Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kertes házban lakunk, a kutyus bent aludna és akkor menne ki amikor szeretne. Napi 2 órát tudnék vele sétálni, mozogni valamint a tanítás ugye.:) Szeretném ha nagytestű lenne, a szőre végül is mindegy, és hogy ne olyan mindenkivel pusziszkodós típus legyen. Tudtok nekem ilyen kutyákat javasolni ?


2013. júl. 27. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Belga juhász, groenendael, tervueren, ezek inkább a családi kutyák, a másik kettő inkább munkakutya. Remek házőrzőnk volt, betehette a szájába a kisgyerek a kezét, és úgy sétáltak. A napi 2 óra elég, ha még otthon is labdáztok, lefárasztod agyilag, esetleg pár akadályt felállítasz neki.

Vizsla, velük nincs személyes tapasztalatom, de ők is alkalmasak házőrzésre és családi kutyának is.

2013. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem írtad, h első kutyád lenne-e? Ha igen és nem boldogulsz, vinnéd-e kutyasuliba? Ill. mennyire szeretnél viszonylag könnyen kezelhetőt v lehet esetleg makacsabb is?

2013. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !:)

Igen, az kimaradt, hogy első úgymond saját kutyám lenne(volt már a családban kutya, de akkor még pici voltam). Mindenképp vinném suliba, ha bármi gond adódna! Jó lenne ha viszonylag könnyen kezelhető lenne.

2013. júl. 27. 11:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyi kutyus a megoldás. ^^

Nagyon édes kis pofák.:)

Nem fajtatiszták,de nagyon hűségesek és aranyosak.Szétnézhetsz,kiválaszthatod a neked tetsző kutyust(ebben a gondozók is segítenek ha kéred).

Miért vennél drágán 1 kutyát,csak mert fajtatiszta?Inkább ments meg 1 szegény kutyust. :/

Sok menhelyen elaltatják őket 1 idő után,ha senki nem fogadja be őket. :(

2013. júl. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A menhelyes dolog is jó bár ha olyan trauma érte az állatott akkor örökké ott lesz benne és nem biztos, ohgy megfog tudni bizni valakiben is ha meg mégis évek kérdése.

Én kb egy hete kaptam egy német törpe spiccet. Előszőr menhelyről szerettem volna hozni de keresgéltem interneten (jófogás,apród.hu), és rátaláltam a spiccre azonnal felhívtam a tulajdonost 1 éves és csak a chipp árát kérte el, szobatiszta szótfogad. Akinek nem kell a kutyus az úgyis ingyen fogja adni és így is lehet ,hogy a menhelytől mented meg.

2013. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem német dogom van.Lakásban is lehetne tartani,de csak akkor ha a ház nagy,széles.Ha időben elkezded tanítani fantasztikus kutya válik belőle!Emelett jó házőrző,jó a tűrőképessége is,így kisgyerek mellé is való,de csak ha nyugodt,mert akaratlanul is könnyen feldöntheti.Na és igen,elég nagytestű.:)
2013. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem akkor kell suliba vinni, mikor gond van, hanem lehetőleg előtte, hogy ne is legyen gond! Vagy eleve úgy nevelni, ami azért nem könnyű faladat, fajtától függően.


Én a német juhászt ajánlanám. Belga juhászt első kutyának semmiképp! Vagy a schnauzert. Bár elég makacs fajta :) Egyik sem mindenkivel pusziszkodós fajta, de ez persze nevelés kérdése is. A német juhásszal annyi a "gond", hogy nagyon meg kell nézni honnan veszed, melyik kennelből. Én inkább a munkavonalas kenneleket ajánlom.

2013. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1es!


Miért írsz olyan hülyeséget, hogy a vizsla alkalmas házőrzésre??? Max. jelzőkutyának.

2013. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TeenWolf fan válasza:

Szia! Volt már kutyád esetleg, van valamilyen tapasztalatod a kutyákkal szemben??

Igazából Labradort,Német Juhászt,Huskyt,vagy Berni pásztort tudnék neked ajánlani,mert ez a 4 kutyafajta a legbarátságosabb,a Husky nagyon okos,bár hajlamos egy kisebb agresszíora,de az kezelhető,emellett a napi 2-3 óra séta elég Neki és persze értelmes,a Német juhász nagyon fogékony a tanulásra,kitűnő munkakutyák,a gyerekeket szeretik,a labrador az ember igazi barátja,gazdája jelenti Neki ,,a mindent",Nekik elég az 1-2 órás séta is,ha ezt Választanád,akkor vigyázz,nehogy túletesd,mert hajlamosak a csípődiszpláziára és mehetsz az állatorvoshoz kemény pénzeket fizetni.... A Berni pásztor meg igazi játszótárs és munkakutyának is nevezhető,nem igényel annyi sétát,mint az előbbi 3 kutyafajta,azonban igazi ,,lelkitárs" :) Remélem,hogy tudtam segíteni! :)

2013. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A vizsla alapvetően vadászkutya.Lehet,hogy házőrzőnek is jó,nem tudom,de az tény,h alapvetően nem erre tenyésztették ki.Általában vadászatra szokták vinni,hogy megkeresse a lelőtt madarat és odavigye a vadásznak,meg ilyenek.Legalábbis én így tudom.
2013. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!