Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne valakinek valamilyen...

Lenne valakinek valamilyen ötlete?

Figyelt kérdés
A kutyusomnak másik gazdiai is voltak és úgy fogadtuk örökbe. Na most nagyon hálás, hogy elvittük és ezért egyfolytában követ! Nem szeretném ha követne, mert félek, hogy rálépek, és alig tudom rávenni, hogy ne jöjjön utánam.

2013. júl. 27. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egyszer rálépsz, nem lesz többet láb alatt, elhiheted.

Egyébként meg nem hálából követ ennyire, hanem valószínűleg azért, mert folyton vele foglalkozol, amivel azt jelzed neki, hogy igenis szükség van rá, hogy mindig ott legyen. Ne foglalkozz vele, abba fogja hagyni.

2013. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy egyszer rálépsz és nem lesz láb alatt. :D A mi kutyánk is csomószor körülöttünk koslat, már ezerszer ráléptünk véletlenül. Szerinted ez eltántorította? Hát nem. :D


Tanítsd meg neki a "marad" utasítást. Ha pl a konyhában vagy, leülteted így valahol, te meg teszed a dolgodat.

2013. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a "vigyázz" parancsot úgy tanulta meg minden kutya, hogy szóltam neki, majd letaroltam, nem mindig óvatosan. Elég gyorsan félreugranak az útból :D Anyósom kutyája szegény éjszaka az útban feküdt és nem láttam, véletlenül ráléptem a fejére, ő utána már ha csak meghallotta, hogy fölkeltem éjszaka, azonnal fedezékbe húzódott. Ha nincs mellette beléjük nyomva, hogy de márpedig zsizsegj itt, megtanulják.
2013. júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Valletta ***** válasza:
Én szeretem, ha követnek a kutyáim, szerintem ez a normális. Viszont ha útban vannak, gátlástalanul el kell őket gázolni (ha kistestű azért ne lépj rá, de simán odébbtolhatod a lábaddal), ez egyben azt is kifejezi, hogy te akkor és oda mész, ahová akarsz, mert ez is egy módszere a kutyának arra, hogy "terelje" a gazdáját.
2013. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem is az lenne a gond ha előttem lenne de mögöttem van és rálépek és már egyszer átestem rajta ezért kérdezem!!
2013. júl. 28. 08:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez mindenkivel megesik, nem is egyszer. Itthon egész nap körülöttem lófrál a kutyám és a macskám is. Naponta nem is tudom hányszor esek át rajtuk. :)
2013. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!