Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai pitbull terrier...

Amerikai pitbull terrier kutyával mit kezdjek?

Figyelt kérdés
El kellett hoznom egy eredeti fajtiszta amerikai pitbull terrier kan kutyát, mert nem etették, nekem pedig megtetszett, de 8 ezer benzinköltségem van benne és a szüleim nem engedik hogy tartsam, mert félnek tőle, egy külön kunyhóban tartom bezárva mert félek hogy széttépi a két kiskutyámat, de semmit sem csinált nagyon szelíd, a kezem a szájába tettem, adtam neki enni, kicsit rémült még, gyönyörű. pont így néz ki, csak nem ennyire nagyon izmos: [link]

2013. júl. 24. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a kapcsolatot velük,bull típusú kutyáknak segítenek!

[link]

2013. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Mennyi idős a kutya, és miért nem etették?

Hány éves vagy?

Próbáld meg megérdeklődni az előző tulajtól (/tulajoktól), hogy milyen a kutya viselkedése, vérmérséklete, miképp viselkedett más állatokkal (bár ezt sem lehet szentírásnak venni, hiszen egy teljesen új környezet, és az idegen emberek sok stresszt okozhatnak a kutyának).

Nos, a pitbullokat muszáj kemény kézzel fogni, ha egy ilyen kutyát akarsz tartani, akkor határozottnak és magabiztosnak kell lenned, nem engedheted, hogy a kutya elkanászodjon.

Az egész napos bezártságot viszont semelyik kutya nem bírja, szóval naponta engedd ki, hogy lemozoghassa a feles energiáit (erre tényleg nagy szükség van, ajánlom, hogy mindig fáraszd le alaposan, és akkor nem fog tombolni). Enélkül könnyen depressziós lehet, de a viselkedése akár agresszióba is átcsaphat.

Legyél türelmes!

Vannak amúgy kutyaiskolák, szóval a szüleid megnyugtatása érdekében akár be is iratkozhatnál :)

2013. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
78%
Ahogy az első írta, vedd fel a kapcsolatot a fajtamentőkkel, keressenek neki gazdát.
2013. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Azt miből gondolod látatlanban,hogy bántaná a kutyáidat?

Ugyanúgy bánj vele,mint a többivel.Rengeteg pit él más,kistestű kutyákkal együtt gond nélkül.

2013. júl. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Vidd ki pórázzal a kiskutyádhoz, ha a kiskutyád nem viselkedik vele dominánsan, nem hiszem, hogy bántaná...

Szüleidnek is mutasd be, ha aranyos, kedves, bírni fogják. Az én anyukám sem akart bull típusút, pedig hoztunk egyet menhelyről, és a legnyugodtabb, bújósabb kutya, így ő is imádja. :)


Végső esetben, fajtamentők.

2013. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sippara ***** válasza:
85%
Nem végső esetben, hanem azonnal. Ne haragudj utolsó, de aki megoldásként valami melléképületbe zárja a kutyát, annak ne legyen, pláne ne pit. Pont így kezdődnek a "harcikutya széttépte a..." hírek eredeti történetei, van elég baja ennek a szerencsétlen fajtának a reputációjával, ne szívassuk már őket direkt. Majd a fajtamentők találnak neki megfelelő gazdát.
2013. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
nehogy már a saját kutyáin gyakoroljon, hogy széttép-e más kutyákat vagy sem... gondolkozzatok már. Sokkal több a más kutyákkal balhézós pit, mint aki nem. Főleg ha nincs/nem is volt nevelve.
2013. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal több német juhászt meg agyonkényeztetett ölebet láttam habzó szájjal,ok nélkül más kutyára támadni,mint pitet.A kutya arról nem tehet,hogy milyen fajtának született.Ez van.Ennek a kutyának SOS új gazdi kéne.Szólni kell Cerberoséknak,Ők csinálják a pitbullmentést.
2013. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a bezártság nem segíti a szocializációját.Tapasztalt és tudatos gazdi kell egy pit tartásához,hogy az biztonságos legyen.Vagy fajtamentőkhöz vigyed,hogy ne egy szaporítónál vagy még rosszabb helyen kössön ki,vagy járj vele kutyasuliba.
2013. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azért mert pit, nem jelenti automatikusan h bántana más kutyákat, csak akkor bánt ha erre nevelték...
2013. júl. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!