hogy ne félj, erre a nyavalya mégis rám akar rontani), melyek gyakran halálos baleseteket is okoznak. Miért van az, hogy ha egy kutya (tf.: egy aranyos, bájos, imádnivaló rottweiler) szétmarcangol egy kisgyereket (aki nem akar a kutyához menni, a kutya mégis megtámadja) és erre mindenki a dögöt védi, hogy: jajj szegény pára... hát kit érdekel, hogy megölte a gyereket, hadd sajnáljuk már.. (a Telav... bocs TV2 egyszer egy egész órás "műsort" csinált abból, hogy szegény dögök ott tépték szét a gyereket, s most pedig el kell venniük azokat a "kedves" tartóitól, s most meg mi lesz velük, s erre szétkürtölik a hírt). És még hülye, aki azt mondja, hogy a kutyák haszontalanok és veszélyesek... Ráadásul idegesítő, hogy erre a gazdát támadják, holott a kutya természetébe benne van a vérengzés??? Szerintem a kutya nem az ember legjobb barátja. A ló sokkal inkább az (lsd. történelem).
2013. júl. 24. 21:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
94%
Az,hogy az állat neveletlen,csakis a gazda hibája.Az,hogy neked fingod sincs milyen egy kedves,barátságos,jól nevelt kutya,az meg a te hibád,hogy nem látod a dolgok nyilvánvaló szép oldalát.Mi az,hogy a kutyák természetében van a vérengzés?NEM!Tudod...ez is a gazdi kérdése,hogy hogyan neveli és a legtöbb kutyájéban alap NINCS..de elmondok valamit annak az értelmes fejednek:)Kivétel nélkül minden fajtatiszta kutyát az EMBER tenyésztett.A vérengző pitbullt is.IGEEEEN,a pitbull azért vérengzik,MERT arra tenyésztette az ember és kényszerítette vagy kényszeríti ma is,hogy árkokban harcoljanak!!!!De a mai világban azon vannak,hogy ezt kiküszöböljék,de sajnos amit egyszer elb*sztak a tenyésztők,nem könnyű helyrehozni minden egyes egyednél!De ha megneveli kiskutyaként,akkor nem várható ez.Nem tehet róla,igen,mert szerencsétlen ilyen tulajdonságot örökölt,mert beletenyésztettük.A mi fajunk!Történelem?Óóó..kérlek..a ló szegény,én sajnálom őket,szállítóeszköz volt...kevesen tekintettek úgy lóra,mint barátra.Én még nem hallottam a kutyásoknál több sztorit,amiben a ló megmenti az ember életét..vagy a ló hűségesebb mint egy kutya..Igaz történet:Japánban egy professzornak volt egy Hachiko nevű kutyája.Minden reggel elkísérte őt az állomásra,mert vonattal ment dolgozni.Pontban 5kor a kutya mindig ott várta az állomáson haza.Ám egyszer a gazdi meghalt munka közben,és nem jött vissza a vonattal.A kutya 9 évig,míg meg nem halt várta minden délután az állomáson,hogy vissza jöjjön. Hachikonak a Shibuya állomáson szobrot emeltek és ma is látható.:) A kutya az ember legjobb barátja.Ez kétségtelen...Mindig közelebb álltak hozzánk mint bármely más állat,és mindig többet is adtak.Azért,mert téged megkerget egy kóbor kutya,vagy belelépsz a kutyaszarba nem minden egyes eb rossz és dög,de ahogy szegény pitbull ösztöneivel,úgy a te primitív gondolkodásoddal sem tudnak mit csinálni.Olyan a kutya,amilyen a gazdája.Ha volt kutyád,te nem tudtad rendesen és helyesen nevelni,hiszen ő magától nem tudja,mit csináljon:)Ahogy a lovat is be kell törni:)Szóval ennyit erről...a kutyám meg is ugatta a kiírásod.
2013. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
93%

Én is röviden leírnám,hogy amiket te hibának látsz az mind az ember hibája nem a kutyáké!

Sajnálatos,hogy sok a felelőtlen gazda!

De nem a kutyákat kéne elővenni,mennyi erőszakolás,gyilkosság,bántalmazás,rongálás,szemetelés írható az emberek számlájára.

Amikor a tetves héven nem tudsz leülni normálisan ,mert bűzlik a kabin a piától és tele van c.gánnyal vagy alkoholistával akik beléd kötnek, be szólógatnak és fogalmas sincs mikor rántja elő a kést és szúr le vagy erőszakol meg!


Esküszöm inkább egy kutyaharapás, mint,hogy megerőszakojanak vagy megkéseljenek!


Az meg a másik,hogy gyereket egyedül nem hagyunk kutyával akármilyen birka természetű is!


A kutya rossz kézben fegyver is lehet,de az emberek hibájából!!


Nos,tényleg a kutyát IS sajnálni kell,mert nem ő a hibás!


Ez olyan,hogy egy 4-5 éves gyerek kezébe adsz egy kést,nem tudja ,hogy kell használni és játékból leszúr vkit(jó ez lehet hülye példa,de megeshet)

2013. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anyabanya50 válasza:
100%

Kedves kérdező!

Tényleg komolyan gondolod a kutya és a ló összehasonlítását? Hát te tudod....

De ha elfogadnánk a véleményedet, azzal kellene kezdeni, hogy kiírtjuk pl a vakvezető kutyákat és helyettük vakvezető lovakat tartanánk. Gondold ezt át még egyszer....

2013. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

A jó ég óvjon meg minden kutyást tetőled.

Te egy fanatikusan elvakult kutyagyűlölő vagy.

Válaszra sem méltatlak.

2013. júl. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

húha! nem semmi kérdés! olyan szinten nem semmi hogy rögtön úgy válaszolok hogy nem olvastam el a kommenteket. szóval tuti hogy lesz még válaszom mert utánna elolvasom azokat is.


nah szóval:


"A következő: póráz nélkül sétáltatja a dögeit."


a városrészen csak hajnalban vagy éjjel sétáltatom póráz nélkül. tehát amikor nem találkozunk emberekkel, hogy ne zavarjuk őket. a parton már bocsánat de póráz nélkül van a kutyám, viszont nem megy oda senkihez és semmihez. (utcán se menne de ott más ha el kell mennie valakinek mellettünk mint hogy tisztes távolban vagyunk tőle). teljesen jólnevelt nem zavaró kutya.


" hogy azok a tetves bolhagépek"


kikérem magam és az ápolt kutyám nevében! szerencsére az emberi ész leleményességének, erre megfelelő eszközöket feltaláltak és természetesen egészségben boldogságban használjuk is őket. nem beszélve arról hogy velünk együtt él, szóval ...


"rászarnak mindenre (sétálj nyitott szemmel és orral a Belvárosban),"


az enyém tökéletesen megtanulta hova szabad és hova nem!


"csak hordozzák a fertőzéseket (lsd: bélférgek)"


szintén az emberi ész leleményességének köszönhetően éltünk annak lehetőségével hogy a kutyánkat megfelelően beoltassuk illetve rendszeresen élünk annak lehetőségével hogy megfelelő rendszerességgel féregtelenítsük.


"ráadásul vannak agresszív kutyák is (megint póráz nélkül, hiába vicsorognak a lábad előtt, a tulajdonos nevetve böki oda, hogy ne félj, erre a nyavalya mégis rám akar rontani),"


ilyenekkel mi is találkozunk, nem nagy ügy. el kell zavarni magadtól a kutyát úgy hogy ő is értse mit akarsz tőle.


"Miért van az, hogy ha egy kutya (tf.: egy aranyos, bájos, imádnivaló rottweiler) szétmarcangol egy kisgyereket (aki nem akar a kutyához menni, a kutya mégis megtámadja) és erre mindenki a dögöt védi, hogy: jajj szegény pára... hát kit érdekel, hogy megölte a gyereket, hadd sajnáljuk már.. (a Telav... bocs TV2 egyszer egy egész órás "műsort" csinált abból, hogy szegény dögök ott tépték szét a gyereket, s most pedig el kell venniük azokat a "kedves" tartóitól, s most meg mi lesz velük, s erre szétkürtölik a hírt)."


azért mert soha nem a kutya a hibás ha egy antiszoc elvadult dög lesz belőle! ez alink tökéletesen jól megfogalmazza ezt!

[link]


"És még hülye, aki azt mondja, hogy a kutyák haszontalanok és veszélyesek... Ráadásul idegesítő, hogy erre a gazdát támadják, holott a kutya természetébe benne van a vérengzés???"


hajjaaj, de még mennyire hogy ő a hibás. ismétlem:

[link]


mellesleg nekem pitem van (TE JÓÓÓ ÉG!) hát nincsen kedvem belinkelgetnem az itt ott szétszórt sztorijaimat. legyen annyi elég, hogy ő még szégyent nem hozott ránk, de más kutyákkal már volt probléma. nincsen ezeknek a kutyáknak a vérükben semmilyen vérengzés. ISTENEM DE BUTA AZ AZ EMBER AKI ILYET ÁLLÍT! semmi több hanem az hogy ezek nagytestű, erős kutyák hiszen komoly munkákra lettek tenyésztve, mint a pit, a roti a dobi, a német juci és így tovább. erős kutyák kellettek bizonyos feladatokhoz. nos ha a te kezedben van egy erős kutya akkor az rajtad áll mi lesz belőle. egy keményen dolgozó, sportoló kutya vagy egy agresszív állat a felgyülemlett feszültség miatt. ez az embereknél sincsen sokkal másképp.


"Szerintem a kutya nem az ember legjobb barátja. A ló sokkal inkább az (lsd. történelem)."


valóban? ebből is látszik hogy borzalmasan és mérhetetlenül szánalmasan buta vagy! de engedd meg hogy felvilágosítsalak!


a kutyához ugyanúgy mint a lóhoz, szükséges hogy megtanuld a testbeszédét, illetve tudj az ő szintjén kommunikálni vele. máskülönben a lóval is ugyanúgy meggyűlik a bajod! hajjaj de még mennyire hogy meg! az a baj hogy az ember valami felsőbbrendű lénynek hiszi magát, és elvárja hogy az állatok hozzá idomuljanak, maximálisan tanulják meg a mi nyelvünket! ráadásul mind a kutya és a ló igyekezett ennek eleget tenni -máskülönben nem tudnánk beszélni háziasításról!- maximálisan sajnos nem tudták elsajátítani ezt. ugyanis ők állatok, ösztönökkel, megérzésekkel, és testbeszéddel!!! ha ezt a minimumot nem vagyunk képesek megtanulni könnyen kutya de még ló támadás áldozatai is lehetünk.


nézzük mennyire biztonságos a ló, illetve mennyire ÁLLAT ő is (ezeknél az eseteknél, hangsúlyoznám az embert hibáztatom szintúgy mint a kutyák esetében):


gyerekkoromban rengeteget jártam lovardába. imádtam. nos amit gyerekfejjel megtapasztaltam lovas balesetekből:


-2 éves kisgyermeket fejbe rúgott a ló, hónapokig kórházban volt!


-saját gazdájának szinte átharapta a karját a lova -szegényt mai fejjel már biztosra tudom hogy csak egyre jobban elcseszte a sok agyatlan akik azt hitték értenek a lovakhoz!-


- terepen a ló megijedt valamitől (mily borzalom hogy merészeli nemde?) mire az éppen rá felszálló gazdájával kilóméterekig meg sem állt, a gazdi lógott lefele, a kengyelbe akadt lábával ínszalag szakadás, a kezéről pedig szabályosan lenyúzta a bőrt.


- NEVELÉSSEL KAPCSOLATOS!

rosszul tartott (évekig egy karámban rohadt!) ideggyenge ló került a lovardába. eljött a patkolás ideje. legyen elég rövidítve a sztoriból annyi, hogy összesen öt férfi alig tudta lefogni csak annyira hogy a nyakába egy kis nyugtatót juttassanak már! kemény volt végignéznem azt elhiheted!


szóval ez is csak azt igazolja hogy egy nem megfelelően "nevelt" ló is borzalmas lehet, ahogyan egy szintén évekig elzárva élő szerencsétlen kutya is.


az első példám pedig nem is lehetett jobb a te bugyuta rotis példádra. kemény volt az is. foglalkozott azzal a ló hogy ő egy két éves totyogó gyerek? bizony nem. úgy fejbe rúgta szerencsétlent hogy az is rettenet volt. micsoda balhé volt abból is! azóta se tudom hogy maradandó károsodások nélkül megúszta e a gyerek.


ja, és most jut eszembe! dolgoztam egy lánnyal akit szintén pici korában egy ló rúgott fejbe. ha hiszed ha nem a füle mögötti kb. jókora tenyérnyi részen nem volt koponyája! kissé be is volt ott süppedve a feje. ő is hónapokig volt kórházban, a szülei betegre bőgték magukat. szerencsére felépült, gyönyörű lány, és nem nagyon láttam hogy valami agyi baja lett volna. gondolom a 2 éves kisfiúval is valami ilyesmi lehetett.


de még tudnék itt írni oldalakon keresztül ám, ledobásokról, lórúgásokról és így tovább!


szóval a ló sem olyan tündér kis ártalmatlan bogár ahogyan azt te gondolod!


EGYET JÓL VÉSS AZ ESZEDBE! FAJTÓL (tehát ló kutya macska akármi) NEMTŐL FÜGGETLENÜL EZEK MIND MIND ÁLLATOK! ÉS HA NEM TANULSZ MEG AZ Ő NYELVÜKÖN KOMMUNIKÁLNI VELÜK, ILLETVE MEGFELELŐEN TARTANI ŐKET, MIND MIND EGYTŐL EGYIG VESZÉLYESSÉ VÁLHATNAK AZ EMBERRE IS NÉZVE!


a ló is ahogyan a kutya is kifejezi balesetveszélyesen a nemtetszését ha már valami/valaki miatt kellemetlenül érzi magát. a ló általában rúg, a kutya általában harap.


"A támadásoknak minden egészséges kutya esetében van (a kutya szempontjából) oka. Ha a kutya egészségi állapotára, illetve arra, hogy ne legyen oka támadni a család odafigyel a támadások túlnyomó része megelőzhető."


nos ebben az idézetben a "kutya" szót kicserélném "állat"ra. mert ugyanígy igaz ez a ló esetében is http://www.youtube.com/watch?v=G7jIMLwRpCs

2013. júl. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"ahogy szegény pitbull ösztöneivel,úgy a te primitív gondolkodásoddal sem tudnak mit csinálni."


ebben az egyben tévedsz. bár a pit egy nagyon erős állatnak lett tenyésztve, korántsem olyannak aki megérzi egy fajtársát és azonnal ölni akarja. én sokkal inkább úgy nevezném hogy jóval nagyobb fokú dominancia igen nagy erővel és kitartással megspékelve van ezekben a kutyákban (ezért balhézik össze könnyebben akár még kölyökként is egy fajtársával ha kell). ezen a részén (támadjon egy fajtársára, ne vegye tudomásul a megadás semmilyen jelét) sokkal inkább RÁNEVELÉS (illetve épp semmilyen nevelés vagy szocializálás) útján dolgoztak. de még egy erre a célra használt kutyából is tudsz faragni normális kutyát. megfelelően belefektetett munkával és idővel.


az pedig hogy a kutya alapvetően antiszociális NEM KEVERENDŐ ÖSSZE AZZAL HOGY "ÚGY SZÜLETETT". egy nem megfelelően nevelt és szocializált BÁRMILYEN FAJTÁJÚ domináns kan bármikor nekiesik ugyanúgy a fajtársának és ha antiszociális akkor marhára nem fogja érdekelni azt sem hogy a másik megadja magát!!!


és itt máris kilyukadtunk oda hogyha megfelelően neveled akkor normális lesz a pited, ha nem neveled/szocializálod megfelelően akkor egy kistestű keverék is (vagy egy roti bármi!) neki fog menni mindennek és mindenkinek! semmiben sem különbözik.


amúgy ezt részletesebben és tudományosabban levezetve egy külföldi honlapon láttam. sajnálom hogy már nem emlékszem az oldalra, szivesen belinkeltem volna hogy felnyiljon azoknak a szeme akik azt hiszik a pitek így lettek kitenyészve. hát az a nagy büdi igazság hogy valójában nem is arról volt szó amit sokan hisznek, hanem erős domináns kutyák megtanított verekedéséről van szó. jellembeli tulajdonságaiban is a tenyésztés során olyan dolgokra mentek rá amik mindezt erősítik segítik. bátor legyen, tettre kész. de persze ugyanezt így egyszerűbben elég sok magyar oldal is csodálatosan elmagyarázza a buta embernek!


" Esetükben egyetlen tenyésztési cél létezett: a kutyaviadalra való alkalmasság, a küzdelmekben remélt jobb eredményesség."


TEHÁT SEHOL NEM FOGOD AZT LÁTNI A PITEKNÉL HOGY A TENYÉSZCÉL AZ KONKRÉTAN HOGY A FAJTÁRSÁT ZSIGERBŐL UTÁLJA! mert ilyet nem lehet létrehozni. lehetetlenség. ráadásul az egész valójában bulldogok harcoltatásával kezdődött, tehát ez is azt igazolja hogy nem így lett tenyésztve, hiszen bármilyen más fajta is nekiesik a fajtársának ha úgy van "nevelve".



arról meg nem is beszélve hogy ha még igaz is lenne hogy a pit ösztöneiben van a fajtársa gyilkolása iránti vágy, azt ugyanúgy le lehet nevelni ahogyan pl. a macskák levadászását. de mint ahogy már azt írtam a pitnek semmilyen más fajtárástól különösebb ösztöne nincsen arra hogy legyilkoljon más kutyákat. erre az ember neveli rá.

2013. júl. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

nah ezzel a kérdéssel muszáj azonnal példát mutatnom! ezek a kutyák nem pitek, nem is erre lettek tenyésztve. mégis egymásnak ugranak NOHÁT!!! ezekszerint mégsem csak a pitek esnek egymásnak vagy fajtársaiknak. de furi! ez is tökéletese példája annak hogy nem a tenyésztésről van szó, hanem arról hogy hogyan neveled! (egy raklap ehhez hasonló példát tudnék még felmutatni!)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4630779-van-n..

2013. júl. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Az imént olvastam egy halálos EMBERtámadásról. Várj, ilyen minden percben történik.

És ha emlékszel, kedves kérdező, nagy port kavart az eset, amikor egy póni ölte meg a gondozóját. Háborodj fel nyugodtan, de alapvetően ott is elhangzott, hogy nem az állat a hibás.

Neked az emberekkel van bajod és ezen mi nem tudunk segíteni.

2013. júl. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

A lovak is rengeteg balesetet okoznak,csak azt nem mondja be a tv,mert egyszerűbb a kutyákat elő venni főleg ha bull típusú kutyáról van szó!

szerintem is az emberekkel van bajod,nem az állatokkal!


Amúgy meg tájékoztatlak,hogy a gyerek támadások meg jó részt a szülők hibája! miért is?

Minden ép eszű ember tudja,hogy idegen kutyához nem megyünk csak úgy oda még ha kistestű akkor sem! Ezáltal a gyereket se engedjük a kutyához.A kutya egy ösztön lény ha egy síkitozó "vmi"(szándékosan nem írtam gyereket,mert a kutyáknak mindegy) rohan felé jó,hogy megijed és ő harapással jelzi a nem tetszését,mivel nem tud beszélni!

Itt sem a kutya hibás,talán még a gazdi sem,mivel még a nyugodt kutyák sem szeretik ha hirten egy sikítózó gyerek rohan feléjük, én is megijednék!Szóval itt meg a szülő hibás,de a szülő is EMBER.


És,hogy meséljek egy sztorit.Egyik ismerősöm hozott ki a menhelyről egy kutyát (keverék).Rehabilitálás alatt volt így az utcán szájkosárban és természetesen pórázzal sétáltak amikor egy kisgyerek sikítva rohan a kutya felé,a kutya ütött egyet a gyereken mivel szájkosár rajta volt a gyerek elesett,az ismim meg hiába fogta rövidre a kutyát és fordult el a gyerek nem állt meg (hol van ilyenkor a kedves felelősségteljes szülő?sehol -.-)A gyerek sírni kezdett és mindenki az ismerősömet támadta.De ismerősöm eléggé nagyszájú nem hagyta annyiban.Mondta,hogy ő szabályosan sétált,a gyereket kéne megnevelni,hogy ne rohangáljon oda minden kutyához! A szülőket is lehordta mindennek,amiért ilyen felelőtlenek,mellesleg mondta ismim,ha egy hülye gazda viszi arra az agresszív kutyáját szájkosár nélkül a gyereknek nagyobb baja is lehetett volna.Végül a szülők szó nélkül elmentek beismerve,hogy felelősség teljes hiányát mutatták! A vicc az volt,hogy mások is támadták a szülőket,hogy miért nem figyelt a gyerekre,meg voltak ott kutyások is akik ismim védelmére keltek.Nem lett semmi ügy végülis ebből.De remélhetőleg a szülők tanultak a hibájukból!


Egyszóval ha bármiféle állat támadás van az mind mind az EMBER hibája!

2013. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

"Miért van az, hogy sok kutyatulajdonos sokmindent enged meg magának?"


Na idehallgass kérdező inkább azzal foglalkozz, hogy az emberek miért engednek meg olyan sokat maguknak.

Mindennaposak a gyilkosságok világszerte. Naponta többször Magyarországon is feldarabolnak, megszurkálnak. felakasztanak, felgyújtanak, agyonlőnek, vízbe fojtanak, kútba dobnak embereket.

Csak hát ennek már nincs hírértéke, mert megszoktad mert mindennapos események.

Azért tűnik fel neked egy kutyatámadásos hír mert RITKA.

Ne ezen lázadozz hanem azon amiket az elején írtam.

2013. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!