Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem baj, ha a kutya...

Tényleg nem baj, ha a kutya egész életén át csupán száraz eledelt eszik? Nem kéne neki néha konzerves eledel is vagy házi koszt?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 14:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sokan csak szárazzal etetik a kutyájukat. Nagyon sokan másként etetnek. Mindegyik a maga módszerére esküszik. Ebben nem lehet kijelenteni, hogy csak ez, vagy az a jó.

A konzerv drága, kevés a tápértéke. A házi kosztnál meg nagyon nem mindegy maradékról, vagy kimondottan kutyának való összetételben van készítve.

2013. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Ezzel én sem értek egyet, szerintem nem tesz jót nekik, de valaki esküszik rá, hoy úgy kell! Mindenesetre a mi kutyáink kapnak házikosztot is, és imádják a farhátat zöldségekkel, szóval. :) Szerintem nekik is kell valami változatosság, biztos megunják egy idő múlva, ha mindog ugyan azt eszik.
2013. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én a jó minőségű a száraz táp mellé, csak főtt húst, csontot szoktam adni. Konzervet semmi képen nem adnék a kutyának.
2013. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem jó, ha csak és kizárólag száraz tápot eszik mert:

1. a fogainak kell, hogy néha puhát is rágjon.

2. azért az mégis csak táp, mégis csak mű étel úgymond. Én adok zöldséget és gyümölcsöt is frisset a kutyámnak, azokban is van sok vitamin. Gondolj bele, te sem eszel csak egy féle ételt. :)

2013. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

Időpont ma 14:34

Nem kell puha egy kutya fogazatának.

A legtöbb kutya a tápot nem úgy rágja, mint mi emberek az ételt.

Nem kell változatosság nekik , hiszen a ragadozó nem aszerint vadászik, hogy melyik ízű állatot fogja el éppen vacsorára.

Arra csak mi emberek szoktattuk rá a kutyákat, hogy ma ezt kapsz, jövő héten amazt kapod.

2013. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%
Nem, nem baj, ha az a táp jó minőségű. A közhiedelemmel ellentétben a kutya emésztőrendszerének egyáltalán nem tesz jót, ha állandóan váltogatják a kaját, nem erre van kitalálva. De sajnos sokan emberi tulajdonságokkal ruházzák fel őket és eszerint is kezelik.
2013. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem tesz jót neki, ha mindíg csak tápot kap.Kapjon mást is, mert vesebeteg lesz.
2013. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
nyers hús kell a kutyának, nem műkaja. Az csak a lusta emberek szeretik.
2013. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
A táp nem természetes kaja, olyan, mint az űrhajósok eledele: minden tápanyag benne van, de mégsem az igazi. A direkt a kutyának elkészített hús, csont, zöldség, némi gyümölcs nyilván sokkal megfelelőbb. Csak okosan kell összeállítani az étrendet.
2013. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

Na igen, erre céloztam, amire a 9. válaszoló. És a gyümölcsöt nem a változatosság miatt írtam, hanem a vitaminok miatt! Ne mondjátok nekem, hogy vitamindúsabb egy táp, mint bármilyen friss és egészséges gyümi vagy zöldség...

Ragadozó ide vagy oda, a ti kutyátok nem imádja a gyümiket?? :O

2013. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!