Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász első kutyának?

Német juhász első kutyának?

Figyelt kérdés
Még nem lehet kutyám,apukámat kikészíti ha ugat a kutya :).De később szerenék egyet.Német juhászon gondolkodtam.Még nem volt kutyám.De olvasgattam rola.Kertes házban lakom szóval hely lenne neki.Nem messze töllünk van egy szép nagy rét.Időm van még általánosba járok.Leginkább olyan emberek véleményét várom akinek van/volt német juhásza és van vele tapasztalata.Ha valami nformáció kell még írjatok.12/f

2013. júl. 26. 15:32
 1/4 Valletta ***** válasza:
Én ilyen fiatalon biztos, hogy egy kevésbé munkaigényes és kisebb méretű fajtát választanék.
2013. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt németjuhászom, gyönyörű és okos volt. Az ilyen kutyából akkor hozod ki a legtöbbet, ha foglalkoztatva, mozgatva van, de mivel elég rugalmas, ezért ha pl. beteg vagy pár napig, akkor sem bontja le a házat, ha nem viszed ki a rétre, csak valahova közelebb. Szerintem ideális első kutya, ugyanakkor nagyon nagy felelősség is, mert ha elszúrjátok a nevelését, vagy megunod és nem foglalkozol vele, egy ugató, póráztépő agresszív, harapós vadállat is válhat belőle, ami ekkora méretű és erejű kutyánál nehezen megfékezhető.

Szóval ha németjuhászt, vagy bármilyen más kutyát szeretnél, csak úgy hozzátok el, ha 10-15 évre elkötelezed magad a vele való foglalkozás mellett. Akkor is sétálni szeretne majd, ha te bulizni akarsz menni, akkor is játszani akar, ha -10 fok van télen. Emellett az egyik legnagyobb tévedés, ahogy a legtöbben tartják, kirakva a kertbe, a házból abszolút kitiltva. Nagyon erős kapcsolatot tud a gazdájával kiépíteni, ehhez viszont a gazda közelsége kell. Én összecsiszolódtam a kutyámmal, de én lakásban tartottam, így akkor is tanultuk egymást, ha csak főztem és ő figyelt. Szóval ha elég sok időt töltesz vele együtt, kiismer, és sokkal kevesebb jelzésből is érteni fogja, mit akarsz, ha mondjuk az utcán megrántod egy picit a pórázt.

Bocs, egy kicsit hosszú lett:) De összefoglalom:

-értelmes kutya, mindent meg lehet tanítani neki

-foglalkoztatni kell ahhoz, hogy hallgasson rád

-nagyon sok időt kell vele tölteni, hogy tanuljátok egymást, és nem csak ameddig kölyök!

-jól kell táplálni, nem valami selejt táppal

-jó helyről nézzetek kutyát, ha egészségeset akartok

-meg kell tanulnod mellette határozottnak lenni

-innentől nem lesz olyan, hogy "nincs kedved", a kutyáddal minden nap kell majd foglalkozz, kedvtől függetlenül.

2013. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem most szeretnem még nem is tarthatok.Tudom,hogy nagy felelőség.2.válaszoló.Nagyon köszönöm nem gond,hogy ilyen hosszú.
2013. júl. 26. 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is egy gyönyörű német juhászom van és nem ő az első. Az előzőt sajnos ellopták mialatt nyaraltunk, a mostani kis hercegem 11 hónapos. Azt rögtön az elején le kell szögezni, hogy borzasztó nagy mozgás igénye van, az enyém másfélóra sétáltatás + minimum félóra játék után is még mindig pörög. Borzasztó hűséges, de emiatt a ragaszkodása miatt egy "szökős kutyus". Igazi házőrző, tehát alapjába véve ugatós. Rengeteg fajtára jellemző betegsége van és mondjon bárki bármit ez még a tenyésztőtől vásárolt kutyákra is igaz. Szerintem mindenféleképpen megfelel első kutyának, ha hosszú időre(kb. 10-15 évre) szeretnél egy társat, de azt ajánlom, hogy még nem engedik meg, hogy legyen gyűjts minél több információt a fajtáról, legyél felkészült!!! 18/L
2014. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!