Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítási kockázat. Kin...

Ivartalanítási kockázat. Kin múlik?

Figyelt kérdés

Szeretném ivartalanítani a kan kutyám, de most hallottam egy esetet, ahol a kutya nem ébredt fel az altatásból. Kicsit megijedtem. Szeretem a kutyám, meg hát nem kevés pénzbe került...

Min múlik, hogy sikerül - e a műtét? Az orvoson? Az adott egyeden? Az altató anyagtól? A kutya korán?

Hogy tudom csökkenti a kockázatot? Van olyan orvos, aki felelősséget vállal? Eléggé kiakadnék, ha kölyök korában ivartalanítanám és ott maradna, az orvos meg csak annyit mondana, hogy bocsi.



2013. júl. 27. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Egyes-egyedül a kutya szívén múlik. Ha van veleszületett rendellenessége, akkor és csakis akkor ottmaradhat a műtőasztalon, de ebben az esetben 4-5 évnél tovább úgysem élhet szegényke, mert egyszercsak elviszi a szive :(


Egészséges kutyáknál kockázatmentes az altatás, manapság már nagyon veszélytelen az ivartalanítás.

2013. júl. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

tulajdonképpen sok mindenen múlhat. nem viccből fontos pl. a kutya PONTOS súlya se egy altatásnál, mert ennek megfelelően kapja meg a kimért adagot. pl. egy olyan rendelőebn ahol nincsen mérleg -nem túl jó- ha a doki kérdi és a 10 kilós kutyára mi azt mondjuk hogy 8 akkor könnyen lehet a dologból túladagolás.

egy orvos általában általánosan kivizsgálja a kutyust mielőtt ilyesmibe kezd pl. megfigyeli a kutya szívét is, illetve felméri az általános egészségügyi állapotát. illetve számításba veszi a kutya pontos súlyát, korát.


szóval normálisabb helyeken ez nem úgy megy hogy csak durr bele. sőt a tapasztalatom az, hogy elővigyázatosságból általában a szükséges altató mennyiség alsó hátárát adja be a doki. és műtét alatt figyeli a kutya minden legapróbb rezdülését és csak kis adagonként adagolja továbbra az altatót ha szükséges.


egy megfelelő dokival simán át tudod ezt beszélgetni. és nála jobban senki nem tudna neked ezekre igazán pontos válaszokat adni. szerintem simán megbeszélheted vele -ha esetleg nem így szokta csinálni- hogy műtét előtt vizsgálja meg a kutyust hogy altatásra megfelel e az egészségügyi állapota.

2013. júl. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Mostanában már elég kicsi ennek a kockázata, jó doki két különböző altatóval dolgozik, így kevesebb a mellékhatás, és van olyan cucc, aminek van ellenszere is, bármikor fel tudják ébreszteni, nem kell megvárni, amíg lebomlik a kutya szervezetében. Beszéld meg a dokiddal, hogy extrabiztonságosan szeretnéd, nem érdekel, mennyire drága, és hacsak a kutya szervezetével nincsen valami előre nem látható probléma, akkor semmi gáz nem lesz.
2013. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak a szívén múlik, hanem az összes szervén, ha a mája leáll, akkor is végzetes.

De ahogy akumi mondta, vannak drágább, de extrabiztonságos módszerek.

Másik lehetőség, felmérni és kivizsgáltatni a kutyád egészségét műtét előtt, ez idősebb kutyáknál javasolt is.

2013. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
36%

Vannak kutyák akik epilepsziás rohamot kapnak az altatótól.

Ez nem tudom pontosan, hogy mennyi életveszélyt rejt magában.

2013. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon kevés esélye van ilyesminek,főleg ha géppel altatják.Amint fentebb írták,az orvos altatás előtt úgyis megvizsgálja(az én kutyáimnál EKG és egy gyors labor is volt a műtét előtt),és ha minden rendben,akkor jöhet a műtét.
2013. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és tudtok ajánlani olyan dokit aki nagyon megbízható, és így csinálja a dolgokat?
2013. júl. 27. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ,merre laksz.Én Dunaföldváron műttettem őket a klinikán,ott így csinálták.
2013. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
X. ker.
2013. júl. 27. 15:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a XV.kerületi Primavet Klinikát ajánlanám.Jó a felszerelésük,szakembereik,z én kutyámat is műtötték ott,mikor még Pesten éltünk.Keletitől busszal könnyen megközelíthető,az 5-ös busz majdnem a klinika előtt tesz le.A Bánffy vagy a Zsoldos doktorral beszélj,hogy valamelyik a kettő közül végezze a műtétet.Műtétekre vannak szakosodva és nagyon lelkiismeretesek.
2013. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!