Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos tacskó kutyámat...

6 hónapos tacskó kutyámat hogy tudnám leszoktatni arról, hogy felugráljon?

Figyelt kérdés
Ha haza érek, vagy valaki jön hozzánk folyton felugrál. A szomszédom azt tanácsolta, hogy üssek rá a fejére, de én nem szeretném bántani, nehogy féljen tőlem... Szóval hogy tudnám leszoktatni erről?

2013. júl. 29. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

hát nekem is ovlt gondom a kiskutyámmal mert oda kapott ha ki akart venni valaki valamit a szájából és én egy profi kiképzőtől kérdeztem mit tegyek .. szóval ha felugrál akkor erőteljesen szól jár hogy nem és határozott mozdulattal lökjed el magadtól.. mond neki hogy ül és ha megteszi kapjon egy jutalom falatot vagy egy okos jó kutya + simogatásos bíztatást... az orrát nyugodtan meg lehet pöckölni vagy ilyesmi persze nem olyan erősen hogy fájjon neki vagy valami csak hogy tudja ki a főnök.. és ezekkel pár nap alatt meg tanulja és máskor csak rá kell szólni hogy NEM! és abba fogja hagyni vagy kapásból el se kezdi :) remélem segítettem :)

2013. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ezzel fogok próbálkozni. :)
2013. júl. 29. 09:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyéim is ugrálósak. Úgy vettem észre, hogy rajtam is múlik, meg az embereken, akik bejönnek, mert talán észre sem vesszük magunkon, de bizonyos mozdulatokkal ösztönözzük arra, hogy felugráljon. Ezt azért gondolom, mert aki félve jön be és nem kapálózik a kezével, arra nem ugranak, de ha valaki barátságosan közelít, esetleg nyúl felé, hogy megsimogatná, vagy csak emeli a kezét, már ugranak. Szóval most azt csinálom, hogy ha látom, hogy ugorni akar, ölbe teszem a kezem és mondom, hogy NEM! vagy picit elfordulok oldalra, mintha hátat akarnék nekik fordítani. Az ügyfeleimnek is mindig mondom,hogy tegyék ezt, most már egyre kevesebbet ugrálnak. Nem biztos ,hogy ez a tuti módszer, de az biztos, hogy a szomszédod nem ért a kutyákhoz. Mivel ezt szeretetből csinálják, nem szabad fenyítéssel leszoktatni róla, hisz ez számukra olyan lehet, mint amikor a gyerek meg akar ölelni és ellököd magadtól.
2013. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
igazából ez is egy jó módszer ... hogy ha fel ugrál akkor nem szabad megsimogatni rá figyelni hanem nem kell rá figyíelni mintha ott se lenne és előbb utóbb meg unja vagy mind a kettő módszer is alkalmazható egyben :)
2013. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3. voltam. még azt is csinálom néha, hogy felemelem a térdem, mikor ugrik felém. Tehát el kell utasítani mozdulatokkal, viszont ahogy az első írta, utána fontos, hogy megdicsérd. mindig meg kell dicsérni, ha szót fogad, ez érvényes más dolgokra is.
2013. júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket. Az, hogy elfordulok, és nem engedem, hogy felugorjon, de utána megdicsérem, az jónak tűnik.
2013. júl. 29. 10:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekünk a kutyasuliban azt tanácsolták, hogy amikor hazaérünk ne foglalkozzunk a kutyussal, mint ha ott sem lenne. Ha felugrik akkor el kell fordulni, de ne szóljunk hozzá maximum lökjük el magunktól. Majd szépen lassan várjuk meg míg lenyugszik (pl lefekszik a földre végre). Azután hívjuk oda magunkhoz és dicsérjük meg.


Fontos, hogy következetesek legyünk így hamarosan nem fog felugrálni amikor hazaérsz, hanem nyugodtan fog várni. A mi labradorunk úgy 1-2 hét után beállt rá.


Még annyi, hogy akkor is folytasd, ha már beállt erre. Pár percet legalább várj akkor is.

2013. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Azt lefelejtettem, hogy az, hogy levegőnek nézed úgy értettem, hogy ne simizd és ne tarts vele szemkontaktust amíg meg nem nyugszik. Csak sétálj el mellette. Tudom, hogy elég kegyetlenül hangzik, mi is nehezen bírtuk ki, de tényleg müködött.


Az ellökést úgy értettem, hogy ne durván és csak akkor, ha tényleg zavaró közben. Szerintem egyébként elég csak elfordulni tőle ahogy látod, hogy ugrani készül.

2013. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez is jó módszer lehet. Mert én általában ha hazaérek máris foglalkozok vele, odahívom és lehajolok hozzá, és ekkor már ugrálni is kezd. De kipróbálom azt, hogy nem törődök vele, majd csak ha megnyugszik.
2013. júl. 29. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ráütsz a fejére sem lesz semmi baja. Persze nem úgy, hogy nyüszítve szaladjon el, csak hogy tudja, ezt többet ne csinálja. Nekem 11 hetes a tacskóm és ha rosszat csinál, kap egyet az orrára, meg mondom neki, hogy nem szabad. És már most nem ugrál, sőt még le is ül, és inkább vár, hogy lehajoljak és megsimogassam.
2013. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!