Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes hamarabb érdeklődni...

Érdemes hamarabb érdeklődni kiskutya iránt a tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy kiskutyát Angliából, kiállítási célra. Már kinéztem a kennelt, ahonnan szeretném, de még nem írtam a tenyésztőnek és nem tudom írjak-e... Még egy fél évem van az államvizsgáig (egyetemista vagyok), és a suli elvégzésével elköltöznék itthonról (itthon nem engedik a kutyát) a párommal egy másik városba, ahol dolgoznék. Na most nem tudom, hogy így felvegyem-e a kapcsolatot a tenyésztővel, mert azalatt a fél év alatt, meg amíg elköltözök, stb, addig még sok víz lefolyik a Dunán, lehet hogy nem is sikerül az államvizsga vagy ilyesmi és csúszok. Másrészt viszont ott motoszkál bennem, hogy egyáltalán rábólintana-e arra, hogy vehessek onnan kiskutyát, mert mi van, ha nemet mond és hiába éltem bele magam abba, hogy innen lehet kutyám. Nem tudom mit csináljak, mert nem igazán akarom beleírni a levelembe azt hogy "hát még magam sem tudom milyenek lesznek a körülmények" vagy hasonlók :S

2013. júl. 26. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan érdeklődhetsz. Azt is elmondhatod neki, hogy már előre kinézted azt a kennelt, de államvizsga, stb. Egy normális tenyésztő még örül is neki, ha hamarabb érdeklődnek és megvárják a megfelelő feltételeket (lakás, kert, stb, mint neked) és csak aztán, felelősségteljesen vesznek kutyát.
2013. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Nem azt kell írni, hogy még nem tudod milyenek lesznek a feltételek, hanem azt, hogy költözni szeretnél,stb. és amint megfelelőek lesznek a feltételeid, szeretnél tőle majd kutyát.

2013. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Valletta ***** válasza:
Érdeklődni lehet, de szerintem személyes találkozó nélkül jó tenyésztő nem ad el kutyát. A legegyszerűbb, ha őszintén megbeszéltek mindent.
2013. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp írj neki! Anyukám anno évekig levelezett több tenyésztővel is (még a papírleveles korszakban :) ) egy akkor még gyerekcipőben járó fajtánál, mielőtt elszánta volna magát, hogy kutyát vegyen egyiküktől, de nem lett belőle sértődés a többieknél se, hogy nem tőlük vett, mert addigra tök jó viszonyba kerültek és egy csomó jó tanácsot kapott tőlük.


Én ha tenyésztő lennék, mindenképp értékelném, ha valaki előre jelentkezik.

Lehet, hogy a köv. fél évben nem is lesz alom, akkor meg pláne így a legjobb.

2013. júl. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kapcsolatot már most is felveheted vele. Mondd el neki a teljes igazságot, meg fogja érteni és értékelni is fogja. Emellet már a kutyára is rátérhettek. Hogy miylen célra szeretnéd és milyen párositásból.
2013. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!