Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről, tenyésztőtől vagy...

Menhelyről, tenyésztőtől vagy hobbitartóktól a legjobb kölyökkutyát hozni?

Figyelt kérdés
Melyiknek mik az előnyei, hátrányai?

2013. júl. 29. 08:52
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Menhely

Előny:

-két életet mentesz, amelyiket elhozod, és amelyiknek helyet adsz.

-nagyon ragaszkodó kutyád lesz

-ritkábban hordoznak fajtára jellemző betegségeket

-általában ingyenes, vagy nagyon kedvező áron van

- legtöbb esetben már oltva, chipezve, ivartalanítva kapod, így nem kapja el a fertőző vírusokat, kevesebb költség.

Hátrány:

- nem ismered a kutya szüleit, nem tudhatod volt-e valami bajuk

- kölyöknél néha nagyobbra, kissebbre nő a vártnál.

Tenyésztő:

előny:

-megbízható, fajtatiszta kutyákat kapsz.

-bármikor fordulhatsz hozzá segítségért (ez a menhelynél is igaz)

Hátrány:

-előjöhetnek a fajtára jellemző betegségek

- magas az áruk

A hobbitartó gondolom szaporító, őt kategórikusan NEM AJÁNLOM!

2013. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igazából bárhonnan lehet hozni, de lehet beteges lesz ha menhelyről vagy hobbitartótól hozod mivel azok nincsenek szürve.

Az én kutyámnak is térdkalács ficama van, ő keverék pedig(így is volt hírdetve), de ugye a szülők nem voltak szürve így előjött neki sajnos.

Törzskönyves, tenyésztőtől vett kutyánknak sosem volt semmi baja.

Szóval ha egészséges kutyát akarsz én inkább a tenyésztőt javaolnám, de kilehet fogni egészségeset menhelyen vagy hobbitartónál is...csak lutri.

2013. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség jöhet szóba. Menhely vagy tenyésztő. A hobbitartók 'csak egyszer ellik' felfogása miatt vannak dugig a menhelyek, úgyhogy én az ilyen mocskokat nem támogatnám.

Ha konkrét elképzeléseid vannak a fajtáról, konkrét célokra akarod használni, és te csak azt tudod elképzelni magadnak, akkor tenyésztő.

Ha nincs semmi konkrét elképzelésed, csak mondjuk az, hogy legyen kistestű, nagy mozgásigényű stb., akkor menhely.

2013. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

Ha csak sima házi kedvencnek taartanád akkor egyértelmű hogy menhely

sok kutya van menhelyen és még több az utcán ráadásul onnan ingyen vagy nagyon kis összegért hozhatsz kutyust és a menhelyi kutyák nagyon tudnak szeretni ez tapasztalat

de ha versenyre vinnéd vagy akár tenyészteni vagy hasonló szépségverseny akkor egyértelmű tenyésztőtől... igazából te döntöd el de a menhely a legjobb választás mindközül

2013. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Rogi0513 ***** válasza:
100%

Ha komolyan akarsz valamit csinálni a kutyával akkor tenyésztő, hogy ismerd a vérvonalat, a szülőket, de ha otthoni háziállatnak lesz a kölyök jöhet menhelyről, vagy tenyésztőtől.

A hobbitartókat szaporítónak nevezzük, ők általában nem foglalkoznak csak azzal, hogy eladják a kölyköt. Két élő példát tudok a környezetemből mondani, akik szaporítótól vettek kutyát és eléggé megjárták. Az egyik jómagam vagyok, mivel az első német juhászom onnan lett, őt a papámtól kaptam születésnapomra, ő pedig olyan, mindent most és azonnal, így a hamar megtalált szaporítótól vett nekem egy kutyát, aminek ugyan nagyon örültem, de az eddigi állatorvosi költségek felérnek egy neves tenyésztőtől való, jó vérvonalú, győztes kutya árát.

Úgyhogy szaporítót semmiképp sem!

2013. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó,szimpatikus menhelyről,ahol a gazdit is alaposan leellenőrzik és a kutyáról is korrekt tájékoztatást adnak, a legjobb.Hobbi tenyésztőtől soha,mert attól,hogy nem disznóólból szaporítják a kölyköket,kemény pénzekért árulják őket és a tudatlanságuk éppúgy eredményezhet felnőtt korra kialakuló csak sok tízezer foríntért orvosolható betegséget.A tenyésztőket is szűrni kell.Olyan kennelből,ahonnan kikerülhet törzskönyv/származási lap és szerződés nélkül kutya,nem szabad venni.
2013. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképp menhelyről vagy tenyésztőtől hoznék.
2013. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!