Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy szürke ludat kutyához?

Nagy szürke ludat kutyához?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni egy nagytestű szürke ludat, de kicsit tartunk tőle, hogy a kutyával bántják egymást. Ezek a ludak szerintem simán megvédik magukat, úgyhogy inkább a kutyát féltjük a lúdtól. Kijönnének egymással? A kutya fajtája border collie

2013. júl. 29. 13:53
1 2
 1/19 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

Juhászkutyát szerintem nem nehéz szoktatni jószághoz, kétlem, hogy bántaná, az én kutyám simán összeszokott a nyúllal, fekszenek egymás közelében, békességben.

Felnőtt már a lúd?

2013. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ó nem is attól félek, hogy a kutya bántja a ludat, inkább fordítva. Pl. előfordulhat jó eséllyel, hogy a kutya mindenáron terelni akarja a ludat, az meg belecsíp egy nagyot, vagy pofán vágja a szárnyával. Ilyenektől aggódok kicsit. Még nem tudjuk, mennyi idős ludat vegyünk, mert előbb azt akartam megtudni, egyáltalán lehet-e így tartani őket. De valószínüleg akkor fiatal ludat kellene vennünk, hogy könnyen hozzászokjon a kutyához.
2013. júl. 29. 14:10
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, milyen vérmérsékletű a kutyád. Ha az a típus, aki minden mozgó dolog, vagy madár, macska után rohan, akkor lehet, hogy lesznek problémák. Egyébként is felfigyelnek rá, ha a madár felszáll. A ludat nem ismerem annyira, annak szokása repdesni? Mert nekünk pulykáink voltak, amik alapvetően nagyok és azok is meg tudják magukat védeni, így a kutya nem is bántotta őket. De ha repülni támadt kedvük, akkor azért rá kellett szólni a kutyára, mert rögtön hegyezte a fülét és összekoccant a foga, már majdnem felugrott, szóval látni lehetett, hogy érdeklődést mutat irántuk. :D De amúgy ott sétálgathattak mellette, ha nem repültek, akkor rájuk sem figyelt.
2013. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
vegyél egy nagy szürke elefántot, azzal nem lesz baj.
2013. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz baja a kutyának. A szárnyával nem tud akkorát csapni, csípni pedig szerintem csak akkor csípne, ha fenyegetné a kutya. Ha tereli, az nem fenyegetés még. Amúgy nem tud akkorát csípni. Ha nagyon eldurvul a helyzet akkor a kutya simán lerendezi (és idegeskedhettek, hogy feleslegesen költöttétek a pénzt a lúdra...). :)

Én a kisebbeket félteném, mert nekünk az egyik kutya folyamatosan elkapta a kispulykákat (tudom, hogy a pulyka nem lúd), már azt hittük jól kijönnek, aztán egyszer csak nem találtuk a kicsit. A kutyaólból került elő....

A nagyobbakat már nem akarja megfogni, de akkor olyat próbáljatok választani ami nem agresszív, és akkor a kutyának sem fog nekimenni apróságok miatt.

2013. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

Én nem annyira értek a tollasokhoz, de szerintem nem lehetetlen. Barátnőm anyukája mesélt egy korábbi kutyájukról (roti), aki az udvarban levő összes állattal jóban volt. Kecskéktől kezdve a tyúkig, kacsáig, mindenkivel. Egyszer azt hitték, h gáz van, mert a kacsa feje eltűnt a kutya szájában, aztán kiderült, h csak az ételmaradékot szedegette ki a kutya fogai közül :D

Én megpróbálnám, de úgy, h tényleg kicsi legyen az a ludacska.

Nekem is van egy nyuszim, ő nincs jóban a kutyámmal, de hangsúlyozom, h nem a kutyámon múlik a dolog. A nyuszim már 2 éves elmúlt, amikor odakerült a kutyám kölyökként, ha együtt nőttek volna fel, nem ez lenne a helyzet.

2013. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
67%

Alexandra nálunk 4 éves volt a nyunya, azután csak összeszoktak. :)

Szóval ez sem lehetetlen.

2013. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Áhhááá :)

A te nyuszid hogy viselkedett kezdetben?

Csak mert az enyém domináns (nőstény), a területét is védi.

Ilyenek voltak kicsinek, mint a videón és kb. most is ugyanez a felállás van. Kivéve, ha az ölemben van a nyulam, olyankor nyugi van, meg sem moccan (az elején kicsit parán van, de aztán megnyugszik) és hagyja, h nyalogassa a kutyám, viszont amint lerakom és a kutyám a közelébe megy, egyből morog rá, támadna. Na most ez kutyás testbeszédben úgy néz ki, mintha a nyúl játékra hívná és a kutyám is játékra hívja, amitől a nyulam még jobban bepöccen :D

Nem tudják helyesen értelmezni egymás testbeszédét :(

[link]

2013. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A kutyánk még kölyök, őt is most hoztuk , 3 hónapos, várjam meg, míg nagyobb lesz, vagy pont most kéne hozni egy kisludat? :D Akkor együtt nőnének fel.

Ha felnőtt lenne a kutya, nem félteném, egy felnőtt kutyát szerintem nem tud elintézni egy lúd, max ha olyan helyre csíp...

Mivel juhászkutya, így nem hinném, hogy megharapná a ludat, úgy tudom a terelő kutyák csak megkergetik max, de nem veszik a szájukba, mint a vadászkutyák.

2013. júl. 29. 14:46
 10/19 anonim ***** válasza:
Én most hoznám el a helyedben! :)
2013. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!